Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 26. 11. 2015
Líbí se mi

Proč si nehrát na supermana, i když byste mohli?

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 26. 11. 2015
Líbí se mi
Proč si nehrát na supermana, i když byste mohli?

Proč si nehrát na supermana, i když byste mohli?

Honza je chlap, kterého musíte hned obdivovat. Řítí se k vám sebevědomě a s velkým úsměvem na rtech. Promlouvá zásadně erudovaně a přitom svůj kultivovaný projev prokládá přátelskými vtípky. Nikdy s ničím nepotřebuje pomoct a ještě je k ruce svým kolegům. Zatímco Honza exceluje, jeho partnerka Klára se trápí. Copak chlap, co si se vším poradí, potřebuje kouřit krabku denně? Kéž by se jí dokázal svěřit se svými naprosto lidskými a přirozenými strachy, starostmi a obavami, kéž by jí mohl říct, když ho něco štve. Kéž by dokázal být dost silný na to, aby projevil svou slabost.

 

 

Kdy je soběstačnost za hranicí?

Možná si teď říkáte, že na soběstačnosti přece není nic špatného a není nic horšího, než ufňukaný chlap.  V tom s vámi souhlasím. Problém ovšem je, když je naše neutuchající soběstačnost maskou, stejně tak jako třeba maska chudinky, co potřebuje záchranu. A tak se i za maskou hrdiny schováváme světu a našim nejbližším.  Nikdy tak vlastně nemůžeme být v upřímném vztahu, protože druhé pustíme do kontaktu jen s naším „hrdinou“.

 

Upřímnost za každou cenu?

To máme tedy být za každou cenu upřímní a odhalovat naše slabosti a strachy?  Věřím, že opravdovost je cesta, která se vyplácí. Přesto je rozumné a v pořádku, nastavit si hranice, kdy a komu se chci  svěřovat a kdy je lepší nasadit ochrannou masku soběstačnosti. Pokud se však chcete cítit v životě svobodní a sami sebou, měli byste dokázat odhalovat svoje slabosti alespoň před svými nejbližšími. Bojíte se, že Vás pak nebudou mít rádi, ztratíte jejich obdiv a že Vám nebudou rozumět?


Darujte důvěru

 

Jak se cítíte, když Vám někdo z přátel či blízkých svěří svoje  trápení? Pro mě je to vždy velký dar důvěry. Mám radost, že se za mnou dotyčný neostýchá přijít a pokud můžu, tak velmi ráda pomohu a velmi si vážím odvahy přijít a říct nahlas něco nepříjemného, přiznat svoji slabost. Nemáte to také tak? Tak nebuďte sobečtí a dávejte svým blízkým možnost být Vám oporou, vrbou, nebo pomocnou rukou.

 

Síla v slabosti

Trvalo mi spoustu let, než jsem pochopila, jaká síla je v ochotě přiznat své slabosti.  Bála jsem se, že jimi budu ohrožovat svoje vztahy. Ale pak mi došlo, že chci být ve vztahu plně sama za sebe a ne za nějakou reklamu na moji dokonalou verzi.  Projevit slabost neznamená stát se slabochem, pokud nezůstanete u bezmocného stěžování si a svalování viny na druhé. Přiznat si slabost je první krok k tomu, abyste s ní mohli něco udělat. A tak se za svou odvahu chvalte, mějte se rádi i se svými slabostmi a učte se s nimi zacházet.

 

Přeji Vám radostné posuny při práci se slabostmi

Kristina Rumlová,
kouč pro více radosti,
www.coach4joy.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 16. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
benca
benca 12. 12. 2015

dakujem

Odpovědět
benca
benca 28. 11. 2015

ja tiez chcem vsetko vybavit sama

Odpovědět
Coach4joy
Coach4joy 12. 12. 2015

Milá Benco, kdybych s tímto sama nebojovala, tak nemám o čem psát Zkoušejte po malých krůčcích hledat, v jakých oblastech je pro Vás snadné a ok, nechat si pomoci. A radujte se z těchto možností, osmělujte se. Ať se Vám daří.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 404
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.