Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Savarena
Savarena
Vloženo 3. 5. 2021
Líbí se mi

Partnerská krize

Savarena
Savarena
Vloženo 3. 5. 2021
Líbí se mi
Partnerská krize

Partnerská krize

Partnerskou krizi zažil snad každý. V dnešní době jsou páry a rodiny, kteří jej zažívají více. Někdy proto, že spolu nedokáží trávit čas a najednou jej mají. Někdy proto, že se lidé dostanou do bodu, kdy zjistí, že žijí jen vedle sebe a ne spolu. Často jen kvůli dětem. Jak překonat krizi? Návod, který by se dal použít na všechny situace neexistuje, ale určitě je na prvním místě volba. Volba, zda chceme s druhým člověkem jít dál a něco pro to udělat. Chceme se zastavit a promluvit si o tom co postrádáme, co nás zranuje a co bychom potřebovali. Někdy stačí maličkosti a partnerské soužití a krize se dá překonat a vztah obnovit. Je to jako na kole, nemůžete jet na dvojkole pokud jeden šlape a druhý brzdí. Musíte se sladit. Někdy stačí obnovit něžnosti, společně uvařit večeři, jít na procházku, namasírovat se, přitulit se, udělat kávu, nebo prostě jen být s druhým a vnímat jej. Jediné co je potřeba k blízkosti a překonání partnerské krize je volba. Volba, že cheme jít dál spolu! Pokud partneři chtějí spolu krizi překonat, ale neví jak na to, mohou vyhledat terapeuta, kouče. Prozačátek to, že chtějí něco změnit je velký krok. Takže dělejme si radosti i v těžké době a nezapomínejme, že i maličkosti v každodennostech mají svůj význam! Někdy sladká pusa je víc, než zapnutá TV.

Mgr. Michala Tůmová, koučka a supervizorka

www.michalatumova.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 3. 5. 2021

jo, není nad to, když se z partnera, potažmo manžela stane největší kamarád, to je pak na světě fajn

Odpovědět
Savarena
Savarena 3. 5. 2021

Děkuji za zpětnou vazbu, vztahy někdy mohou být ve fázi že spolu lidé jen žijí vedle sebe. Je pak na nich co s tím udělají. Je fajn, že jste to nevzdala a šla za svým štěstím. Těžké je se dostat z bludného kruhu ven a něco dělat a je fajn, že Vám se to povedlo.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 3. 5. 2021

Beru, s bývalým partnerem jsme poslední 4 roky žili jen vedle sebe jako dva spolubydlící.... Bylo to neúnosné. Dnes jsem přes 10 let vdaná a máme s manželem krásný vztah, máme se rádi, dáváme si lásku najevo, máme společné zájmy...a je to (na stará kolena) moc fajn

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 489
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.