Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 14. 7. 2020
Líbí se mi

Proč našla Alka Hájková v Karlu Gottovi svého maharádžu?

Eva K.
Eva K.
Vloženo 14. 7. 2020
Líbí se mi
Proč našla Alka Hájková v Karlu Gottovi svého maharádžu?

Proč našla Alka Hájková v Karlu Gottovi svého maharádžu?

Třetí březnový den se konal v pražském Slovenském domě slavnostní křest nové knihy Aleny Hájkové s příznačným názvem Tanec mezi Mistry, jak jsme již o tom naše čtenářky informovaly.

Jen připomeneme, že autorka v ní poutavě vypráví nejen svůj nevšední životní příběh indické princezny, kterou kdysi adoptovali čeští diplomaté v New Delhi a která poté se svými novými rodiči vyrůstala v Praze, ale popisuje i své zajímavé zážitky, které jí pojí společně s Mistry svého oboru - Karlem Gottem, Ladislavem Štaidlem, Janem Čenským, docentem Janem Měšťákem, plastickým chirurgem Liborem Kmentem, Pavlem Větrovcem, Václavem Vydrou a mnoha dalšími. O zmíněném slavnostním křtu této pozoruhodné publikace si můžete podrobněji dočíst zde:

https://www.zenysro.cz/blogy/vztahy-a-partnerstvi/kniha-aleny-hajove-tanec-mezi-mistry

Jelikož autorka Alka Hájková a Karel Gott byli přátelé, v den jeho nedožitých 81. narozenin s láskou a s úctou vzpomíná na našeho legendárního zpěváka a velice vzácného člověka:

"Pro mě byl Karel nejen symbolem gentlemanství, vkusu, noblesy a laskavosti, ale především celoživotní guru a jak píši ve své knize Tanec mezi Mistry, díky svému osudu Indky žijící v Česku jsem v něm našla také svého maharádžu. Samozřejmě, že nám, pro které se stal určitým symbolem, po Karlovi zůstaly nejen krásné písně, ale jeho přítomnost, tedy energie, aura, kterou ze sebe vyzařoval a vše o čem píši, mně budou chybět stále."

Paní Hájková, která je majitelkou společenské agentury VIP osobnosti a vydavatelkou společenského magazínu VIPosobnosti.cz, již dlouhodobě pořádá společenské akce. Jak říká, má ráda hezké, elegantní akce, příjemné prostředí navozující útulnou atmosféru, pohodu, kde se hosté cítí dobře, kde se setkávají lidé, které něco spojuje. Mají určitý přesah, něco navíc. Na jednu takovou akci paní Alka obzvlášť ráda vzpomíná:

"V květnu 2015 jsem ve Španělské synagoze uspořádala komorní koncert s názvem Pocta Paganinimu. Samotné místo je genius loci a tóny houslí mu dodaly výjimečnou atmosféru i zážitek. Koncert zahájil náš kamarád, skvělý člověk, plastický chirurg, docent Jan Měšťák. Moje pozvání přijal také kamarád a další osobnost, která nás ve světě výborně reprezentuje, Karel Gott, který byl místem i koncertem nadšený."

O čem si tehdy povídala s Karlem Gottem?

"Hned po příchodu nám vyprávěl své velmi zajímavé postřehy. Například bedlivě sleduje, jak vznikají různá rčení. ´Dej si na to bacha´ vzniklo v dobách Bachova absolutismu, vysvětloval Gott. Po koncertě jsme si pak chvilku povídali sami. Říkala jsem mu své celoživotní pocity z jeho zpěvu, ke kterému mě přivedla právě akustika synagogy. Velmi hezky si rozumněl s mými dvěma syny, Honzíkem a Kubou, který se narodil stejně jako Karel, 14. července. (Na fotografii č. 5 je Karel Gott s Kubou) Dodnes nejraději poslouchám jeho LP z roku 1969, s názvem Vánoce ve Zlaté Praze. Bylo nahráno v Týnském chrámu. Tóny, vibrace, které se jím nesou, jsou neuvěřitelně povznášející. A právě Gottův zpěv působí i na koncertech na lidi blahodárně, pozitivně. Když jsem mu tento svůj názor říkala, ptal se mě s nadsázkou, jestli už o tom někdo napsal. Odpověděla jsem, že nevím. Tak mi v legraci a skromností sobě vlastní řekl: ´Tohle tajemství si tedy necháme pro sebe´a na rozloučenou mi zazpíval valčík se slovy ´...třeba se zase někde potkáme." Bohužel na podzim téhož roku Karel Gott vážně onemocněl."

Více zajímavosti se o životě Aleny Hájkové po boku Mistrů dozvíte v nové knize Tanec mezi Mistry.

Eva

 

 

 

Fotografie: Archiv Aleny Hájkové

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 15. 7. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 7. 2020

Moc ráda si tuto knihu přečtu.

Odpovědět
lemur
lemur 15. 7. 2020

Zajímavá knížka.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 14. 7. 2020

zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 933
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.