Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

moncasei
moncasei
Vloženo 30. 12. 2015
Líbí se mi

Trocha škodolibosti neuškodí. Ani na Vánoce

moncasei
moncasei
Vloženo 30. 12. 2015
Líbí se mi
Trocha škodolibosti neuškodí. Ani na Vánoce

Trocha škodolibosti neuškodí. Ani na Vánoce

Dva dny před Vánocemi ve mně převládlo moje cynický, sarkastický a škodolibý já. Asi logická reakce na tu všeobjímající urputnou vánoční pohodu kolem.

Chodila jsem po krámech a vybírala na poslední chvíli dárky. Celej můj život je na poslední chvíli, protože v ten moment přicházejí nejlepší nápady. (O tom třeba někdy příště).Syn mi měsíc na stále stejnou otázku odpovídal slovem NEVÍM. Tak jsem se škodolibě rozhodla, že mu koupím nějakej ten pekelnej vánoční svetr se sobem, jako měl Mark Darcy v Bridget Jonesový. Nebo šílený boty, který nebude nosit, ale bude si je muset vyměnit za jiný. Prostě trochu alternativní způsob, jak ho dostat do obchodu a donutit ho, aby konečně pohřbil ty vybydlený, ale oblíbený rakve, co nosí na nohou. Nakonec jsem vybrala fakt pěkný černý kožený kotníkový šněrovací boty, ale smířená s tím, že stejně neprojdou. 

Ještě stromek. Umělej mi loni jeden z kocourů - Batman Prsk - zlikvidoval. Fotka mluví za vše. Tak jsem se rozhodla pro živou jedličku. Vysvětluju prodavači, že jedle bude stejně jako dárek-hračka pro kocoury a že mi ji stoprocentně srazej na zem. On povídá: „Tak jim vemte smrček, jeho jehličí víc píchá, třeba je to odradí“. Cukala jsem se – smrk mi opadá už ve výtahu. Tenhle prej ne. Tak jsem – opět trochu pomstychtivě - koupila ten nejpíchavější, co tam měli, smířená s tím, že šestadvacátýho je strom holej. A hlavou mi běžel obrázek vrby mlátičky z Harryho Pottera. Odhadovala jsem, že se akorát vejde do stojánku, co máme doma. Ale neodhadla. A tak syn vzteklej nožem stromek pižlal a já s ním na střídačku. V tu chvíli by se hodila ta kudla, kterou nosil Krokodýl Dundee. Chlap měl pravdu – ten stromek tak píchal, že jsme měli oba dva, než jsme ho postavili a špagátem přivázali - ruce jako po akupunktuře. 

A jak to dopadlo?  Batman Prsk i druhej kocour - Skřet Vysočanskej ( o nich třeba taky někdy příště) lezou POD strom, ale nikoliv NA něj. Zatím. Jehličí drží. Taky zatím.  A synovi se boty líběj. Vklouzl do nich a chodil v nich celej večer. Vzpomněla jsem si, jak zhruba před šestnácti lety úplně stejně nechtěl sundat kostým Supermana. Taková ta věta „Mám radost, když mají lidi radost z mýho dárku, to je pro mě největší dárek“, je sice klišé, ale v mým případě trefný. Aneb moje škodolibost se nakonec ukázala jako to nejlepší řešení.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Rainbow
Rainbow 23. 2. 2016

u nás je mini stromek na lednici, setkání z kocourkem by nepřežil

Odpovědět
Tamara
Tamara 6. 1. 2016

Dobrý. my po zkušenostech z minula nedali lamely na stromech, náš kocourek je totiž požíral. Jinak stromek přežil, kocour taky.

Odpovědět
Binna
Binna 4. 1. 2016

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 587
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.