Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 16. 1. 2021
Líbí se mi

Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš má nový videoklip k písni Vnitřní zrak

Eva K.
Eva K.
Vloženo 16. 1. 2021
Líbí se mi
Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš má nový videoklip k písni Vnitřní zrak

Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš má nový videoklip k písni Vnitřní zrak

Jedná se o další skladbu z Honzova skvělého nového alba Doktor duší - o kterém jsme 3. listopadu loňského roku již psaly -, které vytvořil ve spolupráci s hudebním skladatelem Tomášem Kymplem. Natáčení videoklipu probíhalo v pražském klubu Jazz Dock a také v centru Prahy.

Píseň měla být původně hlavním singlem celého alba. Mezitím ale zaznamenal skvělý úspěch v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka již dříve vydaný singl Doktor duší, který dal celému albu širší a s přihlédnutím k dnešní době až lehce prorocké vyznění. Píseň Vnitřní zrak však zůstává Honzovou nejosobnější a nejniternější výpovědí, která na celém albu je.

Jedná se zároveň o nejsložitější skladbu celého alba, má bohatou harmonii a vyžaduje precizní intonaci. "Tomáš Kympl se skvěle svým textem trefil do pocitů, které jako nevidomý prožívám," dodává k písni Honza Jareš. Nahrávání skladby i následné natáčení klipu bylo pro Honzu hodně intenzivním zážitkem. Záběry, ve kterých Honza hraje na klavír, byly pořízeny v oblíbeném pražském klubu Jazz Dock na Janáčkově nábřeží. Další momenty klipu byly opatřeny během procházek noční Prahou.

Nové album Doktor duší se setkalo s vřelým přijetím ze strany Honzových fanoušků.

"Na album mám krásné reakce, lidé píší, že je to pro ně ta správná medicína a děkují mi za povzbuzení v dnešní nelehké době," uzavírá Honza Jareš.

Jak se vám líbí jeho nový videoklip?

Děkuji za odpovědi.

Eva

Foto: Pavla Hartmanová

 

O Honzovi (bio):

Devětadvacetiletý rodák z Hradci Králové absolvoval studium na Pražském konzervatoři. Studoval populární zpěv pod vedením Lídy Nopové. Současně i moderní klavír, a to pod vedením Miloše Nopa, později Karla Štolby. Studium zakončil absolutoriem v roce 2011 jako jediný nevidomý student v historii této prestižní školy. V současné době žije v Praze a působí jako profesionální hudebník. Na koncertech vystupuje sólově, nebo v doprovodu špičkových instrumentalistů, jako je Jaromír Helešic (bicí) a Tomáš Smetana (kontrabas). Jeho oblíbeným žánrem je britský pop - Phil Collins, Rod Stewart, Chris Rea a samozřejmě Elton John. Ze světových interpretů navíc Dean Martin, Roy Orbison, Bing Crosby, Leonard Cohen či Tom Jones. Z tuzemských zpěváků mu jsou nejbližší písně Pavla Bobka. Nikoho z výše uvedených ale nenapodobuje a drží se svého vlastního stylu.

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 20. 2. 2021

úžasné co dokáže

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 17. 1. 2021

krásné***

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 1. 2021

Sympatický muž....a krásná píseň, díky Evi

Odpovědět
sipeji
sipeji 17. 1. 2021

Krásné, až mě mrazí.

Odpovědět
lemur
lemur 17. 1. 2021

Krásná píseň. Je to šikovný zpěvák.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.