Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 20. 10. 2019
Líbí se mi

Kdo jsou "zelené vdovy"? Mohou být tyto ženy šťastné?

evabel
evabel
Vloženo 20. 10. 2019
Líbí se mi
Kdo jsou "zelené vdovy"? Mohou být tyto ženy šťastné?

Kdo jsou "zelené vdovy"? Mohou být tyto ženy šťastné?

Zelená vdova je relativně nové slovní spojení, které ještě není mezi lidmi tolik známé a rozšířené. Pojem zelená vdova se vžil pro označení žen, které jejich bohatí, úspěšní a velice vytížení manželé odložili do satelitních městeček, obklopených zelení na periferiích větších měst. Vdovy proto, že tam tráví většinu času zcela samy bez svého manžela.

Většinová konzumní společnost si myslí, že jsou tyto ženy šťastné, ale ty se pomalu trápí a strádají svým bezcílným životem... Chybí jim to, co pro ně bylo dříve samozřejmostí. Nejen možnost častého setkávání se s přáteli, ale třeba i obyčejná procházka známými místy, dostupnost kina, divadla či oblíbeného klubu a další věci, které jsou pro vás samozřejmostí, dokud je ve své blízkosti máte.

Nyní je jejich údělem být reprezentativní manželkou úspěšného muže. Představa života v rodinném domku na vesnici je pro většinu lidí velmi lákavá. V dnešní době velice oblíbená a žádaná satelitní městečka nejsou ale žádným venkovem. Místo malebné vesnické idylky tam čeká spíše osamělost, problémy se vzdáleností od všeho, na co byl člověk zvyklý, a všeho, co by ho mohlo zajímat. Podobné důsledky má i bydlení v městských developerských novostavbách, kde si nikdo nikoho nevšímá.

Opuštěná žena, jejíž jedinou "zábavou" je zajistit manželovi dokonalý servis, dětem rodičovskou péči, popř. je vozit do školek, škol a kroužků, žije stereotypním, osamělým a unuděným životem. Nakupování zlatou kartou, návštěva kadeřnictví, kosmetického salónu či solária rozhodně nenahradí dlouhodobou opuštěnost a pocit samoty.

Při tomto způsobu života je jen krůček k vážným psychickým problémům, domácímu alkoholismu, užívání antidepresiv, ale také ke sklonu k sebevraždám apod. Několik rad ženám, které žijí izolovaně a osaměle, ženám, které se nechtíc staly zelenými vdovami:

• navazujte nové vztahy se svými sousedy
• večerní návrat manžela ze zaměstnání nepovažujte za nejdůležitější část dne
• žijte si také svůj vlastní život, pěstujte si své koníčky nebo si najděte nové
• pravidelně se setkávejte se svými kamarádkami, přáteli, i když jste se od nich změnou bydliště vzdálily
• plánujte si a dodržujte různé aktivity, např. návštěvu fitcentra či bazénu, najděte si vzdělávací kurzy, ať výuku jazyka nebo tance, choďte běhat   nebo na pravidelné procházky
• pokuste se sblížit s matkami kamarádů či spolužáků dětí, které bydlí poblíž vás, můžete se s nimi dohodnout na střídavé výpomoci s hlídáním     či rozvozem do škol nebo kroužků
• jednou za čas zajděte nakoupit do obchodu v nejbližší vesnici místo do supermarketu
• nezapomínejte ani na pravidelné návštěvy divadel, koncertů či kina
• čtením denního tisku si zajistíte přísun informací a budete v obraze, co důležitého se u nás doma i ve světě děje
• neustále na sobě pracujte a snažte se neustále udržovat kontakt s okolním světem.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
TerezaZlin
TerezaZlin 3. 11. 2019

Nic moc život...

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 2. 11. 2019

Nechtěla bych takhle žít

Odpovědět
avatar
Eliška Klementová 25. 10. 2019

Podle mého je to o přístupu každého z nás. Přesně jak píšou ženy v komentářích. Mají-li tyto ženy finanční prostředky pro realizaci svých snů, ať je plní. Zodpovědnost za vlastní život neseme jen my sami. Pokud máme doma muže, co naopak nechce, abychom se socializovaly, je spíš na pováženou, zda je to typ partnera, vedle kterého chceme po zbytek života kráčet. Musí-li být žena jen doma, hlásit se každou chvíli svému muži, je to pochopitelně špatně, ale to se tohoto článku evidentně netýká. Nezbývá tedy než převzít za svůj život zodpovědnost a začít žít a nečekat na spasení, ať už od manžela, nebo kohokoliv jiného. Cítím se sama? Měla bych hledat způsoby jak to změnit. To není chyba bohatých, ale v nastavení životních hodnot. Ženy můžou místo solária založit zahrádku, začít si doma pěstovat, nebo vyrazit s dětmi na tour. Založit skupinu cvicicich maminek, sdružit se a pak odpoledne pořádat piknik na zahradě s ostatními. Vždy je to jen o přístupu. Bohatství nás nečiní šťastnými, ale když už ty peníze máme, na co sedět doma a plakat s lahví vína? Já nikoho rozhodně tímto neodsuzuji a nechci, aby to tak vyznělo, ale necháme-li se životem vláčet s pocitem vlastní neschopnosti, nemůžeme se pak divit, že nás život usmýká jako trestance taženého za koněm. Toť asi vše

Odpovědět
evabel
evabel 26. 10. 2019

Máte pravdu, všechno je v lidech

KamilaK
KamilaK 24. 10. 2019

Odpovědět
Anaja
Anaja 21. 10. 2019

Myslím, že možností vyžití je vážně hodně, čili není přece nutné aby "seděly" doma. Je to na každém jedinci. Je velice důležité, aby si člověk udržoval nějaké koníčky a zájmy i při vstupu do vztahu, stejně jako stará přátelství. Popřípadě navazoval nová. Nemyslím si, že je to jejich osud být osamělá a unuděná. Právě, že tyto ženy mají těch možností nenudit se daleko víc, než ženy s našponovaným rozpočtem v rodině.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 616
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.