Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 4. 9. 2021
Líbí se mi

Je nadváha nepřítelem intimního života?

evabel
evabel
Vloženo 4. 9. 2021
Líbí se mi
Je nadváha nepřítelem intimního života?

Je nadváha nepřítelem intimního života?

Většina z nás řeší přebytečná kila především z estetických důvodů, nadváha však není jen problémem vzhledu. Může negativně ovlivňovat náš zdravotní stav a také sexuální život. A nejde jen o psychický efekt, kdy nespokojenost s vlastním tělem brání prožívat intimní chvíle přirozeně a uvolněně.

Komplikace s nadváhou spojené

Nadváha ovlivňuje především krevní oběh, který hraje zásadní roli ve funkčnosti sexuálních orgánů. Například hypertenze a ateroskleróza bývají přímou příčinou nedostatečného prokrvení tkání a svalů. Snížená citlivost je navíc u žen doprovázena horší schopností lubrikace, která výrazně ovlivňuje požitek ze sexu. A protože nadváha organismus celkově zatěžuje a oslabuje, snižuje se i sexuální výkonnost. Výrazná nadváha navíc může samotný akt znesnadňovat i po technické stránce. Obézní lidé se rychleji zadýchávají a musejí hledat vhodné polohy, protože některé jsou pro ně prostě nerealizovatelné. 
 
Špatná psychika jako důvod i následek nespokojenosti
 
Avšak stále hlavní příčinou problémů v intimním životě bývá psychika. Žena, která nemá ráda své tělo, se při sexu nedokáže uvolnit, protože se neustále soustředí na to, jak zamaskovat svá kila navíc. V důsledku toho pak často není schopna dosáhnout orgasmu. O intimním životě ženy s nadváhou nerady mluví. Po zhubnutí jsou však otevřenější a mnohé se se svými pocity dokáží svěřit. Překvapivě však i u mužů hraje psychika roli. Vedle toho, že jim bříško často překáží, potíže s erekcí pro ně bývá velmi delikátní téma. A tak raději předstírají, že jsou unavení, než aby přiznali, že se bojí, že "selžou". Žena si toto odmítání vysvětluje ztrátou zájmu o její tělo, případně začne muže podezírat z nevěry. A tak místo toho, aby partneři problém společně řešili, oba se uzavírají do sebe a problém se prohlubuje.

Řešení je nasnadě

Kdo by na závěr čekal řešení, které je snadné a rychlé, bude zklamán. Jediná a dlouhodobá pomoc je zhubnout. Každý kilogram, kterého se vám podaří zbavit, zlepší stav vašeho organismu, osobní pocit a tím i sexuální život. Budete se cítit lépe a sebevědoměji a vycítí to i vaše okolí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 6. 9. 2021

no problémy bych viděla spíše v jiné oblasti, v této je to na pohodu

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 9. 2021

určitě je, když jeden sotva dýchá a co je ještě horšího, když mají nadváhu oba a funí u toho jako....to už si dosaďte sami

Odpovědět
Li
Li 5. 9. 2021

hmmm

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 287
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.