Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
U KOCOURA DOMA
vloženo 12. 6. 2018
Líbí se mi

10 receptů na svěží letní smoothie

avatar
U KOCOURA DOMA
vloženo 12. 6. 2018
Líbí se mi
10 receptů na svěží letní smoothie

10 receptů na svěží letní smoothie

Přestože do prázdnin ještě zbývá necelý měsíc, už nyní si můžeme užívat teplých letních dnů a vychutnat si vše, co k tomu patří. Stejně jako k létu patří teplo, patří k němu i osvěžení. Jako osvěžení si můžete umixovat i báječné smoothies z letního ovoce a dalších ingrediencí. Smoothies představují dávku energie, která nezatíží vaše zažívání a umožní vám naplno využít vše, co léto nabízí.

Nezbývá než si nějaké takové svěží smoothie připravit. Pokud nevíte, jak na to, máme tu dávku inspirace, a ne malou. Přinášíme hned deset receptů jako stvořených pro léto, ačkoliv si je můžete dopřát kdykoliv během roku. Všechny pocházejí z blogu Blendea a právě směs zelených potravin Blendea je také jednou z ingrediencí smoothies. Pokud ji nemáte k dispozici, můžete ji vynechat – anebo si ji prostě objednat, a svést se na zelené vlně.

A teď už ty recepty.

Jdeme na to!

1. Letní okurkový osvěžovač s celerem a Blendeou

Toto smoothie má základ v okurce a řapíkatém celeru. K tomu budete potřebovat jablka, ledový salát, vodu a zelené potraviny. Vše omýt, očistit, nakrájet a řádně rozmixovat! Více v receptu tady.

2. Ananasovo-jahodové smoothie na hubnutí

Název zase odhaluje základní ingredience, kterými jsou tentokrát řádně vyzrálý ananas a voňavé jahody. Jejich vůni skvěle doplní rozmarýn, významná posilující bylinka. Posilující efekt nesou i zelené potraviny. Zbývá pomerančová šťáva a neobyčejné smoothie je na světě. Celý recept tady.

3. Meruňkovo-mangové smoothie s rakytníkem

Toto smoothie kombinuje báječné české ovoce s báječným ovocem exotickým. Meruňky a mango – už jste zkoušeli tuto kombinaci? Nyní máte možnost, k meruňkám a mangu přidejte ještě rakytník, superpotravinu, která funguje jako posilovač imunity. Ostatně s imunitou pomáhají zelené potraviny a citron, další ingredience smoothie. Nezbývá než vše řádně rozmixovat a vypít! Více tady.

4. Angreštové smoothie z vlastní zahrádky

Co vám roste na zahradě? Je to angrešt a rybíz? Skvělé, máte základní ingredience pro osvěžující smoothie plné vitamínů. Vedle angreštu a rybízu (červeného a černého) budete k jeho přípravě ještě potřebovat ještě lahodné jahody a směs zelených potravin. Smoothie se ředí vodou – více se dozvíte tady.

5. Jemné cuketové smoothie na detoxikaci

Toto netradiční smoothie stojí za vyzkoušení. Ovoce, konkrétně jablko se v něm kombinuje se zeleninou jako je cuketa. Budete potřebovat také špenát, petržel, zelené potraviny, zázvor a citron. Jak to vše skloubit dohromady? To se dozvíte v receptu tady.

6. Pozoruhodné smoothie s paprikou a kiwi

Za pozornost jistě stojí každé smoothie, toho ještě více než jiné. Snoubí totiž v sobě dosti netradiční ingredience. Jde o papriku, kiwi, také hrušku, zázvor, citron a zelené potraviny. To vše se zdobí zelenou petrželkou. Jak to vše jde dohromady? Odpověď dává tento recept.

7. Citrusové smoothie na detox i hubnutí

Je-li některé ovoce typické pro přípravu svěžího smoothie, jistě to budou citrusové plody s velkou dávkou osvěžující chuti, vůně i energizujícího vitamínu C. Konkrétně to bude pomeranč, citron, grep a mandarinka. Z těchto citrusů připravíte skvělé letní smoothie, ještě skvělejší bude se směsí zelených potravin, aby to smoothie nebylo jen tak obyčejné. Více prozradí recept tady.

8. Smoothie à la jahody se smetanou

Na toto smoothie budete potřebovat jahody, to je jasné. Co však k nim přidat? Zkuste čerstvé borůvky, kokosové mléko, zelené potraviny a vše dozdobte zelenou bazalkou. Tak to doporučuje tento recept…

9. Okurkové smoothie s limetkou a mátou

Svěžest voní po citrusech a po mátě. Patří-li k létu něco, co má být svěží a lehké, budou to právě chladivé citrusy, máta a také okurka. To vše se dá krásně propojit do hedvábného smoothie, kterému grády a také atraktivní zelenou barvu dodají i zelené potraviny. Podívejte se na tento recept!

10. Extra zdravé smoothie s granátovým jablkem

Granátové jablko je superpotravinou, která vedle celého spektra cenných živin přináší i neuvěřitelně osvěžující chuť. Spolu s jahodami, jablkem, grepem, petrželkou a zelenými potravinami vytvoříte s granátového jablka neuvěřitelně osvěžující letní nápoj. Jak na to? To vám odhalí tento recept.

Tak dobrou chuť a svěží dny!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
U KOCOURA DOMA 14. 6. 2018

Sto lidí, sto chutí. Děkuji za milé komentáře, udělaly mi radost!

odpovědět
avatar
lemur 14. 6. 2018

Líbí se mi 2. a 3. recept.

odpovědět
avatar
konatovka 13. 6. 2018

Moc díky za inspiraci, smoothie si dělám ráda a často, jsou to vitamínové bomby.

odpovědět
avatar
hudlenka 13. 6. 2018

všechny budou asi dobré

odpovědět
avatar
sipeji 13. 6. 2018

to angreštové musí chutnat úžasně

odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
81 062
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.