Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Katka Š
Vloženo 21. 3. 2021
Líbí se mi

Potrestán?? Nikoliv...

avatar
Katka Š
Vloženo 21. 3. 2021
Líbí se mi
Potrestán?? Nikoliv...

Potrestán?? Nikoliv...

Je to již 2 roky, co jsem si zde vylila srdíčko a napsala svůj první příspěvek. Roky jsem přehlížela manželův nezájem o mou osobu. A naučila jsem se s tím žít. Utěšovala jsem se, že se nemám tak špatně. Mám krásný domek, dva zdravé syny, fajn práci. Ale uvnitř jsem byla nešťastná. Manžel mě nemiloval, vlastně mně neměl ani rád. Žil vedle mně jako vyhaslá sopka. Nechtěla jsem si to uvědomit.

S odstupem času mohu říct, že nic lepšího se mi nemohlo stát... Ale vraťme se k roku 2019. 

Exmanžel odešel ze společné domácnosti a nastěhoval se k rodičům odkud jezdil oplývat svou láskou Jitku. Pár dní po odchodu přijel vzpřímený, sebevědomý člověk. Navoněný, nově voháklý Zdeněk prohlásil, že za každou cenu bude střídavá péče o děti. Že ho můj názor nezajímá. Pro kluky to bude nejlepší a pro něj taky. S pláčem jsem ho prosila ať si to nechá projít hlavou. Odjel

Přemýšlela jsem... Dobře, však i kvůli mé práci na JIP bude lepší střídavá péče. Já týden s dětmi, a pak 6 dvanáctek, kdy kluci budou u táty. Začali jsme to praktikovat. EX se zatím přestěhoval k Jitce a já se definitivně vzdala domu. Sehnala jsem si krásný byt v nedalekém městě a s pomocí své blízké rodiny začala dům stěhovat. Byt jsem zařídila stylově hlavně s pomocí rodičů, kteří po bazarech sháněli potřebné vybavení. Zatímco já byla v práci. Dům se prodal i s veškerým nábytkem. Nic jsem si do nového života odnést nechtěla. S dětmi jsme stěhování z našeho domku oplakali, ale já je držela nad vodou, že nás čeká lepší život. Po 3 měsících ,,střídavky" jsem uznala, že je to pěkná blbost. Když jsem se starším do školy dohnala, co táta neudělal zas na týden odjeli. Pořád dokola. Rozhodla jsem se vzdát mé fajn práce na JIP a kvůli synům jít do jednosměnného provozu. Má tehdy nadřízená mi velmi pomohla a já od září začla pracovat se skvělým kolektivem v ambulanci. Byla to má druhá rodina. Změnila jsem synům školu a školku. A spory s EX začali. Odvolával se k soudům, že nesouhlasí se změnou vzdělávacích zařízení. Podal dokonce návrh, že chce chlapce do výhradní péče. Když u soudu došlo na ,,lámání chleba" vzal vše zpět. Nedokázal to udůvodnit.

A na mne se konečně usmálo štěstí a poznala jsem pořádného chlapa. Zajímal se o mne i o děti. Jezdil každý 2.den 100 km. Musím říct, že takhle zamilovaná jsem nikdy nebyla. Po určitém čase jsem se rozhodla odstěhovat se i s kluky k němu. Takže změna školy, mé práce. Bylo těžké se všeho vzdát, ale já si byla jistá že dělám skvělou věc 

A EXmanžel? Kdo hádá, že si nepřál nic jiného než abych byla s dětmi šťastná, tak ho zklamu. Soudy rozjel nanovo. Dokonce s nástupem Covidu a mojí karanténou, díky péči o covidového pacienta, zažádal o předběžné opatření. Aby chlapci byli u něj a chtěl střídavou péči. To mu soud zamítl. Vulgarismy na mou osobu, přítele i jeho děti nešetřil. Bohužel i před syny si nebral servítky. Celá situace se začala vyhrocovat na podzim loňského roku, kdy u předávání chlapců musela asistovat opakovaně policie. Vulgární byl před policií jak on, tak i jeho Jitka. To vše bohužel za účasti chlapců. Chlapce mi nechtěl vydat dle rozsudku, vymýšlel, že je na horách atd... Odvolací soud v HK přihlédl na stranu ublíženého otce a prostořeké advokátky a udělil mi trest. Za to, že jsem se i se syny odstěhovala do jiného kraje a chtěla být konečně šťastná. I přesto, že mi to EX zakázal a nesouhlasil s tím. Musím syny vozit k otci 100 km tam i zpět. Nikoho přitom nezajímá můj příjem, ani výše výživného. Takže maminky poraďte se se svým EX zda vám nový život schvaluje a přeje. Jinak se připravte na cokoliv. Spravedlnost, ale moc nečekejte.

No a já? Začínám pracovat na vysněném urgentu. S přítelem si velmi rozumíme, milujeme cestování, i přes pandemii jsem toho viděla víc než za 11 let manželství. Všechny naše 4 děti se snažíme vést k zodpovědnosti a lásce k životu. Kluci jsou dle psycholožky, u které jsme byli na doporučení OSPOD, spokojení s novým životem. Jsou šťastní, což je pro mne velmi důležité. A splnila jsem si svůj velký sen  Po narození synů jsem trpěla výraznou asymetrií psou. Přihlásila jsem se do projektu: Nový život díky plastice. Jen jsem to chtěla zkusit. A světe div se, z 1400 zájemkyň jsem byla mezi 8 vybranými  Takže mám nový dekolt a je to teda super. Neuměla jsem si ani představit, jak dobře se budu cítit. O povaze exmanžela vypovídá i fakt, že když ode mne odcházel řekl:,, budeš mít problém si se svým handicapem najít chlapa." Problém jsem neměla a teď jsem víc než spokojená... nejen já.

Závěrem bych dodala, že jsem šťastná a vděčná životní zkoušce, která mne potkala. Posunula mne totiž vpřed. Za ty těžké dva roky jsem poznala opravdové přátele a hlavně důležitost rodiny. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 1. 4. 2021

Tak ať je dál jen a jen dobře, blb zůstane navždy blbem....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 427
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.