Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 9. 8. 2019
Líbí se mi

Svatba s filosofem

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 9. 8. 2019
Líbí se mi
Svatba s filosofem

Svatba s filosofem

Ač si naši přátelé spolu nikdy nerozuměli a i my u přátel toho druhého působili jako exoti, nám dvěma bylo spolu hezky. Ivo doplnil můj svět o nový rozměr a časem si získal mou důvěru natolik, že když mě po necelých 3 letech požádal o ruku, přemýšlela jsem celou noc a pak kývla, nechtělo se mi začínat znovu vážný vztah a měla jsem ho ráda.

Náš táta nechtěl už dříve o svatbě ani slyšet, měl pocit, že na to mám dost času až po škole, takže jsem s jeho podporou počítat nemohla, a proto mi nabídka vzít se na kurzu PŠL připadala rozumná. Šaty jsem si koupila takové, které mohly být v batohu, do vlasů si dala kytku frézií, které jsem měla ráda a vydala se na kurz, kde měl začít můj nový život.

Při odjezdu jsme rodičům poslali poštou oznámení, že se za 14 dnů berem a za tři týdny je zveme do restaurace.

Na kurzu „Interesu“ jsme se k sobě příliš nehlásili, já byla účastnice a mohla si to užít sama za sebe. Budoucí manžel byl instruktor a měl povinnosti, které se mne netýkaly. A za celou dobu, kdy jsem byla ještě svobodná, jsem neměla pochybnosti, jestli dělám dobře.

A poslední noc před svatbou jsme se stulili k sobě do jednoho spacáku a věděli, že zítra je náš velký den.

A ráno mě pak někteří mužští spoluúčastníci moralizovali, aby za chvíli skončili u našeho obřadu, který byl pro ně překvapením. A pak to jelo, kadeřnice, vyžehlení šatů, štamprlička před obřadem, první manželský polibek, vydatné polití šampaňským od bývalé partnerky nyní už manžela, takže jsem já i on skočili jako cukrkandl. A co naše pečlivě učesané slepené vlasy.

A na závěr dárek od účastníků – akce „led“, vyhlídkový let nad Lipnicí za krásného slunečného dne do nového života…….A večer milování, první manželské.

Dopad do reality po kurzu byl tvrdý, protože část rodiny s námi přestala komunikovat a část se zlobila za způsob, jakým jsme se vzali.

Ale nás to udivilo a překvapilo, protože jsme si mysleli, že se všichni budou radovat s námi.

A nastěhovali jsme se do malého krcálku, do podnájmu ve Velké Bystřici u Olomouce na domeček k jedné hodné vdově…

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 10. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 015
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.