Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 1. 1. 2017
Líbí se mi

Zakázané ovoce nejlíp chutná aneb nevěra je v tom vždy nevinně.

avatar
Zuzana Brozmanová
Vloženo 1. 1. 2017
Líbí se mi
Zakázané ovoce nejlíp chutná aneb nevěra je v tom vždy nevinně.

Zakázané ovoce nejlíp chutná aneb nevěra je v tom vždy nevinně.

Nevěra. Toto slovíčko je velmi společensky oblíbené, tedy myslím tím, že se často používá. Co je to nevěra?

Lidé moc rádi dávají slovům význam. Ovšem jak je nás hodně a každý jsme originál, tak se často stává, že najednou jedno slovo nabere tisíce významů a výkladů. Je pak trochu těžké se v tom vyznat.

No nevěra určitě znamená, když někdo někoho podvede, když někdo někoho podvádí, když někdo lže, když někdo někomu lže, když všichni lžou a nikdo neví, kdo má pravdu, ale všichni si myslí, že jí mají. Nevěra je, když si jeden myslí, že jsou dva, ale ve skutečnosti jsou tři, jen ten první nesmí o tom třetím vědět a někdy ani ten třetí nesmí vědět o tom prvním. Někdy první o třetím ví, ale nikdo z nich si nemyslí, že by druhý mohl být nevěrný. Jindy si zas první i třetí myslí, že druhý je nevěrný a ten má zas pocit, že je vlastně věrný všem. Ten druhý dělá, že vlastně nikoho z nich nezná. Někdy se ale může stát, že první něco tuší, ale druhý dělá, že nic neví a třetí opravdu neví nic o tom, že by mohl někdo něco tušit. Nebo také první ani třetí nic netuší, ale všichni kolem to vědí a druhý si myslí, že nikdo nic neví.

Neoddělitelnou součástí, tolik oblíbené hry na nevěru, je lež. Většinou lžou všichni všem. Někdy se však stává, že si někdo myslí, že by nikdy nikomu nelhal a ten, kterému se lže, si myslí, že je to všechno pravda.

Nevěra je hlavně o víře. Druhý věří, že první se to nikdy nedozví, třetí věří druhému a první věří, že to celé nemůže být pravda.

Nevěra je stav, kdy už nikdo nikomu nikdy nemůže věřit a vše v co všichni věřili vlastně nikdy nebyla pravda. Nevěra je rozhodně tajná záležitost, proto je tak populární. Zakázané ovoce chutná nejlíp. Nikdo se nesmí nikdy nic dozvědět. Stalo se to jednom jednou a potom ještě dvakrát a pak se to opakovalo pravidelně každý týden. Ale jakoby se nikdy nic nestalo. Nevěra se stala běžnou součástí lidských životů, ale všichni dělají, že o tom neví. Přeci jen je to tajné.

Naskýtá se proto hned několik otázek. Věřit či nevěřit? Komu věřit? No snad jen, že kdyby se náhodou, ale moc tomu nevěřím, nevěra dostala do vašeho osobního slovníku, tak rozhodně je lepší naučit se věřit. A komu? No přeci sobě. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 6. 1. 2017

Hm

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 1. 2017

hezky rozebrané téma

Odpovědět
Glady
Glady 2. 1. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 2. 1. 2017

nevěra - kdo nezažil nepochopí

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 170
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.