Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mirka Křivánková
Mirka Křivánková
Vloženo 30. 10. 2014
Líbí se mi

Zahodit nebo opravit?

Mirka Křivánková
Mirka Křivánková
Vloženo 30. 10. 2014
Líbí se mi
Zahodit nebo opravit?

Zahodit nebo opravit?

Láska je to nejcennější co máme a co můžeme dát. Vážíme si toho fakt dost?

Ne, nelekejte se - neopravuji kolo nebo staré auto.

Mluvím o partnerských vztazích. Většina mých kamarádek kolem mě je rozvedená a holčicky mají několikátého náhradního tatínka. Než se objeví ten pravý. Jenže jistotu nemáte nikdy a v dnešní době mě přijde, že rozvodů stále přibývá.

Lidé spolu nekomunikují a kvůli nedorozumění plno vztahu skončí rozchodem. Četla jsem krásný citát autor neznámý:,,Co je to odpuštěni? zeptali se jednou malé holčičky. Je to vůně, kterou vydává kětina, když ji pošlapou."

Měla pravdu - umíme odpustit?

Umíme přistoupit na kompromisy ve vztahu? Myslím,že moc ne a máme se hodně co učit. Já jsem pro, když to jde opravit a ne odejít. Je to těžké, ale pokud to jde, zůstat.

Život nás neustále žene dopředu a my musíme čelit různým překážkám. Dřív vztahy byly pevnější a stálejší, ale je to také tím, v jakém prostředí žijeme. Někdy mívám pocit, že je víc Donšajnů než Jacku Dowsnů z Titaniku. Možná se pletu. Ráda bych se mýlila.

Mnoho z nás nehledá řešení. Zahodí klidně osm let krásného vztahu a když přijde jedno klopýtnutí...tak odejdou. Teď nemyslím nevěru. Nebaví je řešit - jedna hádka a je rozvod.

Recept na dlouhotrvající vztah neexistuje.

Je to o nás, jak jsme schopni dělat kompromisy a jak máme velkou trpělivost a toleranci.Co všechno jsme schopni té naší lásce odpustit a kde končí naše hranice. 

Zkusme se nad tím zamyslet a možná něco v sobě změníme. Dokud to jde a máme fungující vztah, tak si ho chraňme a opečovávejme, protože spousta lidí ho nemá.

Láska je to nejcenější co máme a co můžeme dát.

Hezký den Mirka

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

záleží na každé situaci

Odpovědět
Aga
Aga 1. 2. 2016

Ještě nedávno bych s tímto článkem souhlasila úplně. Teď už vím, že to není tak jednoduché. je to asi dva týdny, kdy jsme se s manželem rozešli. Teď se musíme nějak domluvit, co dál. A rozvod. Nešlo o nevěru. Jen...spoustu malých, ale i větších nedorozumění, netolerance a hlavně žárlivost. Po několika pokusech to "opravit" jsme pochopili, že když se pořád vztah jen slepuje, nebude to už dobré. Tak... je to těžké a velmi individuální.

Odpovědět
Viera1
Viera1 27. 12. 2014

tazko povedat

Odpovědět
JANE H.
JANE H. 2. 11. 2014

Zalezi na situaci...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.