Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 9. 8. 2019
Líbí se mi

Stěhování se do domku

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 9. 8. 2019
Líbí se mi
Stěhování se do domku

Stěhování se do domku

Snění o domovu

Stěhujeme se do nového. Je krásný, slunečný, srpnový den a naše věci stojí před starým domem. Máme toho nějak mnoho, vidím i spoustu zbytečností, ale to víte, stěhujeme se do většího a můj manžel je ze staré školy a nevyhazuje věci rád. Náš sklep v novém domě má totiž rozlohu původního bytu, ze kterého přicházíme.

Přesun trvá od rána do večera a největší záběr dělá mé věno z domu – celopancéřovaný klavír Petrof, který váží 350 kg a ten je potřeba snést z 8. patra po schodech do přízemí a odvézt do domku. Vzpomínám, jak ho kdysi vynášeli 4 chlapi nahoru a jeden pak u dveří bytu omdlel.

Večer sedíme špinaví, unavení, ale šťastní na terase, cítíme vůni nového vymalování a těšíme se na nový život. Sklenka vína a červený západ slunce nad terasou. V noci slyšíme pro nás nezvyklý štěkot psů, který nás probouzí ze spaní a komáří bzučení, které dráždí. Knihy a další drobnosti z bytu pak stěhujeme celý další týden.

A za týden další stěhování, tentokrát z větší dálky, nabídla jsem totiž své tchýni společný život u nás. A babička se po měsíčním rozmýšlení rozhodla, že k nám půjde bydlet. Přijela v dosti zbědovaném stavu, jako by ji prodávali do otroctví. Navečer se vytahovaly věci ze stěhovacího vozu, kapkovalo se a babička měla zájem, aby jí co nejdříve složili postel. O půl desáté večer se cítila nabitá energií natolik, že jezdila na rotopedu.

Od té doby žijeme pohromadě, ona má svůj pokojíček a sociální zařízení, my zbytek.

Náš život se točí kolem řemeslníků, kteří chodí dodělávat závady- zkrat na elektřině, montáž světel, zrcadel v koupelně, venkovní osvětlení, opravu digestoře apod. A večer sedáme venku a kocháme se…Dobře se přichází do lepšího…

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Daniela Labužíková 18. 8. 2019

Taky se zanedlouho budeme s manželem stěhovat do našeho vlastního malého domečku. Stálo to sice dost úsilí, ale konečně jsme si přes https://www.burinka.cz/hypouver/ zařídili hypotéku, takže se můžeme stěhovat z naší malé pronajaté garsonky do vlastního !

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 11. 8. 2019

super, ať se vám v novém domově i s maminkou-tchýní líbí...

Odpovědět
janinkad
janinkad 11. 8. 2019

jít do lepšího je vždycky prima

Odpovědět
lemur
lemur 10. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 015
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.