Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zdenka Fiala
Zdenka Fiala
Vloženo 30. 3. 2016
Líbí se mi

Originální památka - Svatební noviny

Zdenka Fiala
Zdenka Fiala
Vloženo 30. 3. 2016
Líbí se mi
Originální památka - Svatební noviny

Originální památka - Svatební noviny

Svatební noviny mají být plné informací, ale také vtipu. Jsou tou pravou záchranou, když se fotíte a nemáte zařízenou zábavu pro hosty nebo je to také záchrana pro ty, kteří na svatbě téměř nikoho neznají.

Svatební noviny by měli každého pobavit a zároveň by se hosté měli z nich dočíst důležité informace potřebné během slavnostního veselí.

A jaký že by měl být jejich obsah? 

Dnes už je možné zkontaktovat grafika, aby vše zajistil. Od Vás by měl potřebovat čistě následující:

Pro úvod:

Jelikož by se noviny měli stát památkou na tento památný den, není vůbec od věci vše sladit do stylu Vaší svatby. To znamená barvy a pokud máte dáno tak i téma svatby. Pokud máte u grafika objednány všechny svatební tiskoviny (svatební oznámení, pozvánky ke stolu, Menu, svatební strom apod.), máte vyhráno a nemusíte téměř nic vysvětlovat. Pokud ne, určitě není od věci veškeré tyto tiskoviny grafikovi poslat, aby věděl v jakém duchu by tyto noviny měly být.

Není však nic horšího (ikdyž jak pro koho , pro mě by to znamenalo katastrofu), když veškeré svatební tiskoviny by byly jiného stylu. Já mám ráda, když je vše pěkně sladěné

Ať už pošlete tyto tiskoviny nebo si vše necháte udělat u jednoho člověka určitě se nevyhnete následujícímu: 

Grafik není věštec, proto o Vás potřebuje něco vědět a to: Jak jste se poznali jako pár nebo jak vypadala žádost o ruku? Pro úvod není nic pěknějšího, když o Vás toto svatební hosté dozví připadně si osvěží vzpomínky na tyto Vaše začátky . Pokud bude moci být tento úvod doplněný Vašimi fotografiemi ještě lépe .

Dále potřebuje znát Vaše oblíbené citáty nebo třeba nějakou básničku, pokud žádné neznáte, určitě Vám dá něco na výběr.

Něco z historie:

Máte nějaký zážitek či pikantnost ze svého sukromí o které byste se chtěli podělit? Vždy se uvítá nějaká anekdota či vtipná historka.

Můžeme například přidat i časovou osu, která jednodušše shrne Vaše společné chvíle (Pro ukázku jsem zvolila Náš příběh z ukázky webu www.naseano.cz - moc doporučuji, web je dobrá pomůcka pro veškeré informace k svatbě). Volná pole mohou směřovat na strany svatebních novin, takže se můžu jednat zároveň o obsah novin.

K nejoblíbenější části svatebních novin patří koláže s fotkami. Mohou obsahovat například společné chvíle doma, na výletech, s rodinou apod. nebo se koláž může pojmout tak, že vytvoříme komiksové postavičky dle nevěsty a ženicha. Velmi oblíbené jsou také koláže vytvořené fotkami z dětství.

Užitečné informace:

Svatební noviny by určitě měli obsahovat důležité informace z průběhu večera. Nezapomeňte svatebčany seznámit s MENU, porgramem Vaší svatby a dalšími. Máte zajištěno ubytování? Připojte kontakt na recepci hotelu + jednoduchou mapku, jak se tam dostanou. Zajistili jste pro své hosty odvoz? Dejte jim tam kontakt, aby se měli jak dostat domů.

Důležité osoby na svatbě - svědci, rodiče a případně koordinátor! Ať jen hosté vědí, že dnešní den je pro Vás, proto nepotřebujete, aby se na Vás obraceli s veškerými dotazy. Jen mysletle na to, že si tento den musíte opravdu užít. 

Pokud se všichni neznají, je ideální také krátce představit pro Vás důležité osoby na svatbě.

Máte dán program svatební zábavy nebo bude součástí programu nějaký důležitý host? Ideální příležitost jej v novinách představit - ideální například pro kapelu. 

Zábavná část:

V žádných svatebních novinách tato část nesmí chybět.

Nejčasteji se vybírá pár vtipů o manželství, vtipných komiksů apod. Nesmi chybět také tradiční pověry, tradice či partnerský horoskop.

Můžeme doplnit také o numerologii či význam barvy, kterou si novomanželé zvolili.

Mezi zajímavosti můžeme zařadit klasické informace – názvy svateb podle výročí, vyznání lásky v několika jazycích apod. Nezapomeňte, že svatební noviny musí zaujmout pestré věkové spektrum svatebních hostů.

Svatební noviny se mohou stát také programem. Můžeme připravit křížovku, osmisměrku nebo jinou hádanku k vyluštění. Pokud se bude jednat o zapeklitější tajenku, můžete na svatbě umístit "poštovní schránku" ze které se pak bude losovat výherce nějakého pěkného dárku na památku.

Kolik jich mít? Záleží jen na Vás a na Vašem rozpočtu. Jsou svatebčané, co dají tyto noviny každému a také jsou takoví kteří dají třeba jedny na jeden stůl. 

 

Chtěli byste také tyto noviny? Nevíte jak na to nebo komu o takové noviny říct?

Jako grafik Vám ráda pomohu, dejte vědět. Domluvíme se na konkrétním návrhu a také můžeme vymyslet kompletní svatební tiskoviny pro celý tento důležitý den. Navrhneme spolu ideální řešení dle Vašich představ.

www.svatebni-noviny.eu

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
LeniHá
LeniHá 26. 5. 2018

Super nápad

Odpovědět
Charlota
Charlota 24. 5. 2018

Super nápad. Za nás takové možnosti nebyly, vdávala jsem se před 20ti lety, ale dcera by mohla něco takového klidně v budoucnu vytvořit.

Odpovědět
many
many 30. 1. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 662
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.