Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

sun2
sun2
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi

Podzimní láska

sun2
sun2
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi
Podzimní láska

Podzimní láska

Byli dlouholetý pár, jen formálně nebyli svoji. Scházeli se jen občas, bez pravidel a závazků. Snad zaháněli stereotyp, snad ubíjeli čas, čert ví, jaký byl důvod jejich schůzek. Věděli jen to, že si spolu rozumí. Možná to s odstupem doby vidí všechno jinak, ony se detaily optikou vzdálených dnů vnímají odlišně, tenkrát to ale vypadalo, že si mají o čem povídat a snad k sobě cítí jakousi touhu.

Ona to zřejmě vnímala růžovými brýlemi, kterými prý lásku na začátku vnímáme všichni. Říká se však, že tyto brýle časem spadnou. Zřejmě propásla ten pravý čas a chtěla koukat na svůj svět růžovými brýlemi pořád, aby jí nezešedl a nezevšedněl.

Tenkrát bylo podzimní odpoledne, končilo babí léto a tak chtěla využít poslední sluneční paprsky. Pozvala ho na procházku oblíbeným parkem v končinách, kam ho kroky obvykle nedovedly. S nostalgií chtěla zavzpomínat a ukázat mu místa svého mládí.

Přišel. Chvíli ho vedla směrem, kterým zamýšlela jít. Byl nesvůj, ale po obvyklém polibku nabídl rámě, aby se do něj zavěsila. Pak se otřásl chladem a podíval se na hodinky. „Nemám moc času, jak daleko je tramvaj?“

Zarazila se. Na nedostatek času byla sice zvyklá, ale přece jen se spolu domluvili dopředu. Zastavila se, spustila ruce a pak ho objala. „Ale chtěla jsem ti přece ukázat …“ Přitiskla se blíž a políbila ho. Setkala se s odmítavou reakcí: „Tohle se pro nás přece nehodí. Na tohle už jsme staří.“

Svěsila smutně ruce a poslušně kráčela dál už bez opory, po svých. V hlavě se jí míchaly zmatené myšlenky. Nebylo jí ani padesát a o věku do té doby nepřemýšlela. Věk je jen číslo a líbání přece není omezeno číslem, nebo ano? Nevěděla. Bylo to pro ni nové a musela to nějak zpracovat.

Později zasáhl čas a po sychravém podzimu přišla doba ledová. Ale to už je zase jiné vyprávění. Snad někdy příště.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 27. 3. 2020

pěkné

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

krása

Odpovědět
lemur
lemur 19. 2. 2020

Pěkné.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 2. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 289
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.