Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

KamilaK
KamilaK
Vloženo 30. 12. 2020
Líbí se mi

Přepisování naší minulosti

KamilaK
KamilaK
Vloženo 30. 12. 2020
Líbí se mi
Přepisování naší minulosti

Přepisování naší minulosti

Dříve si farmaceutický průmysl a lékař předepisující léky mohli něco vydělat jedině tehdy, když byl člověk nemocný. Dnes mohou díky celoplošným kampaním a preventivním prohlídkám vydělávat miliardy i na zdravých.  

Zavřít oči a vydržet.

Dnes se neučíme komunikovat se svou duší. Nedostáváme k příčinnému duchovnímu impulzu a pokračujeme výhradně v léčbě příznaků. Duše se nenechá ničím a nikým zkorumpovat. Chce všechno, dokonalý soulad, který nazýváme láskou. Veškerá láska začíná sebeláskou, musíme si tedy najít životní plán, který umožňuje milovat sám sebe nebo se dostat sám se sebou do souladu.

Duševní psaní

Začínáme tím, že si zapíšeme, co přesně nás zranilo nebo urazilo. Není však možné vyřešit všechny problémy najednou. Dialog s duší můžeme vést na mnoha stránkách. Můžeme napsat třeba celý román, ale stále se musíme ptát: Co má tento příběh společného s tím, co mě trápí, v mém nynějším životě? Takovýmto způsobem velice brzy najdeme události, scény a nevyřešený konflikt, který nám dnes působí problémy, starosti, trápení a bolest.

Nejlepším prostředkem, jak se nastavit na automatické psaní, je dechové cvičení. S jeho pomocí lze v každé situaci prohloubit takzvanou hladinou alfa. Jde o stav mezi bděním a spánkem, v němž se mozková činnost pohybuje mezi 7 až 15 Hz.

Transformace přepisováním

Když už si jednou uvědomíme svá zranění, tak je na čase vše změnit. Celý text opisujeme znovu, ale najednou máme možnost místa ublížení zaměnit. Je důležité si psát vše v přítomném čase.

Přeměňuji scénu bolesti ve scénu radosti a bezpečí.

Přepisování neznamená něco vyjádřit jinými slovy, ale dát nějaké události zcela jiný průběh.

Můžeme napsat, co viníci případně uvedli na svoji omluvu. Když můžeme přijmout omluvu svého trýznitele, protože je opravdová, podařilo se nám dosáhnout vyléčení.

Nakonec dostává očištěná skutečnost dokonce i humornou stránku. Nový život musí přinášet potěšení. Smíme se radovat, smíme žertovat a všichni zúčastnění v dané scéně také.

Smích je nejlepší lék

Foto: pixabay.com (Massage Healing Woman)

Zdroj: C. Kuby: Mental healing, Eminent 2011

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
RůžaV
RůžaV 14. 3. 2021

také souhlasím

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 7. 2. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 12. 2020

jsem spokojená a šťastná, a to je to nej...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 12. 2020

jsem zrozením optimista a jen málo co stojí za nějaké hlubší čílení se...dokud je člověk v rámci možností zdravý, zdravé jeho okolí, tak pak nemůže být na světě zle

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 30. 12. 2020

souhlasím

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 606
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.