Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 25. 1. 2019
Líbí se mi

To nejlepší z krátké hrané tvorby z Česka zdarma na Mall.tv

Eva K.
Eva K.
Vloženo 25. 1. 2019
Líbí se mi
To nejlepší z krátké hrané tvorby z Česka zdarma na Mall.tv

To nejlepší z krátké hrané tvorby z Česka zdarma na Mall.tv

Ve spolupráci Festivalu krátkých filmů Praha a Mall.tv vznikl speciální výběr s výmluvným názvem Shortky, který nabízí desítku nejlepších krátkých hraných filmů, jež v Česku kdy vznikly.

Pozoruhodná sestava "kraťasů" je dostupná od pondělí, 21. ledna, po dobu jednoho měsíce a sledovat ji - stejně, jako bezmála dvacítku celovečerních snímků, které internetová televize svým divákům nabízí - můžete kdykoli a zdarma na www.mall.tv/shortky. Společnost Mall.cz je zároveň hlavním partnerem MFF Karlovy Vary, který Festival krátkých filmů Praha pořádá.

Kromě obou českých držitelů studentského Oscara - Ropáků Jana Svěráka a Kdo je kdo v mykologii, s nímž Marie Dvořáková bodovala loni, se v nabídce objeví také snímek M.O., jemuž stejné ocenění jen o fous uniklo. Kolekce obsahuje i další legendy, bollywoodský muzikál Ivana Zachariáše, Multi, nebo černou komedii Fricasse, s excelujícím Martinem Hubou v režii Martina Krejčího, který právě dokončuje ve Spojených státech amerických svůj debut s Johnem Turtturem v hlavní roli.

Vedle nich se představí i naděje zítřka. Jmenovitě například loňský vítěz Národní soutěže Festivalu krátkých filmů Praha, Atlantida 2003 Michala Blaška, jíž si do své soutěže vybrala i studentská sekce festivalu v Cannes. Nebo film O-Ring Ondřeje Hudečka, kterého čeští diváci znají díky dokumentu Nagano Tapes, který v doslovném překladu Pásky z Nagana, odvysílala i Česká televize.

Bezplatným zpřístupněním krátkometrážních snímků v sekci Shortky  se Mall.tv připojuje k poslání Festivalu krátkých filmů Praha, který už čtrnáctým rokem přispívá k rozvoji krátkých uměleckých filmů a jejich produkci. Kromě připomínky toho nejlepšího, co na něm bylo v uplynulých letech k vidění, také i zmíněná internetová televize podpoří částkou 2000 euro letošní vítěze Národní soutěže v jeho další tvorbě.

"Filmové festivaly jsou na světě především proto, aby se zajímavé filmy, které se nehodí do široké distribuce v multiplexech, mohly dostat k divákům. Platí to pro artové filmy, stejně, jako pro ty krátké. Tento projekt je pro nás tudíž dalším pokračováním naší snahy umožnit setkání originálních filmů mladých tvůrců s publlikem. Tentokrát jde o výběr z nejlepších českých krátkých hraných filmů a potkat se mohou v širokém online prostoru. Což je skvělá příležitost pro obě strany," říká programový ředitel Festivalu krátkých filmů Praha, Karel Spěšný.

Přeji vám příjemně strávený čas při sledování toho nejlepšího z české krátké hrané tvorby

Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 27. 1. 2019

Odpovědět
lemur
lemur 26. 1. 2019

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 25. 1. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.