Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Katy.k
Katy.k
Vloženo 17. 7. 2019
Líbí se mi

Rodičovství z jiného úhlu

Katy.k
Katy.k
Vloženo 17. 7. 2019
Líbí se mi
Rodičovství z jiného úhlu

Rodičovství z jiného úhlu

To kdo jsme, je podstatné, naše jedinečnost doplňuje pestrost všech dalších bytostí a tím je obohacuje. Každý to chápe v otázce biodiverzity v přírodě, ale ve vlastním životě volíme nenápadnost, uniformitu. Ale proč? Protože mnohdy vlastně ani nevíme kdo opravdu jsme. Naučili jsme se tvářit mile, chovat slušně a dělat to, co se od nás čeká, nebo je dostatečně odměňováno (penězi, láskou, pozorností, nehádáním…), abychom přežili. A to naše skutečné já se choulí tam někde hluboko uvnitř - osamocené a zapomenuté. Naše výjimečné talenty leží ladem a svou hodnotu určujeme množstvím přízně ostatních lidí, nebo hromaděním hmotných statků či výjimečných zážitků. Většinou to stačí, abychom utloukli a umlčeli naše pochybnosti a vnitřní prázdnotu a tak dál předstíráme, jak jsme šťastní a spokojení a usmíváme se na všechny strany – občas trochu křečovitě, ale ostatní to dělají úplně stejně, tak co. Oni to stejně nepoznají. Až na děti. Obzvlášť ty novodobé – výjimečně citlivé. Ty které vnímají, kdy jsme pravdiví a kdy ne. Kdy nám jde o efekt, ne o skutečnost. Které se pak skrze náš příklad učí, že to co cítí a prožívají není podstatné. Hlavně aby dobře vypadali, působili šťastně a spokojeně a všechno bude ou-kej. A přitom každý milující rodič nechce víc, než aby bylo jeho dítě šťastné a spokojené, jen to nejsme schopni uchopit správně, dokud neporozumíme sami sobě, svému skutečnému já. Ale jak, když jsme ho už dávno někde ztratili a zapomněli. Málokdo si uvědomí, že si tak zaděláváme na bezcitnou budoucnost a bez naší vlastní odvahy dělat to jinak, se nic nezmění. Je hezké křičet a vztekat se, vychovávat druhé, kritizovat, poukazovat, vyčítat – ale nic z toho nefunguje, nic nezmění skutečnost, dokud to sami nezačneme dělat jinak. Dokud sami neuklidíme ten nepořádek v našem nitru, vše co jsme se za ty roky naučili a nevzkřísíme mrtvolky našich skutečných já, a nezačneme je opravdu žít. Nepřestaneme být efektivními zombíky a nezačneme žit život se vším všudy – s dětmi, rodinou, vztahy, city i zraněními. Lidský život je mnohem víc, než práce, výkon a měřitelný výsledek. Tohle všechno je jen jedna malá část z něj a pokud jí podřizujeme to ostatní, není náš život v rovnováze a dřív nebo později se to projeví.

 

Na poslední chvíli se uvolnilo několik míst na sobotní workshop (20.7.) https://www.facebook.com/events/425330264983261/

a pár volných míst je i na neděli 28.7. https://www.facebook.com/events/369780137220572/

Podíváme se do modelů chování z dětství, z naší původní rodiny, co si neseme a jak se to odráží do našich partnerských vztahů, ale hlavně do vztahu k sobě samé/mu. Odstraníme vše, co nám brání přijmout a uznat sebe a své blízké, takové jací jsme/jsou. Transformujeme potlačené pocity zloby a bolesti do lásky, naučíme se s nimi pracovat a porozumět tomu proč to cítíme a co s tím udělat.

Pro ženy na mateřské a v tíživé životní situaci je cena dohodou. Klidně mi napište a domluvíme se.

Těším se na vás a vaše skutečné já!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

krásné

Odpovědět
lemur
lemur 18. 7. 2019

Odpovědět
Katy.k
Katy.k 18. 7. 2019

hudlenka
hudlenka 17. 7. 2019

prima, snad to mnohým lidem pomůže

Odpovědět
Katy.k
Katy.k 17. 7. 2019

KamilaK
KamilaK 17. 7. 2019

Odpovědět
Katy.k
Katy.k 17. 7. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 848
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.