Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Milena Kohoutová
Vloženo 8. 2. 2021
Líbí se mi

Opravdu máme víc sexu než dřív?

avatar
Milena Kohoutová
Vloženo 8. 2. 2021
Líbí se mi
Opravdu máme víc sexu než dřív?

Opravdu máme víc sexu než dřív?

Zdá se vám, že máte málo sexu? Může to být způsobeno tím, že na sebe příliš tlačíte. Co se raději uvolnit , a užít si intimitu v její ryzí podobě?

 

Asi jste to už slyšeli od rodičů nebo babičky a dědy: "Za našeho mládí se tolik nesexovalo! Dnešní mladí jsou až moc sexuálně aktivní!" Během posledních 50 let se opravdu odehrálo hodně změn ve společnosti, které ovlivnily obecný pohled na sexualitu. Mění se názory na to, co je "normální rodina", dnešní kultura více akceptuje stejnopohlavní vztahy. Také je běžnější, že jsou sexuálně aktivní i nezadaní, což dříve bylo spíše tabu - určitě znáte to otřepané "sex až po svatbě!". Například v USA vyšlo z průzkumů, že tamní počet nezadaných dospělých mezi lety 1960 a 2013 vzrostl z 15 % na 28 %. Být single a zároveň sexuálně aktivní se stalo více přijatelným, stejně jako otevřené vztahy. Proto se může zdát, že obecně mají lidé více sexu, než v dřívějších dobách. Je to ale pravda, nebo mýtus? Co říkají věda a statistiky?

 

Mezi lety 2005 a 2011 provedla profesorka sociologie Paula England průzkum mezi univerzitními studenty. Výsledek? Zatímco 72 % studentů uvedlo, že nějaký sex během studijních let měli, drtivá většina také řekla, že zdaleka nešlo o každodenní záležitost. 40 % studentů mělo během celé vysoké školy méně než 3 sexuální zkušenosti a ty ne vždy zahrnovaly soulož. Pouze 30 % studentů souložilo během vysoké školy alespoň jednou. Z těchto čísel je tedy jasné, že dokonce ta část populace, kterou obecně považujeme za sexuálně nespoutanou, je vlastně hodně při zemi.

Jak jsou na tom Češi? "Provedli jsme průzkum mezi 135 zákazníky erotického e-shopu, ve kterém například 22 % mužů uvedlo, že nemají tolik intimních zkušeností, jak by si představovali. 20 % žen zase řeklo, že je jejich sex nudný a nemají z něj požitek," říká Vojtěch Sláma ze společnosti Yoo.cz, která se zaměřuje na zkvalitňování sexuálního života.

 

Podle Rachel Hills, autorky knihy Mýtus sex, jsme dnes všichni pod značným tlakem, který vyvolávají celospolečenské představy o tom, jaký by měl být náš sexuální život. Například díky vlivu romantických filmů, které zobrazují první sex jako něco magického, úžasně transformativního. "Dnes se od sexu očekává mnoho - že bude vášnivý, vzrušující, spontánní, vynalézavý a ultraorgasmický. Představa dobrého sexu je tak silná, až můžeme mít pocit, že selháváme jako lidské bytosti, pokud nedosahujeme takové úrovně extáze pravidelně," říká Hills ve své knize. Radí také, abychom se zkusili od těchto představ uvolnit a užít si sex bez tlaku a zbytečných očekávání.

 

Tipy pro intimní zdraví žen:

Vaginální tyčinka Jamu Stick Rose

100% přírodní produkt pro celkové vaginální zdraví. Speciálně pro ženy, které chtějí zvýšit libido, získat energii nebo zmírnit negativní příznaky provázející menopauzu.

Cena: 1399 Kč

 

FEMM PASSION - pro intimní zdraví žen

Tablety jsou tvořeny čistě přírodními bylinnými extrakty. Speciálně pro ženy, které chtějí zvýšit libido, získat energii nebo zmírnit negativní příznaky provázející menopauzu.

Cena: 699 Kč

 

Bomba do koupele s vibrační patronou Surprise

Zrelaxuje tělo i mysl a naladí vás na večer plný vášně

Dopřejte si ve vaně relax i vzrušující zábavu s šumivou bombou Surprise. Podmanivá vůně růže odnese všední starosti a stres, vibrace zase potěší všechna citlivá místečka na těle.

Bombu do koupele jednoduše rozbalte, vhoďte do napuštěné vany a sledujte, jak se pomalu rozpouští a plní vaši koupelnu smyslnou vůní. Po rozpuštění koule se objeví voděodolná vibrační patrona.

Cena: 349 Kč

Produkty k zakoupení na novém e-shopu Yoo.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 20. 2. 2021

zajímavé

Odpovědět
sipeji
sipeji 9. 2. 2021

Zajímavé informace, myslím si, že dřív se o tom jen méně mluvilo.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 404
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.