Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Trischka
Trischka
Vloženo 14. 10. 2016
Líbí se mi

Úsměvy česko-řecké rodiny: 4 "Patří muž do kuchyně ? Hned to zjistíte, jen čtěte !"

Trischka
Trischka
Vloženo 14. 10. 2016
Líbí se mi
Úsměvy česko-řecké rodiny: 4 "Patří muž do kuchyně ? Hned to zjistíte, jen čtěte !"

Úsměvy česko-řecké rodiny: 4 "Patří muž do kuchyně ? Hned to zjistíte, jen čtěte !"

Obrovskou výhodou života s Řekem je bezesporu i to, že nejen umí, ale doslova miluje vaření - ocením vždy, když se sám nabídne nebo se toho sám automaticky chopí a já se můžu v domácnosti věnovat něčemu jinému.

Může to však mít malinkou nevýhodu - pokud jste dva, kdo střídavě hospodaří v kuchyni, stane se třeba takováto příhoda:

Víkend, sobota, mám inspiraci a chuť k vaření, hurá 
Naplánuju si kuře na paprice, oba moji chlapi to přímo zbožňují. Nakrájím kuřecí prsa na kousky, osolím, osmahnu na pánvi na olivovém oleji - znáte to, klasika.
A protože milujeme koření papriku, hojně jím maso zasypu. Bublají další 3 hrnce (polévka, rýže a nudle). Hraje mi rádio, svět je dokonalý, spokojeně „kvokám“ (můj oblíbený psychický stav, kdy si jen tak vychutnávám obyčejné rodinné štěstí). 

Vtom přichází můj muž: „Jé, naše oblíbené jídlo. A víš o tom, že sladká paprika není v té malé průhledné skleničce, že? Dal jsem tam kajenský pepř z našeho obchůdku, co jsem chtěl vyzkoušet na guláš. Paprika je v té tmavé skleničce, co je na ní nápis oregano. Vždyť jsem ti to říkal….“

Kdo si to má všechno pamatovat ?! Když jsem navíc mírně nachluchlá, jak nenápadně zjišťuju 

Následuje nejprve moje zkoprnění, pak hysterický pláč s vědomím, že mám na pánvi asi půl kila masa, zbytek oběda skoro hotový a nic jiného v lednici jako náhradu, protože to maso s deseti deky kajenské zrůdy se prostě nebude dát žrát ! 
Třetí fáze je zapojení zdravého rozumu, to vše asi ve 2 minutách – kousky masa vysypat do sítka, přelít 2x vroucí vodou, znovu osolit, protože se vše vymylo, přidat SPRÁVNÉ KOŘENÍ, rychle pokračovat ve vaření a doufat, že paprika ten pepř přebije. 

A to všechno jen proto, že nejsem ten správný kuchař a jídlo obvykle ochutnávám po všem kořenění až úplně nakonec těsně před koncem vaření...

Nebudu vás napínat, nakonec to docela dobře dopadlo, kuře na paprice bylo sice trochu pikantní i tak, ale jíst se to dalo i bez neustálého zapíjení čímkoli, zvládl ho v pohodě i náš osmiletý syn, prostě mňamka .

A jaká je moje odpověď na úvodní otázku, jestli patří muž vůbec do kuchyně ? Rozhodně ANO !

A proč ? Protože se pak rozhodně, ale rozhodně nebudete nudit !

Tak pevné nervy a hodně zábavy

Vaše Trischka (Marta) 

P.S. Ještě komentář k fotce koření: to vlevo na fotce rozhodně NENÍ sladká paprika, tu najdete v tmavé skleničce s nápisem oregano, no řekněte sami - poznali byste to bez ochutnání ??

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 18. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 10. 2016

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 10. 2016

My se s mužem v kuchyni střídáme...a taky se občas může něco podobného přihodit....třeba že něco dojde a neřekneme si to (cibule, sůl a pod). Ale OK, vždy jsme se s tím poprali.... Jinak jste mi připomněla jednu akci před mnoha lety, kdy jsme vyrazili s rodinami na hory do podnikové chaty. A domluvily jsme se s kamarádkami, kdo udělá polévku (pro všechny, kdo řízky a další rodina bramborový salát a pro děti jsme měly vymyšleny plněné papriky a knedlíky. Nu, Jana, která dělala plněné papriky, tak nezjistila, že papriky pálily a byl z toho těžký "katův šleh". Takže nakonec děti jedly celý víkend řízky a salát a my dospěláci povinně plněné papriky...A taky se to dalo

Odpovědět
Trischka
Trischka 15. 10. 2016

Tak teď jste pro změnu pobavila Vy mně

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 285
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.