Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 13. 6. 2018
Líbí se mi

Priscilla splnila Elvisův velký sen

Eva K.
Eva K.
Vloženo 13. 6. 2018
Líbí se mi
Priscilla splnila Elvisův velký sen

Priscilla splnila Elvisův velký sen

Parádní koncert plný krásných písní Elvise Presleyho v doprovodu Českého národního symfonického orchestru - to byla pražská zastávka evropského turné unikátního projektu Elvis In Concert - The Wonder of You, který se konal 8. června 2018 v O2 Aréně. Mezi špičkovým orchestrem a Elvisovým jedinečným hlasem byl dokonalý soulad, což ještě podtrhly pečlivě a citlivě vybrané záběry na velké LCD obrazovce z různých vystoupení i ze soukromí krále rokenrolu i milostných balad.

Večerem provázela zpěvákova bývalá manželka, Priscilla Presley, která spolu se světoznámým britským producentem, Donem Reedmanem, má největší podíl na vzniku a realizaci tohoto projektu.

Koncert začal jednou ze slavných písní Elvise, If I Can Dream, a poté sa na pódiu objevila Priscilla. Pozdravila se s diváky a vyjádřila svoji velkou radost, že poprvé může představit Elvisovo umění v tak krásném městě, jako je Praha. A pokračovala: "Elvis se chystal do Evropy, věděl, že tady má spoustu fanoušků, protože mu tito fanoušci léta psali do Ameriky. Ještě tři měsíce předtím, než zemřel, hovořil o tom, že by chtěl jet na turné do Evropy. Byl to jeho velký sen přijet sem a setkat se se všemi těmi fanoušky, kteří ho léta podporovali - bohužel se toho už nedožil. I když on tady už bohužel není, tak alespoň takto se můžete zúčasnit jeho turné. A tímto turné vlastně jeho sen naplňujeme."

V průběhu velkolepé show Priscilla odvyprávěla i méně známé příběhy z jejich soukromého života a také popsala příběhy spojené s tvorbou největších hitů Elvise. Působivá a dojemná byla lyrická část programu před přestávkou s názvem Jen poslouchejte, k čemuž Priscilla dodala: "Řeknu vám něco o dalším snu Elvise - chtěl zpívat s velkým symfonickým orchestrem. Miloval plný zvuk orchestru! Jako ten, co slyšíte tady. Proto jsme nahráli v letech 2015 až 2017 jeho písně s doprovodem The Royal Symphonic Orchestra, díky čemuž vznikly jeho tři vydařené a velice úspěšné CD. A proto také tady, na jevišti, máme velký symfonický orchestr, protože tím plníme další Elvisův sen."

V této části programu odzněly další jeho krásné písně, jako například It´s Now or Never, která je moderní úpravou známé neapolské písně O Sole Mio (Moje slunce), kterou roku 1898 složil italský skladatel Eduardo di Capua na slova básníka Giovanniho Capury. Priscilla k této písni prozradila další zajímavost: "Elvis se nezajímal jen o rokenrol, miloval i vážnou hudbu a operu. Měl například rád Mozarta i Bacha. Měl doma obrovskou sbírku desek i z různých oper, na kterých zpívali slavní operní zpěváci, jako třeba Mario Lanza. Lidé to vlastně nikdy nemohli ocenit, jak byl velmi vzdělaný v různých oblastech hudby. Jeho oblíbenou písní bylo O Sole Mio, kterou však nemohl zpívat, protože neexistovala v angličtině. Ale požádal lidi ve vydavatelství, které vydávalo jeho desky, aby mu zařídili anglický text a oni to udělali."

Zde uvádím link na tuto jeho píseň: https://www.youtube.com/watch?v=CCuXRXciwSc

První část koncertu uzavřela další slavná píseň Elvise, I Can´t Help Falling in Love, se kterou se tradičně loučil s diváky na konci svých vystoupení a která je na videu pod textem.

Po přestávce, ale ještě předtím, než koncert pokračoval, Priscilla s mikrofonem sestoupila z pódia a v doprovodu kamer a bodyguarda se ptala lidí, jak se jim koncert líbí, jaké písně mají od Elvise nejraději a podobně. Až došla k Janu Adamovi, který dlouhá léta byl tajemníkem Karla Gotta. A s úsměvem jí řekl: "Paní Priscillo, Elvis byl světovým králem a středoevropským králem je náš Karel Gott, který nazpíval mnoho Elvisových písniček. S Gottem jsem dlouhá léta spolupracoval." Priscilla ho pozorně poslouchala. "Elvis je tu dnes a Gott tu bude v úterý", pokračoval Adam. "To je velká škoda, že už v Praze nebudu. Ráda bych poznala středoevropského krále", odpověděla mu. Jelikož diváci celou debatu viděli a slyšeli na obřím plátně nad pódiem, aréna v tu chvíli zaburácela.

"Mezi moje nesplnitelné sny patří navštívit koncert Franka Sinatry a Elvise Presleyho. A když začala Priscilla komunikovat s diváky, okamžitě mě napadlo, že jestli totiž někdo skutečně Elvise u nás propagoval, tak to byli Karlové Gott a Zich. A protože s Gottem jsem spolupracoval opravdu hodně dlouho, musel jsem ji o něm říct," vysvětloval své počínání Adam, který cítil, že když to Priscille sdělí, dotkne se alespoň letmo oné hezké presleyovské legendy a Karla - který ale na koncertu nebyl - zařadí tam, kam právěm patří.

Druhá část koncertu byla také výborně sestavena. Priscilla vyprávěla o jejich společném životě v Gracelandu a zazněly další slavné písně Elvise z jeho koncertů v Las Vegas i na Havaji a diváci mohli zhlédnout i ukázky z jeho Comeback Special vystoupení.

Letošní turné Elvis In Concert - The Wonder of You začalo ve Skandinávii, 30. května v Helsinkách, poté pokračovalo v Gothenburgu, Stockholmu, Oslu, Kodani, Budapešti, Krakově a konečně 8. června byla na řadě Praha. Závěrečné dva koncerty jsou na programu 14. června v Miláně a o den později, 15. června, v Zürichu.

Priscilla tak splnila Elvisův velký sen nejenom tím, že spojila jeho nádherný hlas s velkým symfonickým orchestrem, ale to vše představila jeho fanouškům i v rámi výše uvedeného evropského turné

Ještě zde přidám dva odkazy na písně Elvise, které zazněly na jeho pražském koncertě:

Blue Suede Shoes

https://www.youtube.com/watch?v=xo_MRxTq7-V

All Shook Up

https://www.youtube.com/watch?v=XjWXkGvLj34

Hezký poslech

Eva

 

Foto: Eva (titulní foto a fotky č. 1-5) a Lukáš Muroň (foto č. 6, na kterém je Priscilla Presley s Janem Adamem)

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 6. 2019

Krása, viděla jsem upoutávky v TV a ....kdybych byla blíže, ráda bych přišla .-)

Odpovědět
sipeji
sipeji 14. 6. 2018

to musel být úžasný zážitek

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 17. 6. 2018

lemur
lemur 14. 6. 2018

Krásný koncert.

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 17. 6. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 333
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.