Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 2. 1. 2017
Líbí se mi

Buďte královny aneb i princ na bílém koni potřebuje ukázat cestu

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 2. 1. 2017
Líbí se mi
Buďte královny aneb i princ na bílém koni potřebuje ukázat cestu

Buďte královny aneb i princ na bílém koni potřebuje ukázat cestu

Když jsou ženy ještě malými holčičkami, ani je nenapadne, že by potřebovaly nějakého parťáka pro život. Vystačí si s panenkami a hračkami. Zabaví se samy, mají tvůrčí sílu, která jim bohatě postačuje. Svůj každodenní život umí vyplnit zábavnou hrou. Jak rostou, tak koukají na pohádky a v pohádkách je často princ, který zachrání princeznu. Holčičky koukají na hodně různých pohádek, ale tento akt záchrany je poněkud běžným, opakujícím se jevem ve všech pohádkách. Holčičkám se říká, jak jsou krásné, takové malé princezny. Ale co znamená pro holčičky být princeznami? Kdo je princezna? No taková hezounká, bezbranná, bezmocná holka, která čeká, až jí zachrání její princ na bílém koni. No a najednou je princezně třicet a zjistí, že má prince, který je na ní hodný, který se o ní stará a zachraňuje ji. Ale nějak se necítí být úplně šťastná. Jak je to možné? Přeci v té pohádce byli všichni šťastni. Princezně začíná docházet, že to, co vždy chtěla, asi nebude ten princ z pohádky. Začíná si uvědomovat, že jí nemůže udělat šťastnou, a už vůbec není schopen zachránit jí. Jako před čím? Před její vlastní mocí?

Princezna se vydává na cestu ke královské koruně. Už nečeká na prince, který se tváří hrdinně, ale stejně má strach. Jen nedat najevo slabost, kluci přeci nebrečí. Úkolem prince je najít nějakou princezničku v nesnázích, vzít si jí za ženu, tím jí jakože osvobodit a zavřít si jí do paláce. To přeci princezny chtějí. Nebo ne? Princezna je zachráněna a princ je hrdina. Nebo ne? Princezna začíná hledat sama sebe a stává se z ní pomalu královna. Zároveň tím zachraňuje i prince, který to samozřejmě nepotřebuje, protože on už vítěz je a hlavně je hrdina a ne žádný zbabělec, aby přijal pomoc od slabé ženy. On je přeci odvážný a vše zvládne sám. Na své cestě za královskou korunou bude bojovat sám se sebou, bude se rvát a ničit všechny, kteří by mu mohli stát v cestě do té doby, než v zápalu boje nevědomky probodne svou princeznu. Prostě se tam holka pořád kolem něho motala, ale on jí moc nevnímal, nenaslouchal, nepochopil, že když říkala, že chce stát po jeho boku, že to myslí vážně. Tak si jí nevšiml, no. Princ porazil sám sebe, stal se králem, ale šťastný stejně nebyl.

Proto prosím všechny princezny, aby se staly královnami. Když budeme královny, tak můžeme princům ukázat láskyplnou cestu za královskou korunou, na které nemusí padnout jediná oběť. Jenom princezna, která našla sebejistotu, která si dovolila používat vlastní sílu svého tvůrčího potenciálu, může být královnou. Stojí za to být královna. Může se vám pak lehce stát, že plná nadšení vysednete na svého bílého koně, cváláte bezcílně krajinou a najednou potkáte jezdce. Je to král, stejně silný a sebevědomý jako vy. Teď můžete cválat spolu. Oba stejně mocní, oba stejným směrem. Královny nejsou slabší než jejich králové, královny jenom vědí, že jsou stejně silné jako králové. Králové zase vědí, že jsou stejně silní jako jejich královny.

Dovol si potkat muže, ve kterém spatříš svůj odraz. Jediné, co potřebuješ, je být královnou.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 3. 1. 2017

Jojo

Odpovědět
Duch
Duch 3. 1. 2017

Já už svého prince Marka mam. A s nim mam princeznicku Anetku.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 1. 2017

mě si můj princ už našel

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 2. 1. 2017

Tak tak jen to máme některé špatně naučené a musíme se to učit. Být královnami.

Odpovědět
Glady
Glady 2. 1. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 170
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.