Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JanKaJordan
JanKaJordan
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Naše SVATBA!

JanKaJordan
JanKaJordan
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Naše SVATBA!

Naše SVATBA!

Ahoj Ženy! 

Ráda bych Vám dnes napsala pár řádku týkající se naší svtaby, Které doplním i fotografiemi, například i pro inspiraci budoucím nevěstám.

Svatbu jsme plánovali a organizovali skoro rok, s určitými přestávkami. Jako například při státnicovém období, které jsme oba s manželem měli v červnu. Hodně věcí jsme si chtěli vymyslet a udělat sami. Mě plánování moc bavilo, i když jak se čas krátil došlo trošku i na ten stres. Jako když doděláváte a tisknete Svatební noviny dva dny před svatbou (já vím, to ještě není tak pozdě, ale mě už to krapet stresovalo)  

Náš Den D nastal 2.9.2017. Obřad se konal v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Ten den mi, musím říct, utekl velmi rychle. Včasné vstávání, hned poté tvorba účesu, vizáže, oblékání, organizace odjezdu. Po příjezdu ke kostelu, jsem se s tatínkem schovávala za rohem, abychom dodrželi tradici a ženich viděl nevěstu až u oltáře. Bylo úžasné kráčet tou širokou ulicí k mému vyvolenému, zaklesnutá do dalšího nejlepšího muže mého života za tónů klasického svatebního pochodu rozhléhající se po celé té majestátní stavbě. Obřad  v kostele byl opravdu kouzelný. Kostel se skoro celý zaplnil našimi svatebními hosty z řad rodiny i přátel. Pan farář mluvil krásně a vyšli nám tu i vstříc se slovem kazatele z našeho sboru. Svatba v takové katedrále má své kouzlo, je to pro nás nezapomenutelný zážitek. 

Svatební hostina se konala v hotelu Atlantis v Rozdrojovicích (kousek od resortu Maximus a brněnské přehrady). Prostory velkého sálu tohoto hotelu jsou přímo stvořené pro krásnou svatbu, nejen v rustikálním stylu, kterou jsem si představovala já. K sálu přiléhá i malá terasa s posezením. Kousek od terasy, po vystoupání pár schodů se ocitáte na celkem rozlehlé zahradě, kde se mohou i konat venkovní obřady. 

Co se týká jídla, nevolili jsme tradiční svíčkovou, nejen z důvodu, že já trpím celiakíí (tedy musím dodržovat bezlepkovou dietu), tak i budoucí tchýně a bratr mého muže ji musí držet. Měli jsme tradiční polévku s knedlíčky a jako hlavní chod panenku s bramborem a bylinkami. Občerstvení v hotelu bylo perfektní, vše výborné a i servis byl bez chybičky. Měli jsme přes den ještě domluvené grilování a na večer raut. Sladký bar a svatební dort byl také s ohledem na celiaky. Na konci článku najdete odkazy na hlavní dodavatele všeho,co bylo součástí naší svatby, pokud by jste hledali isnpiraci a tipy.

Jak už to tak bývá po vydatném a vynikajícím obědě nastal čas vyníkajícho dezertu v podobě svatebního dortu. Hned poté jsme se již vydali fotit do blízkého okolí. Fotky vznikali v poli nedaleko hotelu a také na hradě Veveří. V rámci našeho svatebního dne jsme měli dva fotografy (odkazy najdete na konci článku). Každý z nich měl na starosti ranní přípravy nás obou a následně fotili i náš obřad a hostinu. Portrétní fotografie a večerní fotografie pak již měla na starosti jen hlavní fotografka. 

Co bylo v našich silách jsme si domluvily, zorganizovaly a vyrobily samy. Například šlo o svatební oznámení, které jsme si spolu s manželem navrhli a následně i vytiskli a ořízli. Gravírovali jsme také dřevěná srdíčka, která byla součástí výzdoby hostiny a hosté si je mohli odnést jako suvěnýr. V rámci doplňkové zábavy jsme měli nachysatné svatební noviny, nechyběl ani fotokoutek s polaroidem a knihou hostů, kde nám byly zanechány úchvatné vzkazy a vzpomínky. a součástí byl i svatební strom na otisky. Na památku pro naše přátelé a rodiny jsme měli tužky s vygravírovanými jmény a datem a kartyčky s veršemi z Bible. Celkem jsme si vyhráli s různými detaily a nápady a to nás nesmírně bavilo. 

Svatební výzdoba byla laděna do rustikálního stylu s jutou, krajkou, dřevem a lučním kvítím. S výzdobou nám pomohla agentura Svatba color, ale i v rámci výzdoby jsme si dost věcí přichytali sami. Například již zmíněná srdíčka, program svatebního dne či svatební menu, jmenovky a stojánky na ně i na další doplňující cedule. Co se týká květin, tak byly opravdu luční. Nasbírané na Vysočině, ve Víru na zahrádce i poli mou drahou kamarádkou, která mi z nich vytvořilo i mou svatební kytici, kytici pro maminky a náramky pro mých šest družiček. No neměla bych zapomenout na svatební šaty. Chtěla jsem spíše jednodušší styl a tak jsem našla naprostou šikovnou švadlenku z Olomouce, která mi ušila na míru skvostné šaty. 

Když se vrátím zpátky k průběhu dne, po focení již nastalo jen hodování, pití a svatební veselí, které měly na starost mé družičky. Součástí zábavy byl tradiční svatební kvíz novomanželů a násedně rodičů a přítel, hra Kočár. Ta u nás měla velký úspěch (a světe div se, nikdo se nám na něj příliš neopil) a pak hra Pytel. Až na zapomenuté házení kytice (které se nakonec konalo asi až v jednu hodinu ráno) se nám program a den vyvedl dobře. S láskou a vděčností na ten den vzpomínáme, s radostí, že počasí přálo, lidé se bavili a trávili tento den s námi, nepřišel žádný velký karambol a my si den naprosto skvěle užili. Byť nebyl dokonalý, ale byl náš. Zůstanou nám na něj úžasné vzpomínky a pocity. A kdyby jste nás viděli, jak jsme jak malé želvy brečeli při rozbalování všech těch svatebních darů a následně také svatebních přání. 

To proč tu tento článek také píši, nesouvisí jen s inspirací a tipy pro druhé, ale i s mým možná podnikatelským záměrem do budoucna. Plánování svatby mě bavilo a řekla bych i naplňovalo. Byla to skvělá tvůrčí a kreativní činnost, spojená i s plánováním a organizováním. Mou ideou je si otevřít agenturu hlavně, co se týká výzdoby a květin. S kamarádkou již uvažujeme i nad kurzem a jak se do toho pustit. Tak uvidíme. 

Bylo by to poslání tvořit něco krásného a radostného pro druhé. To by bylo krásné! 

Děkuji, že jste dočetli až sem  

 

Dodavatelé: 

Hotel Atlantis: https://www.hotel-atlantis.cz/cs/ 

Monika Srovnalová fashion: https://www.monikasrovnalova.cz/ 

Svatba Color: http://www.svatbacolor.cz/ 

Víno Hruška: https://www.vinohruska.cz/ 

Meg dobroty: https://sites.google.com/view/megadobroty 

Makronky Republika: http://cukrovinkyrepublika.cz/

Portrétní fotografie Petra Hašková: http://portretnifotografie.cz/ 

Fotograf David Vávra:https://www.facebook.com/DavidVavraPhoto/ 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 24. 6. 2019

Také letos na podzim plánujeme svatbu a už se toho krásného okamžiku nemůžu dočkat. Nedávno jsme si objednávali snubní prsteny na zakázku přes https://www.sperky-prsteny.cz/ a myslím, že budou naprosto dokonalé !

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 876
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.