Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dagmar Dontová
Vloženo 1. 10. 2020
Líbí se mi

Svatební výzdoba, výběr místa pro oddavky v přírodním stylu a svatební rituál před matkou Zemí a pěti elementy

avatar
Dagmar Dontová
Vloženo 1. 10. 2020
Líbí se mi
Svatební výzdoba, výběr místa pro oddavky v přírodním stylu a svatební rituál před matkou Zemí a pěti elementy

Svatební výzdoba, výběr místa pro oddavky v přírodním stylu a svatební rituál před matkou Zemí a pěti elementy

Osnova: 1- mé pocity a důvody podnikání „svatby a příroda“

               2- nové já - osud

               3- můj příběh - osud

               4- proč právě já

               5- ceny a kontakt

               1-  podnikání - nový životní styl

        To co dokáže člověk dělat od srdce a s láskou pro sebe, protože to miluje, dokáže tímto svým životním stylem dávat více druhým lidem a získat za to i svou náležitou odměnu. To je podle mě dar a poslání každého z nás. Proto jsem se rozhodla pro změnu ve svém životě a začít dělat to, co mám opravdu ráda a co mě baví a čím chci dělat radost sobě i druhým. Chodím ráda do přírody jen tak si sednout na místa, která mě osloví svojí krásou a klidem, sbírám vše, co mi přijde zajímavé a je možné použít jako dekoraci (kamínky, větve ze stromů, květy, suchou trávu, šišky, mech, barevné listy, plody lesa, no prostě vše co vidím v přírodě kolem sebe) i k výzdobě v různé roční období, ráda tančím a věřím v pomoc matky Země a základních elementů, které dokáží ovlivnit směr naší cesty životem a tím i nový vztah s partnerem, baví mě komunikovat s lidmi a pomáhat jim vnímat jinak přírodu a její dary pro nás pro lidi a obzvlášť v den D – svatební den. Baví mě tvořit intuitivně z toho, co roste v tu chvíli, kdy přijde den D – dle mého názoru má velký význam období, které si pár zvolí pro manželský slib (něco to o nich říká na začátku společné cesty)

                 

                 2-  nové já – jinak by to nešlo - osud

          Začátek všech změn v mém životě, které ovlivnily mé nynější rozhodnutí, je datován k polovině srpna 2015. Do té doby jsem o svých možnostech a darech i své intuici vůbec netušila. Žila jsem svůj profesní život podle vzoru firmy, ve které jsem již 6 let úspěšně podnikala a získávala pocit ženy s úžasnou kariérou a ohodnocením. Můj soukromý život byl ovlivněn mými pracovními úspěchy, z velké části výchovou mých rodičů (mého dětství) a součástí mého života byl i můj manžel, kterého jsem si vybrala před 25 lety a měla s ním 3 úžasné děti. On byl též ovlivněn výchovou svých rodičů, svého dětství a mnou. Každý z nás si vybral to své „zrcadlo“. V ten osudný měsíc a rok mé ego, díky změně ve vztahu manžela ke mě a jeho rozhodnutí, utrpělo velkou ránu, která mě pomohla se zastavit. Jak se říká: jednou jste na hoře a pak zas dole.  Bez pádu na dno, bych nikdy nebyla tam, kde jsem nyní. Tato situace mě přinutila hledat jinou pomoc, než jsem doposavad znala a tou novinkou byly: konstalace, šamanské bubnování, psychologický rozbor a pochopení svých projevů všech negativních pocitů, které člověk v těchto těžkých situacích zažívá a přirozeně čistí svůj zármutek i křivdy z minulosti (dětství a jeho výchovu): pláč, vztek, bolest a strach. Až potom jsem byla schopná, uvidět svoje vlastní chyby, které jsem do té doby nedokázala identifikovat, natož si je připustit a až po té se začít měnit.

            3- příběh – to co přirozeně umím

         Kde jinde v mém případě by mohl osud zasáhnout, než na svatbě!!!! Po čtyřletém vývoji mého pravého já, tedy v roce 2019 přišla pozvánka na svatbu manželova příbuzného. Oba, já i muž jsme chtěli pomoci, proto jsme se ocitli tři dny před svatbou na místě, kde byl ženich s nevěstou a cateringová společnost a dojednávaly se poslední detaily pro přípravu svatební hostiny. Bohužel pro nevěstu to bylo první setkání s onou místností v kulturáku z komunistické éry, která byla již před měsícem dojednána jako místo svatební hostiny. Umíte si asi představit ten šok a hrůzu, která se objevila v očích nevěsty. Na konec ji vyhrkly i slzy zoufalství, se slovy: „to je hrozná místnost, tady já svatbu nechci“. Co teď? Pohotově jsme se s manželem zapojili do řešení problému a nabídli svoji pomoc s páteční výzdobou (den před svatbou). Ještě nikdy jsem nic takového nedělala, nikdy mě to nikdo neukazoval a nikdy jsem se o to nezajímala. Nevím, jak se to stalo, ale aniž bych se domlouvala s nevěstou, která také pomáhala s výzdobou s ženichem, začala jsem používat půjčený materiál z jiné svatby na zdobení starých komunistických židlí pro nevěstu a ženicha, které jsem celé úspěšně zakryla a pro nás svatebčany též židle ozdobila bílými stuhami, dokonce jsem musela stříhat silnější stuhy na polovinu a pak je navazovat, aby se dostaly na výzdobu všech židlí, podle počtu svatebčanů. Věřte, nevěřte ani já nechápu, kde se to ve mně vzalo, vše jsem uměla i ozdobné uzle, které jsem nikdy v životě ještě nevázala. Pustila jsem se do zakrývání starých kamen pomocí větví a břečťanu a bílých látek. Natrhala a ozdobila jsem květy holé stoly pokryté bílými ubrusy. Za 3 hodiny bylo hotovo a dodnes mě mrzí, že jsem neměla ten nápad vše si vyfotit a ukázat naše společné dílo. A musím říci, že mě dodnes hřejí slova nevěsty: „ Dášo, to je moc krásné, moc děkuju“. Toto nebyl můj konec s výzdobou na této svatbě. Napadl mě úžasný dárek pro novomanžele, zajistit jim projížďku nazdobenou lodí po vodě s romantickou atmosférou: vhodnou písní, večerním osvětlením a vstupní branou na lodičku. Tento nápad byl svatební perličkou jak pro nevěstu a ženicha tak pro hosty. Bohužel výzdobu loďky, bránu z vrbového proutí, ozdobenou břečťanem a květy růží jsem si opět nevyfotila. Ani ve snu by mě tehdy nenapadlo, že je to důležité pro můj rozjezd v podnikání – ukázku mé práce.

Až dnes jsem dostala odvahu pustit se do podnikání s tím, co mě baví a co mám ráda a vzpomněla si na slova nevěsty, ženicha, jejich tatínka i tchýně a též sestry a manžela ženicha. Ta slova byla: „Dášo proč se tím neživíš, když ti to tak jde samo od ruky?“ Celý rok a něco mi trvalo si uvědomit, že mě brání pustit se do toho, co intuitivně ke mně patří a co je pro mě naprosto přirozené, byl zvyk a pravidlo této společnosti:  Víte, když dnes někdo něco chce dělat, tak je přece jasné, že má mít na to školu nebo minimálně kurz, má mít praxi v tomto oboru a fotky, kterými se prokáže těm druhým, že něco umí. A též spousty doporučení, aby byl zajímavý mezi dnešní konkurencí.

             4- proč právě já

        Nic z toho zatím nemohu nabídnout pro svůj rozjezd, a přesto věřím, že budu pro vás, kdo chce svatební výzdobu svatebních prostor a místností nebo venkovních prostor a třeba stodol vhodných pro svatební obřady, hostiny výhradně v přírodním stylu v jakékoli roční období, zajímavá!!!!!! Proč? Miluju přírodu a věřím, že i ona miluje mě: kdo jiný by mohl najít na procházce lesem dva tisíce korun než já, kdo jiný by uměl z vrbového proutí vyrábět ozdobné koule na vánoce bez návodu, přípravy nebo jakékoli praxe než já, kdo jiný by dokázal z lesa za jakéhokoli ročního období přinést puget, který ozdobí a provoní místnost než já!!!! To je mé doporučení plus toto foto mé podzimní výzdoby, kterou jsem si vyfotila:

 

             5- ceny a kontakt pro objednání svatební výzdoby, hledání a konzultace míst vhodných pro obřad, hostinu a rituál, svatební rituál v přírodě nebo konzultace na svatební romantické překvapení v přírodě

Co ode mne můžete čekat:

 

1-      První bezplatnou schůzku pro analýzu vašich představ o místě a stylu svatební výzdoby - zdarma

2-      Druhá schůzka s konkrétními nápady a návrhy jak místa svatebního obřadu, hostiny a večerní zábavy pro svatební hosty a jejich výzdoba a konkrétní rozpočet – cena této schůzky podle náročnosti od 800,- Kč do  1.500,- Kč (zvlášť jsou mé náklady na cestu podle lokality)

3-      Konzultace na přírodní rituál – předsvatební rituál s podporou matky Země a pěti elementů – příprava novomanželů na tento rituál – 500,- Kč na osobu

4-      Rituál plus výběr místa plus výzdoba v dané lokalitě 5.000,- Kč (v ceně není zahrnuta cesta, je možné zajistit koně pro pár nebo koňské spřežení s kočárem, v zimě se saněmi, též jsou zvlášť mé náklady na cestu dle lokality)

5-      Schůzka pro přípravu romantického dárku nebo překvapení pro novomanžele – konzultace a analýza nevěsty a ženicha – 500,- Kč

6-      Další schůzka - představím návrhy a zajistím vše ohledně romantického překvapení – podle náročnosti od 3.000,- Kč více (lze zajistit koně pro pár nebo koňské spřežení s kočárem, lodičku, romantickou hudbu, romantické osvětlení, též jsou zvlášť mé náklady na cestu dle lokality)

 

Kontakt na mě: telefonní číslo – 777199181

                             Email – dasa.dontova@seznam.cz

                           

Moje adresa: Vápno 67

Kam za vámi ráda zajedu: Středočeský kraj

                                            Východočeský kraj

 

 

 

 

                          

 

    

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 3. 10. 2020

Důležité je, aby svatba byla podle představ budoucích novomanželů.

Odpovědět
avatar
Dagmar Dontová 4. 10. 2020

Ano, naprosto souhlasím a je to pro mě důležité, proto první schůzka s nevěstou a ženichem je pro mě zásadní a prvotní pro představu jejich výzdoby. Mrzí mě, že to z mého článku nevyplynulo. Děkuji za upozornění

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 418
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.