Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 9. 5. 2019
Líbí se mi

Vztah

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 9. 5. 2019
Líbí se mi
Vztah

Vztah

Co ještě v dnešní době znamená vztah jako takový? Je dnes možné mít plnohodnotný vztah se vším všudy? Jestliže vezmeme v potaz, že vztahy lidí, kteří se doopravdy milují, jsou ovlivňovány okolím a přáteli, je velice složité najít v dnešní době kvalitní vztah, který bude mít pevné základy a vybudovanou důvěru v partnera.

Věříte v osudové setkání nebo v lásku na první pohled? Může dnes vydržet vztah, který započne již v útlém věku? Možná ano, možná ne. Jde jen o to, jak moc si do vztahu nechají zasahovat od ostatních.
Když žena po určité době zjistí, že byla jen partnerovou sázkou, dílkem skládačky pro jeho větší popularitu, jen útěchou po nepodařeném vztahu nebo jenom prostředkem k vybudování lepšího pracovního postupu, bokovkou, někým, koho ve skutečnosti neměl ani trošku rád a kompenzoval si tím jenom svoji osamělost, hodně ji to zabolí v každém věku.
Samotné signály, které vysílá mužské pohlaví, jsou často dosti nejasné. Například vám někdo nabídne vztah a potom už se ani neozve, flirtuje s vámi, jenom když jste spolu sami, aby ho s vámi snad neviděli jeho přátelé a ještě ke všemu se musí posilnit alkoholem, aby s vámi měl vůbec odvahu mluvit. Co si potom o takovém chování máte myslet? Držte se od takového primitiva dál, protože muž, jenž s vámi takto jedná, o vás bohužel nejeví skutečný zájem.

Je možné někomu vůbec důvěřovat? Každé druhé manželství končí rozvodem. V průměru trvá necelých 13 let. Jaké jsou vůbec příčiny a důsledky rozvodu?
Jednou z hlavních příčin je nedůvěra partnera, buďto podezřívání z nevěry anebo nevěra samotná. Toto zdaleka není jediná příčina. Existuje jich více, některé například souvisí s alkoholismem, domácím násilím, dluhy, zneužíváním členů rodiny apod. Důsledky se většinou podepisují na dětech, přátelích, okolí rodiny ale i domácích mazlíčcích. Proto už kvůli dětem by se měli dospělí lidé vyvarovat rozvodu a vždy najít společné východisko.

Velice obdivuji staré lidi, kterým je například 80 let a slaví výročí zlaté svatby. Uvažte tu důvěru v druhého, jejich společné porozumění. Určitě nebyly všechny dny růžové, ale oni ty překážky a problémy společně překonali a přetrpěli. Někdy museli odpouštět, dělat kompromisy, ať jim to bylo sebe míň příjemné, ale jejich láska byla silnější. Díky ní měli to nejcennější, co existuje. Něco, bez čeho si někdo nedokáže ani svůj život představit. Stárli společně po svém boku a zbytek života strávili s někým, koho doopravdy milovali.

Měli bychom si uvědomit, že láska je něco, co si nejde vynutit ani koupit, proto když přijde, musíme si jí vážit a střežit ji jako oko v hlavě. Je nám dopřána už od narození. Právě matky jsou ty, které doopravdy milují, ať je potomek, jaký je. A proto největším darem je milovat a být milován.Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 12. 5. 2019

Hlavní je upřímnost, důvěra a láska.

Odpovědět
Tamara
Tamara 9. 5. 2019

Nic nepřichází samo od sebe a nic není "zadarmo". Dobrý vztah a manželství se skládá ze spousty každodenních drobností a musí se na něm neustále "pracovat." Je hodně o vzájemné úctě, důvěře, kompromisu. Brali jsme se dost mladí, ale ani po 31.letech nelitujeme. Mí prarodiče spolu byli 67 let.

Odpovědět
Ovace
Ovace 9. 5. 2019

Vztah je pro mě založený hlavně na důvěře

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 9. 5. 2019

Ano, lásku musíme stále pěstovat, posilovat...Moji rodiče dodrželi svůj manželský slib, že spolu budou, dokud je smrt nerozdělí a maminka umřela, když naši spolu byli 56 let...bohužel se více nedožila, taťkovi je dneska skoro 82 roků...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 941
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.