Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

AniLuky
AniLuky
Vloženo 28. 5. 2016
Líbí se mi

Není čas ztrácet čas

AniLuky
AniLuky
Vloženo 28. 5. 2016
Líbí se mi
Není čas ztrácet čas

Není čas ztrácet čas

Život je dar. To jsem si tento týden uvědomila více než kdy jindy.

Zemřel mi totiž velmi dobrý kamarád. Když jsem se tuto zprávu dozvěděla, krve by se ve mně nedořezal. Když mi to známá volala, moje první reakce byla: "To si ze mně děláš pr..l, že jo." Bohužel to byla pravda. Smrt si nevybírá. Je úplně jedno, jestli je vám dvacet, třicet, či padesát. Stačí jeden okamžik a všechno je jinak.

Jsem zvyklá být neustále v pohybu a poklusu, ale tato novina mě donutila přibrzdit. Začala jsem přemýšlet o smyslu života. Uvědomila jsem si, že život je obrovský dar. To, že se každé ráno probudíme, je obrovská příležitost prožít krásné okamžiky. Namísto toho, když se probudíme, ve většině případů se otráveně podíváme na budík a zjistíme, že zase musíme vstávat. Žijeme navyklý život plný stereotypu a mnoho věcí děláme automaticky a ani si neuvědomujeme, že je děláme.

Není čas ztrácet čas

Dříve se mi mnohdy stávalo, že jsem po sobě desetkrát chodila kontrolovat, zda jsem zamkla auto, či dveře od bytu. Dělala jsem tuto činnost na autopilota, že jsem si ani neuvědomovala, že ji vlastně dělám. Cítila jsem se frustrovaná a vyčerpaná. Neměla jsem na nic čas, dokonce ani na svého partnera. Jakým překvapením pro mě bylo, když se ozval, že se mu to nelíbí.

"Nemám čas," říkala jsem mu často. Vždyť jsem potřebovala stihnout ještě tolik věcí. Partner z toho nebyl vůbec nadšený. Donutilo mě to přehodnotit, co všechno chci stíhat. Využívat efektivně čas už jsem se naučila. Pokud vás zajímá jak, můžete se začíst zde. Měla jsem pocit, že stíhám to co potřebuji.

Když se vzpamatujete z šoku, první myšlenkou většinou je, že vás mrzí, že jste s touto osobou prožili méně času, než jste mohli. Všechno ostatní je najednou nepodstatné. Mě osobně toto pomohlo k uvědomění, že nikdy nevíme, kolik času nám ještě zbývá. Rozhodla jsem se proto neodkládat věci až na potom. Co když už žádné potom nebude?

Máme vyměřený čas, který tady máme prožít. I když to občas děláte věci které jsou na první pohled bláznivé, či ulítlé, jste to vy. Udělejte si čas na své blízké a nečekejte s tím, až dokončíte projekt, či až bude nějaká příležitost. Je potom škoda, když zjistíte, že jste si mohli udělat více času na lidi, kteří vás měli rádi. Když už tady nejsou, tak to nespravíte.

Jsem vděčná za toto uvědomění, za život, i za skvělého muže, kterého mám po svém boku. A i když občas dělám věci, ze kterých by si mnozí lidé klepali na čelo, užívám si života přesně takového, jaký je .

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 31. 5. 2016

Pravda

Odpovědět
red.miky
red.miky 29. 5. 2016

To mě moc mrzí, co se stalo Vašemu kamarádovi. Bohužel s vámi ve všem souhlasím - žijeme uspěchaně a mnohdy přehlížíme ty podstatné věci. Věci, které se už nedají vrátit zpátky...

Odpovědět
Amanda
Amanda 28. 5. 2016

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 28. 5. 2016

Pravda pravdoucí...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 137
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.