Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 27. 5. 2020
Líbí se mi

Je obezita nepřítelem intimního života?

evabel
evabel
Vloženo 27. 5. 2020
Líbí se mi
Je obezita nepřítelem intimního života?

Je obezita nepřítelem intimního života?

Většina z nás řeší přebytečná kila především z estetických důvodů, nadváha však není jen problémem vzhledu. Může negativně ovlivňovat náš zdravotní stav a také sexuální život. A nejde jen o psychický efekt, kdy nespokojenost s vlastním tělem brání prožívat intimní chvíle přirozeně, uvolněně a s potěšením.

Problémy s erekcí jako známka onemocnění oběhové soustavy

Obezita jako taková nemá vliv na sexuální apetenci – sexuální touha je u obézních jedinců stejná jako u lidí s normální hmotností. Sexuální život však negativně ovlivňují zdravotní komplikace, které s obezitou bezprostředně souvisí. Nejpozději do pěti let od výrazného zvýšení váhy se projevuje zvýšení krevního tlaku, hladiny cukru v krvi a také cholesterolu, které pak často způsobuje erektilní dysfunkci a další problémy.
 

Co na to odborníci

Již 10 týdenní hubnutí dokáže výrazně zlepšit zdravotní stav, což potvrdil průzkum, provedený na vzorku 70 lidí s nadváhou a obezitou, u kterých byla diagnostikována hypertenze I. a II. stupně. Jejich průměrný věk byl 49,7 let. 

V průběhu redukčního programu respondenti zhubli průměrně 9,2 kg a jejich zdravotní stav se výrazně zlepšil.
- většina respondentů původně zařazených do kategorie „I. stupeň hypertenze“ bylo přeřazeno do kategorie „optimální, normální nebo vyšší normální hodnota krevního tlaku“
- velký počet respondentů, původně zařazených dokategorie „II. stupeň hypertenze“ bylo přeřazeno do kategorie „I. stupeň hypertenze. Ostatní respondenti z této skupiny dokonce nově spadají do kategorie „normální“ nebo „vyšší normální hodnota“.
Je více než jisté, že redukce hmotnosti přímo souvisí se zlepšením stavu zdraví. U mužů má například velmi pozitivní účinek na erektilní dysfunkci a to nejen prostřednictvím zlepšení metabolismu buněk, ale také poklesu krevního tlaku a cholesterolu. Díky zlepšení stavu totiž často dochází k úplnému vysazení léků a zamezení jejich vedlejších účinků. Zdravý životní styl je tak nejlepší cestou ke zdraví a zároveň i spokojenému partnerskému životu.
 

Komplikace s obezitou spojené

Obezita ovlivňuje především krevní oběh, který hraje zásadní roli ve funkčnosti sexuálních orgánů. Například hypertenze a ateroskleróza bývají přímou příčinou nedostatečného prokrvení tkání a svalů, a tedy i erektilní dysfunkce. Je třeba ovšem dodat, že ta může být i nežádoucím vedlejším účinkem léků, které lékaři právě na tato onemocnění indikují. Obezita však neovlivňuje pouze mužskou erekci, i když to není obecně známý fakt, i u žen dochází při sexuálním vzrušení k erekci, a to v klitorisu a tkáni v okolí pochvy. Snížená citlivost je navíc doprovázena horší schopností lubrikace, která výrazně ovlivňuje požitek ze sexu. A protože nadváha organismus celkově zatěžuje a oslabuje, snižuje se i sexuální výkonnost. Výrazná obezita navíc může samotný akt znesnadňovat i po technické stránce. Obézní lidé se rychleji zadýchávají a musejí hledat vhodné polohy, protože některé jsou pro ně prostě nerealizovatelné. 
 

Špatná psychika jako důvod i následek nespokojenosti

 však stále hlavní příčinou problémů v intimním životě bývá psychika. Žena, která nemá ráda své tělo, se při sexu nedokáže uvolnit, protože se neustále soustředí na to, jak zamaskovat svá kila navíc. V důsledku toho pak často není schopna dosáhnout orgasmu. O intimním životě ženy s nadváhou nerady mluví. Po zhubnutí jsou však otevřenější a mnohé se se svými pocity dokáží svěřit. Překvapivě však i u mužů hraje psychika roli. Vedle toho, že jim bříško často překáží, erektilní dysfunkce pro ně bývá velmi delikátní téma. A tak raději předstírají, že jsou unavení, než aby přiznali, že se bojí, že „selžou“. Žena si toto odmítání vysvětluje ztrátou zájmu o její tělo, případně začne muže podezírat z nevěry. A tak místo toho, aby partneři problém společně řešili, oba se uzavírají do sebe a problém se prohlubuje.

Řešení je nasnadě

Kdo by na závěr čekal řešení, které je snadné a rychlé, bude zklamán. Jediné opravdu dlouhodobé je zhubnout. Každý kilogram, kterého se vám podaří zbavit, zlepší stav vašeho organismu i váš osobní pocit. Budete se cítit lépe a sebevědoměji a vycítí to i vaše okolí.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 21. 6. 2020

něco na tom bude

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 2. 6. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 29. 5. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 28. 5. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 160
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.