Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 26. 6. 2018
Líbí se mi

Tomáš Klus: Láska je možnost, jak změnit svět...

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 26. 6. 2018
Líbí se mi
Tomáš Klus: Láska je možnost, jak změnit svět...

Tomáš Klus: Láska je možnost, jak změnit svět...

 
"Včera jsem prožil jeden z nejkrásnějších dnů poslední doby. Stál jsem po boku své ženy a nejprve spolu s ní a pak zcela stranou pozoroval, jakým darem je láska a jak umí rozzářit cokoli, čeho se dotkne. Jak umí být nakažlivá, jak umí spojovat, jak umí hojit a jak vyniká nad vším, čeho je člověk schopen. Jak je tvořivá, jak přitahuje, proměňuje a těší.

Po návratu z Indie před šesti lety jsem se vrhnul na hledání Pravdy, protože nemám větší přání, než ji objevit, žít a zpívat. Za tu dobu jsem ji viděl v mnoha variantách, které lidská mysl dala hmotě. V prorocích, spasitelích, bozích, guruech, myslitelích, indiánech, domorodcích, ztracených civilizacích, bájných příbězích.

Když jsem ale včera byl se svou ženou, když jsem stál po jejím boku a nebo zcela stranou pozoroval, jakým je (mi) darem, pochopil jsem, že v tomhle životě je mým posláním láska, úcta k ženě, inspirativní a tvůrčí vyjádření vztahu dvou milujicích se lidí. Láska je zhmotněna dětmi a Jenůfa mi dala za pravdu, když jsem na ní u Vltavy, na šemíkovým doskočišti vybalil, co všechno k ní cítím a jak jsem šťastnej, že ji mám. Koulela na mě ty svý nekonečně hluboký perly a smála se, čímž docílí vždy totální blaženosti pozorovatele, neboť dvě spodní jedničky v kombinaci s horními upíráky se zakusují rovnou do srdce. Povzbudit umí děti nejlíp na světě.

Inu tedy, pochopil jsem, že mým náboženstvím je láska. Že se jí chci naučit a zcela oddat a šířit nejlepším a nejnevtíravějším způsobem, prostým bytím v ní.

Pochopil jsem, že pozornost je tvůrčím nástrojem par exellence a že čemu ji věnuji, to vzkvétá. Že tu svou věnuji své ženě, životu s ní a kolem nás, po jejím boku i kdesi stranou, s pohledem upřeným na její krásu, hrdým a snad trochu pyšným, neboť krása a přitažlivost ženy jsou v jistém ohledu i vizitkou muže. To, jak ji muž vidí a jak se k ní chová má lví podíl na ženině projevování.

Ženy jsou totiž z jemnější hmoty, jsou a jednají, jak cítí. Je to jejich největší zbraň a zároveň největší slabina. My muži jsme tady proto, abychom je chránili a dávali svým hrubým, silovým projevem dohromady svět tak, aby držel. Jsme strážci rodinných kruhů a jako takoví bychom si měli rozumět. Nevím, kdo nám to namluvil, že se spolu máme prát a že ten nejsilnější je ten nejlepší.

Myslím, že je čas začít žít spolu. Spolupracovat. A začít doma. Láska není chemie. Láska je možnost, jak změnit svět, ale vyžaduje, ať už je partnerská, přátelská, či rodičovská, přijetí zodpovědnosti, oddanost a tvrdou práci.

Ovoce, které taková láska nese však může nasytit potřebu, která dosud spaluje celou společnost. Bezútěšnou touhu po štěstí.
Máme to nadosah ruky, máme to doma."
 
 

#mise:milujeme @nicolekotrbovaphotography
Zobrazit další
8. června napsal Tomáš Klus (FB)
 
 

Krásně napsané!!! 

 
 
Krásný každý den
Vám přeje

Váš kouč Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz 

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT

KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

 

"Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu, spokojenějšímu a šťastnějšímu životu."

 

Další články: http://www.zenysro.cz/kostmaruska/blogy

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 17. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 182
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.