Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

hrebycek
hrebycek
Vloženo 28. 11. 2015
Líbí se mi

Posledních 24 hodin...

hrebycek
hrebycek
Vloženo 28. 11. 2015
Líbí se mi
Posledních 24 hodin...

Posledních 24 hodin...

Přemýšleli (-y) jste někdy, jak byste chtěli strávit 24 hodin, které by byly poslední ve Vašem současném životě? Přijde Vám to morbidní? Není. Myšlenky na smrt nejsou morbidní ani zbytečné. Není od věci se na smrt připravit. Stejně přijde, ať chceme nebo ne. Tak proč se nepřichystat. Smířit se s ní.

O sobě si myslím, že se smrtí jsem smířen a přijal jsem ji do svého života. Ještě budu muset a chtít pracovat na umírání, to je trochu ošidnější. A právě nedávno mne napadla ona myšlenka, co bych chtěl dělat v posledních 24 hodinách, kdybych směl vědět, že jsou poslední...

Hodina první... tu bych chtěl věnovat svým dětem. Vysvětlit jim, že moje účinkování v tomto mém současném divadelním kusu končí. Že se blíží derniéra a příprava angažmá v jiném divadle a v jiné hře. Omluvit se jim za všechno, co jsem udělal a čím jsem jim uškodil. Omluvit se za to, co jsem udělat měl a neudělal. Vepsat jim do hlavy i do srdcí, že jsem je vždycky měl rád, i když se to někdy třeba nezdálo. A že jsem moc rád, že jsem měl možnost se s nimi tady sejít.

Hodina druhá... v téhle sekvenci bych rád byl sám. Sedl bych si ke stolu a napsal dopis svým kamarádům, známým, rodině, přátelům i nepřátelům. V textu bych jim vlastně taky poděkoval za to, že jsme se na světě potkali. Za vše, co pro mne udělali, a to i tím, že něco neudělali, nebo udělali natruc.

Hodina třetí až dvacátátřetí... v těch jednadvaceti hodinách bych si přál, abys byla Ty se mnou. Abychom byli spolu. Sami. Abychom si povídali, smáli se, plakali. Abychom se mohli mazlit, milovat. Abych Ti mohl poskytnout všechny něžnosti světa, které jsem ještě nestihl. Abych Ti mohl říct, jak moc Tě miluju a jak si vážím všeho, co jsme spolu prožili. Šimral bych Tě a masíroval, víš kde? Zlobil bych tě. Objímal, líbal a hladil. Dali bychom si spolu něco dobrého k jídlu a pití. Vynikající kávu a štrúdl. Podívali bychom se na nějaký film. To nevadí, že po stoprvní a že z něj běžně citujeme. Šli bychom na procházku do lesa a k rybníku. Vzali bychom s sebou pejska, vždyť vím, jak tě má ráda a jak se venku vyřádí. A mně se to ohromně líbí a baví mě to. Užili bychom si sluníčka, větru, vůní a barev. Klidně zmokli na kost. Užili bychom se dosyta.

Hodina poslední... 55 minut... Teď, prosím, odejděte všichni někam ven. Nebo dovnitř. To je jedno. Zkrátka mě nechte samotného. Abych mohl meditovat. Přemýšlet o tom, koho pro mě pošlou. Jestli mne doprovodí někdo, koho jsem znal nebo někdo cizí? Abych mohl vyhlížet černého anděla. Jednou jsem ho už viděl, když týden stál u mého táty a čekal, až se se rozhodne, že se smrti přestane bránit a až se s ní smíří. Byl bych zvědavý, jestli bude vypadat stejně nebo pro mě bude jiný? Abych taky mohl v duchu odpustit všem, kteří mi ublížili, neboť všichni tak činili v nejlepším úmyslu a tak, že si mysleli, že činí správně. Abych mohl poprosit o odpuštění všechny, kterým jsem ve svém nejlepším úmyslu ublížil já.

Posledních 5 minut... prosím tě, pojď znovu za mnou. Ty, má lásko, která jsi způsobila to, co nikdo před Tebou nedokázal. To, že se moje srdce dokázalo otevřít a nechalo skrze sebe proudit opravdovou a čistou lásku bez podmínek a zadních vrátek. Lásku s velkým L. Nepodařilo se to žádné jiné, ani žádnému učiteli ať ve škole nebo v životě. Pojď ke mně, chyť mě za ruku a dívejme se navzájem do očí. Budeme mlčet. Všechno si řekneme očima. A v našem očním kontaktu bude obsažen celý Vesmír. Všechna jeho krása a vděčnost. Úžas a nadšení. Vděk a všeobjímající láska. Vědomí, že se určitě znovu sejdeme tak, jako jsme se setkali už jindy dříve. Drž mě, prosím, kdybych náhodou zakolísal. Neumírám poprvé, to je jasné, ale na předchozí případy si nepamatuju. Pomoz mi, prosím, svou silou a oddaností ještě naposledy...

Děkuju.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 25. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 1. 1. 2017

Odpovědět
Lucifera
Lucifera 4. 5. 2016

Super, krásně napsáno!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 245
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.