Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana LeBlanc
Vloženo 11. 2. 2014
Líbí se mi

Ptáme se za vás: Mám mu říct, že mám milence?

avatar
Jana LeBlanc
Vloženo 11. 2. 2014
Líbí se mi
Ptáme se za vás: Mám mu říct, že mám milence?

Ptáme se za vás: Mám mu říct, že mám milence?

Jste nevěrná a chcete to říct svému muži? Než to uděláte, přečtěte si dobrou radu Laury Janáčkové.

Dnes vám na otázku týkající se sexu s jiným mužem, než je ten váš, odpovídá psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková z Institutu partnerských vztahů v Praze.  

Otázka:

S manželem jsme spolu pětadvacet let. Je to půl roku, stalo se, našla jsem si milence. Myslím, že můj muž to tuší, snad i stoprocentně ví, ale taktně mlčí a nikdy mi nic nevyčetl. Mám mu otevřeně říct, jaká je situace, a také, že rozvádět s ním se rozhodně nehodlám? Mohou to muži pochopit?

Odpověď Laury Janáčkové:

Nevěra vždy zásadně narušuje partnerský vztah. Z evolučního pohledu je daleko horší nevěra ženy, než jednorázová nevěra muže. Je to proto, že muži jsou spíše schopni odosobněných sexuálních vztahů a jsou k tomu vybaveni i krátkodobými sexuálními strategiemi. Ženy naproti tomu preferují spíš dlouhodobé vztahy a nemají tendence narušovat spokojené partnerství. Velké riziko nevěry ženy však spočívá v hrozbě, že se zamiluje. Ostatně ne nadarmo se říká: „Každá nahá žena je zamilovaná.“ Zamilovaná žena má pak většinou tendenci jít za svou láskou přes všechny překážky. Taková situace samozřejmě nastává, pokud je to možné, tedy že muž, do kterého se zamilovala, její lásku opětuje, a tudíž jí může nabídnout společný život. V takovém případě je žena schopná překonat téměř jakékoliv překážky. Ve své praxi mám ženy, které opouští domovy, manžele, rodinu a někdy dokonce i děti. Zamilovaná žena je totiž intoxikovaná všemi hormony štěstí jako jsou fenyletylaminy, serotoniny a podobně a vše vidí jen růžově. Svůj život si představuje jako romantický film z první republiky a má pocit, že nyní poprvé v životě prožívá opravdovou lásku. Nemůže jíst, spát, musí stále myslet na svého milého, který je v jejích očích tím nejlepším, nejdokonalejším a dokonce i nejkrásnějším. Zamilované oči vidí jen to, co chceme vidět, a tak si ještě ke všemu začneme namlouvat jedinečnost a sílu naší lásky, bez které samozřejmě nemůžeme žít.

Pokud právě prožíváte něco podobného, uvědomte si, že jste jen „dočasně bláznivě nemocná“. Vaše intoxikace potrvá od pouhých několika měsíců do maximálně dvou tří let, pak přijde procitnutí. Skutečný reálný život totiž není seriál či telenovela, kterou sledujete v televizi. Přijde čas, kdy vašeho prince uvidíte v reálném světle - jako normálního, chybujícího chlapa, který už není tak milý, už vás každou minutu neobdivuje a pozorně nenaslouchá všem vašim problémům. Budete mít muže, který chce jíst, mít uklizeno a také chce sex kdykoliv se mu zachce, tedy i v době, kdy vám se zrovna nezachce. Váš princ je také mrzutý, umí se nazlobit a ještě ke všemu začal koukat po jiných ženách! V případě, na jaký se ptáte, je vždycky třeba rozmyslet si daň, kterou byste mohla zaplatit za své špatné rozhodnutí, opustíte-li muže, s nímž žijete klidný život. A taky daň, kterou byste mohla zaplatit v případě, že ten "normální" muž kvůli vaší nevěře opustí vás. Neříkejte tedy svému manželovi o svém milenci. Zvažte ovšem, zda by nebylo lepší s ním začít otevřeně komunikovat o problémech, které máte ve vztahu. Zamyslete se, co vám chybí a co byste chtěla zlepšit, ale také nad věcmi, které pro vztah můžete udělat vy. Dejte šanci svému muži, otci vašich dětí a nebojte se vyhledat i odborníka. Za záchranu rodiny a navrácení klidu a spokojenosti do partnerského života stojí každý pokus.

Psycholožku a sexuoložku Lauru Janáčkovou najdete v Institutu partnerských vztahů.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
PetraO 12. 1. 2017

lepší milence vůbec nemít

Odpovědět
avatar
Lakousek 10. 1. 2017

Jsem ráda,že se mě to netýká.

Odpovědět
avatar
CB 8. 1. 2017

podle me ani pak nejde o sex samotny, ale spis o to, ze je ve vztahu lez, a v tom pripade je vztah naruseny

Odpovědět
avatar
Jana7 8. 1. 2017

to musí být strašně stresující stále zatloukat a bát se, že to praskne Raději jít od toho

Odpovědět
avatar
Ovace 8. 1. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
82 970
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.