Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dindisekk
Dindisekk
Vloženo 21. 9. 2020
Líbí se mi

Nikdy manželce doma nepomáhám a nedělejte to ani vy!

Dindisekk
Dindisekk
Vloženo 21. 9. 2020
Líbí se mi
Nikdy manželce doma nepomáhám a nedělejte to ani vy!

Nikdy manželce doma nepomáhám a nedělejte to ani vy!

Tento muž má naprostou pravdu, 

Ať je to jakkoliv překvapivé, s názorem tohoto muže souhlasíme. On totiž doma ženě nepomáhá, ale....Než by se vám zvedl tlak a pomysleli byste si o tomto muži své, přečtěte si, co tím vlastně myslí, když své ženě nepomáhá. Nakonec si možná pomyslíte: kéž by takto přemýšlel každý chlap.                                                                                  „Nedávno jsem byl sám doma a navštívil mě dlouholetý kamarád. Bavili jsme se jen tak o životě,“ říká Michal, manžel a otec dvou dětí.

V jisté chvíli jsem mu řekl: Hned přijdu, jen rychle umyji nádobí. Kamarád se na mě zvláštně podíval, jako kdybych šel stavět vesmírnou loď. Celý překvapený dodal: Jsem rád, že pomáháš své ženě. Já to nemám ve zvyku, a když přece, nikdy mě nepochválí. Minulý týden jsem například vysával a neřekla ani obyčejné děkuji …Sedl jsem si zpět k němu na pohovku a vysvětlil jsem mu, že já své manželce „nepomáhám“. Co se týče domácích prací, moje žena nepotřebuje pomoc, ale PARTNERA. Při domácích pracích jsem jí partnerem a nevnímá to jako pomoc.

Nepomáhám ženě uklízet, protože žiji v tomto bytě a také v něm musím uklízet.

Nepomáhám ženě ve vaření, protože i já tady chci jíst, tak musím i vařit …

Nepomáhám ženě s mytím nádobí, protože i já používám talíře, z nichž jíme …

Nepomáhám ženě s dětmi, protože ony jsou i mými dětmi a mým úkolem je, abych byl jejich otcem …

Nepomáhám ženě prát, skládat prádlo a žehlit, protože jsou to nejen její šaty, ale i moje a našich společných dětí …

Nepomáhám ji doma. Já zde totiž žiji, patřím sem. Jsou to i moje povinnosti, nejen manželčiny. A co se týká pochvaly, kamaráda jsem se zeptal, kdy jeho žena skončila s úklidem, praním, výměnou ložního prádla, vykoupání dětí, vařením a tak dále a on jí řekl: DĚKUJI. Tipněte si, co mi odpověděl.

A nejde tu jen o poděkování, ale o uznání. „Ano, jsi fantastická!“ A ty, kamaráde, když si jedinkrát v životě vysál, co si vlastně očekával? Vyznamenání? A proč vlastně? Jen proto, že v naší kultuře si byl tak vychován, že toto všechno je práce ženy?

Nebo si snad myslíš, že toto všechno je hotové raz dva a ty nemusíš hnout ani prstem? Tak ji chval tak, jak očekáváš, že tě bude chválit i ona.

Vztáhni ruku a chovej se jako skutečný partner, ne jako host ve vlastním domě, který se přijde jen jíst, vyspat se, osprchovat, případně uspokojit své sexuální potřeby … Skutečná změna v naší společnosti začíná doma. Naučme naše syny a dcery, co je to vlastně být skutečným partnerem! .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 22. 9. 2020

přijde mi to tak automatické

Odpovědět
lemur
lemur 22. 9. 2020

Také souhlasím.

Odpovědět
světlanna
světlanna 21. 9. 2020

naprostý souhlas...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 21. 9. 2020

U nás doma to také tak funguje, přijde mi to naprosto normální, obzvlášť, pokud oba dva partneři chodí do zaměstnání....tento model mám zažitý i od svých rodičů

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 9. 2020

Super, tak by to mělo být všude. Aby muži nebrali domácí povinnosti jako pomoc nám, ale jako rovnoprávné dělení práce. Jednou ty a jednou já, podle toho, kdo je zrovna doma, má čas, apod...u nás to tak funguje a jsem za to moc ráda. I u dcery je to podobné, a moc se mi líbí přístup jejího přítele..

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 478
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.