Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 1. 3. 2019
Líbí se mi

KRÁSKA V NESNÁZÍCH

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 1. 3. 2019
Líbí se mi
KRÁSKA V NESNÁZÍCH

KRÁSKA V NESNÁZÍCH

Tak si čas od času připadám. Už dlouho mám silné nutkání napsat na téma vztahy, které nejen, že nejsou prima, ale spíš vopruz. Proč? Protože je toho kolem mě spousta a bez vyhlídky na happy end. Neustálé kritizování, povyšování, protože on (ale i ona) je přece dál než vy. Samo sebou ví, co je správně, co se má udělat a kde přece leží pravda. No prostě vztah na prdlačku a my si teď řekneme, kdy je to už je přes čáru a měly bysme s tím něco dělat.

HRANICE

neznají meze a vy se necháváte nenápadně přesvědčit, že je s vámi něco v nepořádku. Mizí vaše představa o sobě, o tom, co chcete a celá vaše sebejistota se propadne kamsi do neznáma. Po čase máte plné zuby neúcty, negativity a nesmyslné kritiky. Když vás tak poslouchám kolem a kolem, chci vám, milé dámy říct: NE, NENÍ V POŘÁDKU, když:

 • Vás váš partner pouze kritizuje
 • Povyšuje se nad vámi
 • Ubližuje vám emocionálně nebo fyzicky
 • Shazuje vás před okolím a vašimi dětmi
 • Lže a ohýbá realitu ve svůj prospěch
 • Vysmívá se vám
 • Mluví s vámi sprostě a přijde mu to v pořádku nebo s vámi nemluví vůbec
 • Neustále vás provokuje a testuje, co vydržíte
 • Vyvolává hádky, za které vás obviňuje
 • Moralizuje, přestože sám má máslo na hlavě
 • Vůbec vám nepomáhá, a ještě vás zaměstnává jeho úkoly
 • Je věčně v p_deli, protože furt pracuje nebo ho potřebují jiní
 • Buzeruje vás, jak vypadáte, přestože byste mohla vyhrát Miss mono-kini
 • Neustále prudí, i když kolem něj jen zlehýnka našlapujete
 • Zahýbá vám, ale obviňuje vás, že se někde spouštíte
 • Využívá vás a má problémy
 • Vycucává vaše bankovní konto a myslí si, že je to tak zcela v pořádku

POCHOPTE,

že jeho cíl je vysát z vás veškerou energii, abyste nebyla schopná akce. Zmanipulovat vás tak, aby vás dokonale ovládal a léčil si na vás svoje komplexy. Chce dosáhnout stavu, abyste si myslela, že opravdu jste tak neschopná tak, jak říká. Chce si posílit vlastní ego a přikrášlit obraz o sobě samém. Ve skutečnosti je to on, kdo si nevěří, je slabý, zraněný a bezmocný. Nechce být spatřen takový, jaký doopravdy je. Uvědomte si, že nejsnazší terč jste prostě vy. 

NEMŮŽETE VYHRÁT BITVU NĚKOHO JINÉHO

Možná, že svou lekci zvládne s někým jiným nebo nikdy. Váš úkol je postarat se sama o sebe a o své štěstí. Já vím, že si říkáte, co bude? Jak to zvládnu? Nechci, aby moje dítě vyrůstalo v neúplné rodině. Blbý vztah je prostě lepší než krok do neznáma. Jen malá otázečka. Kolik si toho necháte ještě naložit, než pochopíte, že LEPŠÍ TO UŽ NEBUDE?

BOD ZLOMU

Ano, i ke mně přišel, poté, co jsem ignorovala signály svého těla a okolního světa. V prvním případě mě borec prohodil skleněnejma dveřma a ve druhém, když jsem poslouchala, jak si frknul nějakou (samozřejmě přírodní) drogu, mi blaženě vyprávěl, jak splýval se stromy. A já si uvědomila, že TOHLE PROSTĚ NECHCEŠ. Nebo jo?

NEMUSÍTE TRPĚT

Chápu, že každý z nás má šrámy a bolesti, ale to neznamená, že vy musíte být hromosvodem a celý život trpět. Ty z vás, které máte děti, si prosím, uvědomte, že děti z vašeho vztahu, které vnímají daleko intenzivněji než vy, budou mít v budoucnosti silné emocionální trauma. S největší pravděpodobností si vyberou k sobě podobného partnera a celá road show pojede na novo v mladší generaci.

VĚŘTE,

že pokud se odhodláte udělat krok vpřed, bude líp. Taky pochopíte danou lekci a změníte sama sebe. Časem si řeknete proč já to neutnula dřív? Ze své vlastní zkušenosti vám můžu garantovat, že odvážným štěstím přeje. Jsem přesvědčená, že i na vás čeká úžasný partner, který si vás bude vážit. Bude rád třeba za to, že mu upečete buchtu, i když stávající vás buzeruje, že mu doma chybí vajíčka, i když jste pro něj vykoupila obchoďák. Držím palce, ať jste sama sebou a život vám leží u nohou!

VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ PRO ŠTĚSTÍ nejen ve vztahu http://bit.ly/stastna-mysl

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 7. 3. 2019

Odpovědět
SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU. 8. 3. 2019

)

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU. 7. 3. 2019

Děvčata, hlavně, že je to za námi! )

Odpovědět
lemur
lemur 6. 3. 2019

To jsem měla asi s prvním mužem taky.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 3. 2019

snad celý ten seznam toho, co chlap dělá, sedí na mého prvního manžela....jak jsem byla hloupá, když jsem si ho vzala za muže a jak jsem byla ráda, když jsem se s ním rozvedla

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.