Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jiří Čapovec
Jiří Čapovec
Vloženo 26. 4. 2021
Líbí se mi

Jak se zbavit úzkosti radí celostní terapeut Jiří Čapovec

Jiří Čapovec
Jiří Čapovec
Vloženo 26. 4. 2021
Líbí se mi
Jak se zbavit úzkosti radí celostní terapeut Jiří Čapovec

Jak se zbavit úzkosti radí celostní terapeut Jiří Čapovec

V dnešní společnosti neustále roste počet lidí, kteří trpí úzkostí. Duševní a psychické poruchy jsou už několik let na vzestupu a nejde jen o úzkost, ale také deprese a další. Na vině je z velké části chronický stres a neustálý tlak společnosti na výkon. Nerovnováha mezi osobním a profesním životem tomu také napomáhá. Mezi další faktory, které podporují vznik úzkosti a obecně duševních poruch patří nekvalitní a špatný životní styl, neustále rozpltylovaní naší mysli, kdy nemáme čas vypnout, relaxovat a odpočívat. A samozřejmě špatná emoční inteligence, která vede k nezvládání běžného života jako jsou konflikty, hádky, problémy a přkážky, zvládání stresu a negativních myšlenek a mnoho dašlího.

Úzkost není nic jiného než reakce našeho těla a mysli na nevyřešené trauma, nebo silnou emoční situaci z minulosti. Úzkosti jsou reakcí našeho limbického otisku (podvědomí), který posílá zprávu buňkám do našeho těla pomocí nervového systému s informacemi jak mají reagovat na konrétní situaci, vjem, nebo událost. Cesta k uzdravení úzkosti vede skrze přepis limbického otisku prvotní situace, kde vznikla negativní asociace (naučená emoční a biochemická reakce) a přepsat ji.

Ve své celostní terapeutické praxi jsem zaznamenal u svých klientů z úzkosti, že se objevují pořád stejné a podobné scénáře. Začal jsem tyto podobnost zkoumat blíže a zjistil jsem, že zdroje a příčiny úzkosti se týkají čtyřech oblastí, které jsou spojený s konkrétními strachy. Každá oblast má také své řešení, které vede k uzdravení úzkosti. Proto jsem vytvořil a zpracoval modle úzkosti Jiřího Čapovce, který odhaluje 4 oblasti (4 kvadranty), které jsou spojený s konkretními strachy a následné řešení a cestu k uzdravení.

Vše jsem zpracoval do přehledné infografiky, která ti pomůže objevit příčiny tvých úzkosti a určit strategii, která vede k řešení a uzdravení. Tento model úzkosti lze použit na 95% populace, kteří trpí touto duševní poruchou. U zbylých 5% populace jsou příčiny a strachy velmi často různorodé a atypické. Do hloubky se tomuto tématu věnujeme v článku na našem webu, kde jsou i návody krok za krokem jak s tímto pracovat krok za krokem.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 6. 5. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 431
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.