Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

PF
PF
Vloženo 26. 6. 2016
Líbí se mi

Proč nedělat z komára velblouda, aneb malé shrnutí jak přežít dovolenou s dětmi …

PF
PF
Vloženo 26. 6. 2016
Líbí se mi
Proč nedělat z komára velblouda, aneb malé shrnutí jak přežít dovolenou s dětmi …

Proč nedělat z komára velblouda, aneb malé shrnutí jak přežít dovolenou s dětmi …

Také pro Vás dovolená začíná být odpočinkem až ve chvíli, kdy jste už celkem slušně opálení, když už máte vytlačené pěkné důlkaté místečko na pláži,váš žaludek si zvykne na zvláštnosti místní stravy a vaši kolegové z práce již pochopili, že opravdu nejste v zasedačce naproti?

Vlny se začínají nadouvat a větřík krásně pofukuje a teprve až v těchto chvílích začínáte pociťovat jakousi úlevu a uvolnění na vytoužené letní dovolené u moře.

Pokud ovšem dovolenou trávíte například s dětmi ve věku 3 a 12let, nevím, ale asi úplné uvolnění dle wellness představ nezažijete. Natož, když váš 12 letý povedený synek přichází do telecích let, zvaných puberta a druhému bobánkovi  je třeba asistovat při tvoření báboviček, stavění hradů z písku a průběžného nasazování rukávků a jejich opětovnému strhávání, samozřejmě za hlasitého vřískotu.

Trvale na hotelovém pokoji rozdáváte příkazy: nedělej to, nekřič, dej mu to autíčko,mobil, tablet, neprovokuj, proč to děláš? a proč děláš, že mě neslyšíš, když dobře slyšíš?

Jakmile se po patřičném promazání všech členů vaší posádky opalovacím krémem a výměně posedu na pokojovém WC, konečně kolem 11 h dopolední, místo původně plánované 9ráno, odeberete z hotelu a odťapkáte  k moři, aby jste se zde svalili na plážové lehátka či ručníky, jak dlouhý, tak široký, začne další plážový kolotoč příkazů a pokynů: nandej si klobouček, sundej si tričko, necákej na mě, pojď se napít, pojď na chvíli do stínu, nesyp na mě ten písek…..  a sakra...

Hlavu máte jako pátrací balón a připadáte si jako chameleon, jelikož ten nejen že, dokáže měnit barvy, ale koulí očima i dozadu, což vy na pláži čile využíváte.

Tyto negativní a zakazující pokyny unaví a vyčerpají natolik, že pokud se vám poštěstí na chvíli jen tak nečinně a bezduše civět, pak této možnosti využíváte, kdykoliv a kdekoliv to jde.

STOP!!!...Takto, ale NE...

Zkuste se zastavit, nadýchnout se a představte si, že toto všechno lze prožít v klidu a bez stresu. A víte jak?...

Stačí jen nedělat z komára velblouda a dívat se na vše pozitivně...

  • Ať se vaše děti zahrabají do písku třeba po uši…nevadí…hlavně, když je zase vyhrabete. 
  • Ať na sebe pokřikují na pláži, vždyť je to fuk…. stejně přes řev místních diskotékových odrhovaček je nikdo neslyší.
  • A jestli na paní vedle vychrstly kbelík plný vody? No a co, alespoň jí ochladily její do červena rozpálené půlky, a paní to přinutí se zvednout a jít se zchladit pod sprchu.
  • Prostě pokud jedete k moři s malými dětmi, živého typu, můžete zcela jistě vyloučit, že vše bude probíhat dle vašich představ.
  • V rámci zachování psychického zdraví, doporučuji, nedělejte z komára velblouda!
  • Užívejte si s rodinou a se svými dětmi, plnými doušky vše, co letní dovolená nabízí. A wellness? Ten si naplánujte po dovolené, určitě jej budete potřebovat :o)

Ležím na žlutém průhledném nafukovacím lehátku, nechávám se lehounce pohupovat malými vlnkami, a po očku sleduji,jak daleko jsem vzdálena od břehu. 

Dívám se na bílé plující obláčky, které se pomalu převalují na letní obloze.

Srandovně chechtající se rackové přelétají sem tam, kloužou na poryvech větru a zkušeně vybírají vzdušné proudy, ve kterých se více nebo méně naklání a mávají na mě svými velkými bílými křídly.

Prchavý pocit spokojenosti se však náhle rozplývá v mlze, právě mě spláchla pěkná sprška nepříliš slané vody ze šnorchlu mého staršího synka...

Poučení pro mne zní: příště jedu sama a do lááázní!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 8. 5. 2020

super čtení

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 24. 1. 2020

Mne by spíše zajímalo, kde jste na dovolené vlastně byli ! Zrovna te%d ttiž řeším, kam se toto léto vydáme a na https://jacestovatel.cz/media/kam-na-dovolenou-k-mori-s-detmi jsem se dočetla, že s dětmi není moc idální cestovat letecky. V úvahu tak připadá spíše Itálie či Chorvatsko, co myslíš ty?

Odpovědět
Jindřiška1
Jindřiška1 26. 6. 2016

Pěkně napsáno

Odpovědět
PF
PF 26. 6. 2016

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.