Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Afrodita
Afrodita
Vloženo 25. 7. 2015
Líbí se mi

Opatruj sa človeče, bude ťa aj pánboh!

Afrodita
Afrodita
Vloženo 25. 7. 2015
Líbí se mi
Opatruj sa človeče, bude ťa aj pánboh!

Opatruj sa človeče, bude ťa aj pánboh!

Přítelkyně prý mají v našem životě poslání. Pevné a nezastupitelné místo. Každá je na něco. Některá na dobrou náladu, smích a zábavu, další na pomoc, když hubou narazíte na dno, některá vás táhne na profesionální vrchol, další potřebujete na zakopání mrtvoly, když vám na tom dnu rupnou nervy a neudržíte se a pak jsou také, které vám ukazují, že krásný a naplněný život se dá prožít tak, jak byste si nepomyslely ani v nejdivočejším snu. A někdy to tak přijde, že se vám vyvrbí zázrak a máte jednu "nejku" (rozuměj nejlepší kamarádku) na všechno. A toho je třeba si považovat. Osobně mám štěstí. Ženská přátelství jsem dlouho, předlouho nepěstovala a nevyhledávala. Vystačila jsem si s jednou kámoškou, která mi po 15 letech kamarádění na život a na smrt začala do očí vřískat:

 „Za ten rozchod s mým milencem můžeš ty!!! Flirtoval s tebou. Zblbla jsi mu hlavu! Nenávidím tě! Chtěla bych, abys byla mrtvá!!!! “. 

Až se vám někdy přihodí stejná nejapnost, nevyšilujte jako já, že to je výplod její choré mysli, páč její milenec tomu mému nesahá ani po kotníky , prostě si dejte další sklenku vína, zapalte si cigárko, i když jste přestala kouřit už před lety nebo vůbec nezačala a odpovězte:

„Dělám, co můžu, zlato !“

A tak jsem byla po nějakou dobu blízkých přítelkyň prostá. Totálně vyčištěno a vymeteno . Na vypletém záhonku se ale dobře sadí. Semínka krásně vzejdou a vy najednou zjistíte, že jsou lidé, kteří vás mají rádi takovou, jaká jste. Bezpodmínečně, nafurt, navěkyvěků amen a možná ještě dýl. A krásné na tom je, že nikdy nevíte, odkud vám nová, naprosto báječná, kamarádka do života přilítne.

„Čítam tvoje blogy a dávno som ťa chcela požiadať o priateľstvo, ale furt (k***a) nestíham ….  Napsala mi jednoho dne dneska moje báječná kamarádka Milka, tenkrát pro mě neznámá manželka mého neméně báječného kamaráda Alexe. Předejdu blbým otázkám hned.  Ano, i kamarádova manželka se může stát vaší úžasnou přítelkyní, tomu věřte. Jsme pochodujícím důkazem . Padly jsme si nejdřív do noty, pak do oka, později do duše, rodiny i životů. Bleskurychle jsme pochopily, že je nám spolu dobře, inspirujeme se snad ve všem a není nic, co bychom spolu a s vínem nedokázaly probrat . Nádherná veselá a empatická baba, co nezapře své slovenské předky, miluje víno, nosí proklatě krátké sukně a pořád mě okouzluje svým nadhledem, humorem a krásným měkkým slovenským el´.  Všechny své výzkumy provádí přísně vědeckou metodou – s kamarádkami nad sklenkou (nooo i více sklenkami ) vína. Já teda studuji furt něco, ale na ňu fakt nemám … za měsíc má státnice… bůhvíkolikáté a neptejte se mě z čeho .... anglistika nebo co to je za zhůvěřilost, jde naprosto mimo mě . A že to JE vědecká metoda, konečně uznali i docenti a jiní vědátoři - z diplomky má jedničku . Některé její hlášky jsem adoptovala:

„Opatruj sa človeče, bude ťa aj pánboh.“ 

„Čo to máte za priority? Stratili sa nám poháre na víno! TO je tragédia!!!“ (Milčin příspěvek do diskuse plné akcií, daní, norem, politiky a jiných veledůležitých témat ).

„Áno, bola to láska na prvý pohľad, ale potom si sa pozrela ešte 14x!!!“

„Chceš prekonať bolesť po rozchode? Zakáž si čokoládu! Tá ti bude chýbať toľko, že na neho ani nevzdychneš.“

Z našeho chatu:

 • Jak pokračují práce na vašich rodinných novinách a medailónku pro tatínka na oslavu?
 • Ani sa nepýtaj . Musela som dnes aj variť alebo Alex je v tom zahrabaný až po uši a tvorí.
 • Ale to musíš být pyšná, ne? Tvůrčího manžela nemá každá. Teda ... opravuji, tvůrčího, kreativního, vtipného, mladého (no přiměřeně), krásného, hebkého a žádoucího manžela nemá žádná . Pro většinu manželských párů „být kreativní v posteli“ znamená, že ona háčkuje a on sleduje noční zprávy .
 • Jj. Vydaril sa mi. Hľadala som dlho . Ináč, ja neháčkujem .  Povedz mi, prosím ťa, že zajtra na oslave nebude tak horúco. Doma chodím nahá, len topánky som si obula - trénujem chôdzu na podpätku, ale na oslavu by bolo dobré sa obliecť. Potím sa ako blázon a aj v tých topánkach ma ide klepnúť horúčavou.
 • Si to živě představuji. Já dneska žehlila a byla ve sprše 14x!!!
 • Zošalela si? V tom teple sa nesmie žehliť! NIČ. A keď si doma sama môžeš smelo donaha.
 • Nemůžu. Pošťačku by kleplo .
 • Počujem zvonček, hodím na seba záclonu, inak som nahá. Druhá varianta: nahá s pidi nohavičkami .

Jelikož se dneska ochladilo asi o 2,5 stupně a už v bytě nemám 40°C, ale jenom 37,5 od rána poletuji bytem ve druhé variantě. Na tu první je času dost až zas trošku přihoří (marně přemýšlím o opaku slova „přituhne“. „Až se oteplí“ situaci v mém bytě nevystihuje zcela věrně ). Zvoní telefon. Hovor je ze Slovenska a číslo neznám. Přijímám jej důstojně, skoro jako Cicero, jen v krajkových majtečkách .

„Dobrý deň, tu Alex z TV Barrandov. Mám pre vás takú ponuku. Nechcela by ste sa zúčastniť natáčania českej verzie relácie Nákupné maniačky, ktorá sa vysiela na slovenskej TV JOJ?“

Co říká dál, neslyším, protože se začínám nezadržitelně smát. Bože ten Alex je dokonalý. Tvůrčí, kreativní a s bujnou fantazií. Pro dobrý vtip je ochotný zajet i na Slovensko nebo zbantovat nějakého svého kámoše, aby mi zavolal. Ačkoliv umírám na vedro, můj mozek ještě zavařený není. Když jsem konečně pro smích mocná slova, přecházím do slovenštiny a plynule odpovídám:

„Ako ste prišli na to, že nákupné maniačky sú to jediné, čo mi chýba ku šťastiu? Milujem ten program a sledujem ho každý, každučký deň. Nikdy nevynechám. V noci sa mi sníva o tom, že som očarila stylistu Kočišíka . Som vaša verná fanúšička.“ A směju se, směju a směju. Nejde přestat. Smích a mírná ironie klokotá v každém mém slovenském slově .

„Nádherne sa smejete. Ale prečo toľko smiechu?“

„Noooo, z televízie mi nevolajú každý deň, aj keď sa tomu sama čudujem. Taká som perfektná. Pochoduji po bytě, ovívám se, a když můj zrak zavadí o zrcadlo a vidím se v těch krajkových kalhotkách, opálení a la dalmatin, s telefonem na uchu (tento outfit by mohl Maroš Kočišík vyzvednout a vysoce ocenit leda u tématu: Postarší, mírně retardovaná Bondova girl v akci , ano, v tom případě bych šance na vítězství měla celkem slušné ), další várka smíchu se dere ven. Slzím a držím se za břicho.  

Vedel som, že budete mať radosť. Aj ja mám radosť, že ste taká komunikatívna a usmiata. Natáčanie vášho dielu by bolo v polovici augusta. Hodí sa vám to?“

„Tak jsme se zasmáli. Skvělý vtip, vymakaný, dotažený do posledního detailu – dokonce volání ze slovenského čísla s rodilým mluvčím - .... a teď mi Alexi pověz, co po mě potřebuješ????“ Když řehot trochu pominul, plynule přecházím do češtiny.

„Nerozumiem? Toto nie je vtip. Dostal som na vás tip, nepoviem od koho, videl som vaše fotky a stojím o to s vami natáčať.“ ..... ble, ble, ble 

--

Není Alex jako Alex . A všechno nemusí být tak, jak to na první pohled (poslech) vypadá. Toto byla vážně TV a já se asi budu moci kouknout Kočišíkovi z oka do oka . Tak jako trošku mi trvalo, než jsem vysvětlila, že nejsem ani mladá, ani blbá, ani blondýna .... Pravděpodobně mi k tomu pomohly fotky další báječné kamarádky Pavlíny, které se tomu televiznímu Alexovi bůhvíjak dostaly do rukou. Milka by ale nesouhlasila, ta v tom má jasno: „Opatruj sa človeče, bude ťa aj pánboh.“ A jedno z mých FFF (fakt furt fungujících) mouder je:"Nic není náhoda, všechno je, jak má být." 

P.S: Detailní analýzou svých drahých přítelkyň, které mě v posledních letech obklopují, jsem došla ke zjištění, že jsou všechny naprosto nádherné baby. Z čehož plyne, že

 1. mám vytříbený vkus,
 2. že i při výběru přátel platí: Vrána k vráně sedá …
 3. že pánbůh mě má opravdu rád.  

Ještě že vás - P.K.B., Lenko, Ivo, Kuře, Dano, Petro H., Petro P., Darino, Lucko, Pavčo, Ali, Jitko, Evo, Zdeňko, Renčo a Renčo, Milko, Miško, Mariko (pokud jsem na některou z vás zapomněla .... fakt tu je velký hic ) - mám. S vámi je svět krásné místo pro život.    

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 11. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 16. 12. 2016

Odpovědět
Tamara
Tamara 21. 8. 2016

S tou čokoládou je to trefné.

Odpovědět
Afrodita
Afrodita 21. 8. 2016

Jj. Zkoušela jsem to, a fáááákt to funguje

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 520
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.