Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 21. 2. 2021
Líbí se mi

Unikátní koncert 10 let muzikálu v Ostravě odvysílá v pondělí večer ČT ART

Eva K.
Eva K.
Vloženo 21. 2. 2021
Líbí se mi
Unikátní koncert 10 let muzikálu v Ostravě odvysílá v pondělí večer ČT ART

Unikátní koncert 10 let muzikálu v Ostravě odvysílá v pondělí večer ČT ART

Už plných 10 let se na repertoáru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě etabluje muzikál. A to ve skutečně nejvyšší kvalitě. Svůj prostor tam získal především současný světový muzikál superlativů a po jeho boku samozřejmě i muzikál klasický a původní tvorba. Herci muzikálového souboru jsou často odměňováni Cenou Thálie a pokud jde o původní tvorbu, například muzikál Fantom Londýna před šesti lety získal prestižní ocenění Grand Prix jako nejlepší muzikál festivalu v Tegu v Jižní Koreji. Oceněni byli i oba hlavní představitelé.

Živě bez diváků v pondělí 22. února 2021 ve 20:15 hodin na ČT ART

Ostravský muzikál má skvělý vlastní soubor - jako jedna z mála muzikálových divadel v České republice - a téměř třicetičlenný orchestr. Kromě toho zde hostují i skvělí sólisté z jiných měst a totéž platí o členech realizačních týmů.

Ostrava je dnes jednou z významných muzikálových metropolí České republiky. A jak říká dramaturg koncertu a moderátor oblíbeného rozhlasového pořadu Muzikál expres Michael Prostějovský: "Česká Broadway se dnes táhne od Plzně přes Prahu, Brno a končí v Ostravě. Až pominou koronavirová opatření, přijeďte do Ostravy na skvělé muzikály! Od vás sem, je to stejně daleko, jako z Ostravy k vám."

V průběhu koncertu zazní skladby z těch nejúspěšnějších muzikálů celého desetiletého období. Konkrétně mimo jiné: Jesus Christ Superstar, Evita, Sunset Boulevard, Rebecca, Děj se co děj, Marguerite, Kočky, Thrill Me a West Side Story. Soubor nastudoval již pět muzikálů z autorské dílny Andrewa Lloyda Webbera, což je i v Londýně oficiálně uznaný rekord pro repertoárovo divadle. Nebudou chybět ani ukázky z muzikálů Fantom Londýna, Thrill Me, Děj se co děj a Květiny pro paní Harrisovou.

Během koncertu se představí domácí i hostující sólisté divadla. Konkrétně nositelé Cen Thálie Martina Šnytová-Vlčková, Hana Fialová a Tomáš Savka. A s nimi také Dasha, Soňa Jungová, Lukáš Adam, Juraj Čiernik, Lukáš Vlček a další.

Hosty ostravských představení bývají světoznámí autoři muzikálů. Premiéru Rebeccy navštívil její skladatel Sylvester Levay, představení Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť pak libretista Tim Rice. Navíc Alain Boublil, spoluautor slavných muzikálů Bídníci a Miss Saigon, pak osobně spolupracoval na vůbec první inscenaci současného týmu, tedy muzikálu Marguerite.

Režisérkou a scénáristkou jubilejního koncertu je šéfka souboru Opereta/muzikál v Národním divadle moravskoslezském Gabriela Petráková, která společně se šéfdirigentem Jakubem Židkem vytvořila pro televizní diváky muzikálovou iluzi a klenbu svého desetiletého působení. V Ostravě je dnes možno spatřit muzikály, na které jsme se museli v minulosti vydávat daleko za hranice.

Gabriela Petráková k tomu říká: "Tato skutečnost je našemu ostravskému publiku dlouho známa. A máme radost, že se o tom nyní mohou přesvědčit diváci České televize v celé zemi."

Přeji vám příjemné hudební zážitky při sledování unikátního koncertu 10 let muzikálu v Ostravě

Eva

 

 

 

Popis fotografií:

Titulní foto: Muzikal Sunset Boulevard je dalším úspěšným muzikálem, který se hrál v Ostravě, Autor: Martin Popelář

Jitka Zelenková v roli královny Viktorie v muzikálu Fantom Londýna v ostravském divadle Jiřího Myrona (Foto č. 2)

Jitka Zelenková v roli královny Viktorie v muzikálu Fantom Londýna v ostravském divadle Jiřího Myrona s členy představení (Foto č. 3)

Muzikál Kočky se momentálně hraje v ostravském Divadle Jiřího Myrona (Foto č. 4)

Hana Fialová v muzikálu Rebecca (Foto č. 5)

Už čtyři roky se muzikál Rebecca hraje v ostravském Divadle Jiřího Myrona (Foto č. 6)

Scéna z muzikálu Rebecca (Foto č. 7)

Katrína Hasprová v muzikálu Rebecca (Foto č. 8)

Autor fotografií: Martin Popelář

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Eva K.
Eva K. 23. 2. 2021

Děkujeme za hezké komentáře, pošlu to dál...

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 2. 2021

Tak ať se koncert líbí

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 2. 2021

Tak na to se velmi ráda podívám, ještěže ty on-line přenosy jsou

Odpovědět
lemur
lemur 22. 2. 2021

To bude jistě pěkný koncert se známými písněmi z muzikálů.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 117
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.