Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

hrebycek
hrebycek
Vloženo 9. 12. 2015
Líbí se mi

Srdce jako dar...

hrebycek
hrebycek
Vloženo 9. 12. 2015
Líbí se mi
Srdce jako dar...

Srdce jako dar...

Moje milovaná,

v uplynulých týdnech jsme leccos prožili. Každý z nás ze svého pohledu něco úplně jiného. Přestože jsme v tom divadle účinkovali oba spolu, každý jsme scénář vnímali z pozice své role, podle svých představ a přání.

Po celou tu dobu stála Láska (píšu velké "L", přestože láska je jen jedna v různých formách a podobách, ale jen jedna; a buď je nebo není), tedy po celou tu dobu stála Láska před Tvými dveřmi. Já jsem jí tam přinesl. A podle toho, co jsem napsal o řádek výše, jsem jí nikdy před tím nepoznal.  Až s Tebou, k Tobě.

Tys trochu pootevřela dveře a pustila ji na práh. Možná to byl hodně velký nápor, síla, kterou jsi nečekala, nezažila a neuměla s ní být. Zavřela jsi dveře. Abys ji neviděla, necítila, neměla z ní strach a obavy z jejího dopadu. Jenomže ona tam stojí stále.

Když někomu dáš své srdce, věříš, že ho máš u něho deponované a budeš jej moci používat dál. Jenom, že vlastně tluče v jiné hrudi. Neděláš to proto, abys dostala jeho srdce na oplátku. I když se předpokládá, že tak trochu ano. Dříve nebo později…

Ale když k reciprocitě nedojde nebo ten druhý tvoje srdce nepřijme anebo ne úplně, co pak? Srdce nemáš, darovala jsi jej. A nelze jej chtít zpátky. Ani kdyby ho ten druhý chtěl vrátit, nejde to.  Jsou věci, které opravdu zvrátit nelze. A pak ti zbude po srdci i po tom člověku prázdno. Po srdci v hrudi a po člověku v životě.

Mohlo by se zdát a mnohdy se to tak děje, že je řešením po nějaké době, kdy emoce opadnou, tep se zklidní a oči oschnou, hledat pro svou lásku někoho jiného. Chyba lávky! Pokud jsem to své srdce daroval celé, úplné a bez podmínek, nemohu jít a hledat, komu bych  jej dal jinému. Popřel bych sám sebe a svoje city. A stejně nemám vlastně co dát. Srdce není, láska tím prázdným otvorem proudí naplno a rána se maximálně uzavře jizvou. Mohu dávat upřímnost, něhu, pozornost, laskavost,  oddanost, ruku ku pomoci, úsměv, tělo, ale srdce už ne. Už ne...

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Ovace
Ovace 1. 1. 2017

Moc pěkné

Odpovědět
Afrodita
Afrodita 22. 12. 2015

Cokoliv teď napíšu bude špatně. Snad jen https://www.youtube.com/watch?v=ablIo_j_9W0

Odpovědět
Petra H.
Petra H. 10. 12. 2015

Hrebycku, no co dodat ... Smutno je mi při tom čtení. Tak hlavu vzhůru, bude zase líp!

Odpovědět
hrebycek
hrebycek 11. 12. 2015

JJ, už se snažím.... Děkuju...

jitkakytka
jitkakytka 10. 12. 2015

pěkně sepsané, i když z toho čiší jakýsi smutek, ale člověče, věř a víra tvá Tě uzdraví

Odpovědět
Amanda
Amanda 10. 12. 2015

hrebycek poeta

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 969
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.