Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pár otázek pro: Ondřej Smejkal – Nejdůležitější pro podnikatele je jeho pozitivní postoj

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 18. 3. 2016
Líbí se mi
Pár otázek pro: Ondřej Smejkal – Nejdůležitější pro podnikatele je jeho pozitivní postoj

Pár otázek pro: Ondřej Smejkal – Nejdůležitější pro podnikatele je jeho pozitivní postoj

Abyste si nemysleli, že mám ve svém okolí jen zajímavé a inspirativní ženy, položila jsem pár otázek o komunikaci také jednomu zajímavému a inspirativnímu muži. S Ondřejem Smejkalem jsem se seznámila díky tomu, že jsem kolegyni Janu Popelkovou vyslala na jednu akci, kde byl i Ondra. Následovala schůzka, kde jsem se dozvěděla víc o tom, co všechno Ondra dělá. Ondru nepřehlednete, ať už díky jeho výšce nebo jeho charismatu. Je to velmi akční a energický člověk, který svůj čas dělí mezi svou práci, která je jeho koníčkem, a svou rodinu. Je také vášnivý sportovec. Aktuálně se nejvíc věnuje projektu Svět úspěšných – online magazínu a tištěnému časopisu o inspiraci a úspěchu.


Ondro, mohl bys trošku přiblížit, co konkrétně děláš a jak bys mohl podnikatelům a majitelům firem být nápomocný?

Svět úspěšných je náš srdeční projekt, ve kterém se obrovsky realizujeme. Když říkám “my”, myslím tím celý náš tým, který aktuálně čítá 19 lidí. Pro mě je Svět úspěšných něco, čím mohu“zlepšit” svět. Vytváříme komunitu proaktivních lidí, kteří v životě chtějí něčeho dosáhnout. Způsob, jakým to děláme, je sdílení nejrůznějších příběhů o úspěchu, rad a doporučení a v neposlední řadě motivačních citátů, které přijdou vhod určitě všem, kteří jsou na své cestě k úspěchu. Majitelům firem můžeme být nápomocní zejména jako magazín, kterýzprostředkovává a sdílí pozitivní informace, příběhy úspěšných lidí a mnoho rad, tipů a myšlenek, které lidi inspirují a ukazují jim směr.

Co ty a komunikace? Jak jsi na tom?

Jsem přesvědčený, že je to jedna z mých nejsilnějších stránek. Nicméně pořád je kam se posouvat

Jak zvládáš různá networkingové setkání a přednášky? Jsi někdy nervózní nebo máš trému?

Mohl bych říci, že je to můj denní chleba. Na setkáních a při přednáškách se cítím výborně. Je to něco, co mě neskutečně dobíjí. A nervozita? Jasně, že mě v menším potká, ale to není nikdy na škodu, naopak. Nervozita je perfektní věc, která mi vždy zostří smysly a zvedne koncentraci.

Co si myslíš, že je pro úspěšné podnikání nejdůležitější?

Za úspěšné podnikání považuji to, kdyžčlověk dělá něco, co ho naplňuje. Když se v podnikání realizuje a když mu dává dlouhodobě smysl. Zároveň musí tohle podnikání generovat dostatečně vysoképrostředky, které uspokojí všechny jehopotřeby, hlavně materiální. Právě proto je podle mě nejdůležitější, aby každý z nás přesně věděl, co chce dělat a hlavně pročto chce dělat. Jen potom může být člověkpodle mé definice úspěchu úspěšný. Takže odpověď na otázku je: je potřeba přesně vědět, co a proč.

Co děláš pro to, abys byl úspěšný?

Přesně vím, co chci a proč to chci. Protože jen potom to mohu dělat nejlépe.

Máš nějakou praktickou radu pro podnikatele?

Nejdůležitější pro nás podnikatele je náš postoj. Proto si ho za každou cenu chraňte. Vyhledávejte pozitivní informace a informace, které vám mohou něco dát, resp. vás někamposunout. Zároveň se obklopujte lidmi, kteří hledají způsoby a nemají na všechno sto důvodů, proč něco nepůjde. Lidmi, se kterými se cítíte perfektně a ne těmi, od kterých odcházíte a připadáte si, jako kdybyste jim odevzdali celou vaši radost. Tohle je má nejdůležitější zásada.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Užitečné

Odpovědět
gustawka
gustawka 18. 3. 2016

Pozitivní postoj je nejdůležitější, ve všem!!

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 20. 3. 2016

Také si myslím-)

hudlenka
hudlenka 18. 3. 2016

hezký rozhovor Alenko, díky

Odpovědět
Alena Ratajova
Alena Ratajova 20. 3. 2016

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 244
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.