Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenča92
Lenča92
Vloženo 22. 8. 2019
Líbí se mi

Ne/výchova dětí

Lenča92
Lenča92
Vloženo 22. 8. 2019
Líbí se mi
Ne/výchova dětí

Ne/výchova dětí

Výchova? Myslím, že v tomhle ohledu se většina cest rozchází, dokonce je spousta lidí, kteří jsou nepříčetní, když ten druhý vychovává jinak. Moc dobře tady toto znám, protože to denně vidím na sociálních sítích jak se jedna maminka pouští do té druhé. Já nikomu nic neberu, nevyčítám a úpřímně mi je jedno jak si děti vychovávájí, pokud tedy se nepouští do mé výchovy. Jo občas mi to taky rve srdce, že bych to udělala jinak, ale nejsou to mé děti, není to má starost.

Rozdělím si to na skupiny. Typ A - maminky jako naše maminky  Typ B - bio maminky

A) To jsem zrovna já ten typ, kdy mé dítě může jíst v podstatě cokoliv a nemá žádné omezení (samozřejmě se zbytečně nepřejídá). Přijde si samo na to, co mu chutná a co ne. Co se týče výchovy, tak já jsem zrovna tak typ A, protože když je to až příliš, tak mé dítě dostane na zadek. Já osobně si po sobě nenechám štěkat 3-letým smráďátkem, což zrovna máme doma takové období odcekávání a neposlouchání. Chápu, že i děti mají takovou tu dětskou pubertu a taky dost zkouší, ale co je moc to je moc. Nejsem zase ten typ, že bych dítě mlátila za každým, co udělá nebo řekne špatně. Zkoušíme to po dobrém, když to nejde tak se počítá, ale když se napočítá do tří a není očekávaný výkon, tak na zadek dostane. Musím si teda zaklepat, že počítání do tří u nás zatím funguje dost. Ale jsou chvíle odcekávání, kdy počítání je zbytečné a k ničemu. 

B) Tento typ určitě nejsem. Některé maminky musí mít pro svě děti vše bio, nemůžou být moc mezi zvířaty, mají přehnanou hygienu a dle mého jsou to většinou rozmazlené smráďátka, které mají naprosto všechno a to buď vyřváním nebo vztekáním. Tenhle typ maminek ani rozepisovat moc nechci, protože sama ní nejsem. Jak říkám, nestarám se o druhé, jak si kdo vychová je jen jeho věc. Já to jenom nechápu proč některé maminky jsou takové jaké jsou. Co se jedná včetně stravy to mi nepřijde nijak zvláštní, ale spíš když vidím jak dítě (ve věku, kdy to zvládne) neumí poděkovat, poprosit a stejně to dostane, tak mi to přijde neslušné. A když už jsou některé maminky takové, že si potrpí na jídle, přehnané hygieně atd. tak prostě nepochopím proč neučí děti vychování jako takovému. Zažila jsem to na vlastní kůži. 

Neříkám, že mé děti jsou dokonalé, ale nějaké to vychování mají. Má 3-letá dcera umí děkovat i prosit a dokonce má roční dcera umí totéž. Někdy jsou naprosto zlaté, někdy mají své chvíle, ale snažím se to hned řešit, protože nechci vyjít na veřejnost, aby po mě mé třeba roční dítě štěkalo. No a taky věřím, že to s dětmi někdy není úplně jednoduché, ale když se chce, tak jde všechno. Nejdůležitější jak pro maminky typu A či B, tak si myslím, že je vychování slušnosti a ke slušnosti musíme vést děti už od malička (žádným donucováním). 

Jak se stavíte k vychově?

Jaký na to máte názor?

Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 19. 1. 2020

Souhlasím s vámi, je správné být matkou A), děti vychovávat, když si to zaslouží, tak jim jednu seknout po zadku (nikdy ne facku přes obličej)...Je potřeba , abychom dětem od malička stanovily mantinely a nenechaly si od nich skákat na hlavu. A už vůbec je nenechávat všechno si vynutit vztekem, řevem a válením se po zemi. Tohle si moje děti nikdy nedovolily. Ale dneska je to častý jev. V obchodě vidíte, že dítě CHCE a mámy mu to dovolí, koupí, jen aby měly klid. A když nedovolí a nekoupí, smrádě si lehne na zem a kope nohama a ječí, protože ví, že matka se hanbou propadne a raději ustoupí, a to je hodně špatný přístup

Odpovědět
Daniele
Daniele 25. 8. 2019

Bravo! Už jsem myslela, že skutečné maminky jsou nedostatkové "zboží".

Odpovědět
lemur
lemur 23. 8. 2019

Odpovědět
Lenča92
Lenča92 23. 8. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 991
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.