Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 7. 2. 2019
Líbí se mi
Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kožní nemoci, ledviny, vztahy a strach

Kůže je projekční plochou zdraví orgánů a také stavu životní energie. Na sobě a svých klientech jsem si už několikrát ověřila souvislost mezi kožními nemocemi, zdravím ledvin, emocemi strachu, kvalitou vztahů a rovnováhou druhé čakry. Když jsem těmto a dalším oblastem věnovala pozornost, pomohlo mi to řešit dlouholeté problémy s kůží, nepravidelný cyklus, chronickou únavu, úzkosti i nespokojenost a nejistotu.

Projevy nerovnováhy ledvin a druhé čakry mám vypozorované, víc než dost, sama na sobě. V mládí jsem hodně trpěla na záněty močového měchýře, gynekologické potíže, afty, opary a také studené končetiny a velkou únavu. Souběžně s tím jsem také žila dost nezdravé vztahy, tlačila jsem na sebe a nepřijímala jsem se. Nebyla jsem uzemněná a často jsem byla mimo tělo. Nevěřila jsem si, nepřijímala jsem se, nepečovala jsem o sebe. Potlačovala jsem svoji sexualitu. Bála jsem se projevit svoji sílu. Nedokázala jsem se uvolnit a důvěřovat sobě a životu. Strach byl mým neustálým tématem, stejně tak jako kožní nemoci, a to přes více jak 13 let. Dnes už se této souvislosti nedivím, ale naopak ji chápu do čím dál větší hloubky a tu vám chci na následujících řádcích přiblížit.

Funkce a energie ledvin

Ledviny a játra, jsou dva hlavní orgány, na které se zaměřuji při léčbě kožních nemocí a hormonální nerovnováhy. Ledviny jsou velmi důležitým orgánem, který zastává mnoho funkcí. Vydávají energii na zahřátí těla a také čistí krev od odpadních látek. Ovládají kosti, hospodaření s minerálními látkami, kvalitu vlasů, moč a sluch.

Ledviny zhmotňují prvek vody v lidském těle a jsou spojeny se zimou, takže na ně nejvíce působí atmosféra tohoto ročního období. Během zimy jsou ledviny nejvíce náchylné ztratit rovnováhu či onemocnět, zejména když není životní styl člověka v souladu s přirozeným děním v zimní přírodě.

Zima je čas klidu a odpočinku, energie se tolik nehýbe, spíš jen je. V zimě je vhodné se tomuto rytmu přizpůsobit a plynout se zimní energií Vody a víc být, než dělat. V tomto čase je opravdu moudré dopřát si prostor pro regeneraci sil, sebereflexi a věnovat pozornost i svým stínům.

Nerovnováha ledvin

Z vlastní zkušenosti i z konzultací s ženami jsem vypozorovala zajímavou souvislost. Lidé trpící na akné mají většinou oslabené ledviny (a další orgány). Je to důsledek nezdravého a nevědomého přístupu k sobě samým. Když často cítíme strach, nedůvěřujeme sobě ani životu a potlačujeme svoje potřeby, oslabujeme tím ledviny. Když jsou ledviny v nerovnováze, cítíme únavu a chlad, jsme neklidní a rozladění, naše vlasy a nehty slábnou, pokožka se vysušuje a také je náchylnější ke vzniku pupínků nebo ekzémů.

Ledviny se mohou vyčerpat nezdravým přístupem k sobě samým, neustálým chladem, životním stylem (příjem těžkých kovů, chemikálií a hormonální antikoncepce) nebo nevhodnou stravou (konzumace cukru, kávy, alkoholu, kofeinu). Lidem, kteří mají oslabené ledviny, často chybí správná výživa, odpočinek, důvěra, sebeláska, vášnivost, uvolnění a životní elán, a to se zrcadlí na jejich těle, někdy právě v podobě onemocnění kůže nebo dalších projevů.

Mezi fyzické projevy nerovnováhy ledvin patří únava, onemocnění kůže, suchá pokožka a ústa, opary, afty, tmavší kruhy pod očima. Angíny, astma, rýma, poruchy sluchu a motání hlavy. Studené končetiny, slabost a křeče dolních končetin. Potíže v sexuální a hormonální oblasti, poruchy plodnosti, nepravidelná a bolestivá menstruace. Vaginální výtoky a mykózy. Slabé a lámavé vlasy a nehty. Předčasné šedivění vlasů a také jejich vypadávání. Čím slabší je ledvinová energie, tím horší je kvalita vlasů a kůže.

Kdo má akné nebo jiné kožní nemoci, může u sebe pozorovat i psychické projevy nerovnováhy ledvin. Často v sobě nosí dost strachu, nedůvěry a vnitřního napětí, cítí marnost a cítí se nejistě a nespokojeně ve vztazích. S ledvinami také souvisí úzkostlivost, nerozhodnost, zapomnětlivost, rezignace, lhostejnost a celkově neklid spojený se strachem a pocitem neustálého ohrožení.

Ledviny, vztahy a druhá čakra

Dá se říci, že problémy s ledvinami jsou na hlubší úrovni problémy se vztahy. Ledviny jsou párový orgán a souvisí se vztahy – partnerskými, pracovními, rodinnými, přátelskými a zejména se vztahem k sobě samému. Ledviny bývají oslabovány strachem, stresem, (sebe)kritikou, nejistotou, výčitkami, pocitem zklamání a neúspěchu.

Ledvinám škodí nejen fyzický chlad, ale i chlad ve vztazích. Tedy nezájem o druhé a odměřený přístup, nepřístupnost ve vtazích, nejistota a strach jít do kontaktu. Při narušení energie ledvin se člověk ve vztahu cítí nejistý a snadno osamocený. Během komunikace bývá jeho hlas spíše omluvný, kajícný, někdy až plačtivý.

Ledviny a močové cesty také souvisí s 2. čakrou, jejíž místo je mezi pupkem a pohlavními orgány v oblasti křížové kosti. V druhé čakře nalezneme čistící a napravující vlastnosti vody: je totiž odpovědná za vylučování všech tekutých složek těla, detoxikuje a chrání před stagnací. Na duchovní úrovni odpovídá tomuto aspektu schopnost uvolnit se a vyrovnat se svými pocity.

Silná druhá čakra pozitivně působí na milostné vztahy, přináší vitalitu a duševní kreativitu. Disharmonie v této oblasti mohou ústit v napětí a nejistotu při kontaktu s jinými lidmi. Člověk má pocity méněcennosti, je odtažitý a vnitřně strnulý.

Na fyzické úrovni způsobuje oslabená druhá čakra problémy s vylučovací funkcí ledvin a močového měchýře, což znesnadňuje detoxikaci organismu. Nahromaděné škodliviny se musí vylučovat kůží a to může vyvolat vznik ekzémů a vyrážek. U žen se mohou vyskytovat choroby vaječníků nebo poruchy menstruace. Muži trpí sníženou potencí.

Zejména ženy často trpí potížemi spojenými s ledvinami, močovým měchýřem a ženskými orgány. Opakovaně se jim vrací záněty. Snaží se to přeléčit antibiotiky, a přesto se nemoc vrací. Proto je potřeba se podívat na opakované nemoci z psychosomatického pohledu a zaměřit se na zdraví ledvin a močového ústrojí i rovnováhu druhé čakry.

Pro zajímavost: Stav močového měchýře ukazuje, jak umíme snášet a vypouštět tlak života. Problémy s ním většinou ukazují na rozzlobenost na partnera nebo vůbec opačné pohlaví. Močový měchýř představuje také naši schopnost vymezit si své území. Problémy s močí a tedy i s močovým měchýřem se budou týkat našich emocí spojených se vztahem k našemu teritoriu.

Strach a vypětí dlouhodobě močový měchýř oslabují. Zároveň se bojíme postavit se sami za sebe a uhájit si své hranice. Nedáváme si dostatek péče a taky péči nedostáváme. Naše ledviny pláčou, něco zadržují a naše životní síla se oslabuje. Když se oslabí naše životní síla, cítíme se slabí i v kontaktu s druhými, máme slabší hranice, cítíme více studu. To vše se projektuje i na kůži, která může být plná pupínků a různých nevzhledných vřídků, které ještě víc podpoří náš vnitřní pocit slabosti a méněcennosti.

Posílení zdraví ledvin

Pokud pozorujete, že jsou vaše ledviny oslabené, můžete už teď začít se změnou. Někdy stačí pár vědomých kroků, zejména na úrovni výživy a psychiky, a změny se začnou dít hned v několika oblastech života. Vše je se vším propojeno. Když posílíte ledviny, posílíte tím svou životní sílu, což se odrazí i na zdraví vašich vztahů. Vnitřní prostředí bude víc v rovnováze a kůže vám bude tento stav zrcadlit.

Pomáhá pít hodně vody, vyhnout se alkoholu a kávě, dostatečně spát, eliminovat stres, jíst zahřívací potraviny a koření (pohanka, oves, jáhly, skořice, chilli, zázvor).

Na zdraví ledvin má velký vliv fyzický kontakt a péče o tělo. Činnost ledvin podporuje (sebe)láska, vědomý kontakt, péče o tělo a potěšení. Dopřávejte si kvalitní odpočinek a prostor pro zastavení se i během dne. Zaměřujte se na svůj dech a na sídlo vaší druhé čakry. Masírujte se éterickými oleji (jalovec, zázvor, cedr, rozmarýn), buďte v kontaktu se svou pánví i se svými bedry a buďte k sobě laskaví.

Z bylin doporučuji užívat tyto: Bez černý, Jetel luční, Vřes obecný, Kustovnice čínská, Smilax lékařský, Sedmikráska obecná.

Z produktů na ledviny a močový měchýř je vhodné nasadit Renol nebo Diocel, které posilují a harmonizují dráhu ledvin a močového měchýře a nemají žádné nežádoucí účinky, protože se jedná o bylinné tinktury.

Přípravek Renol od firmy Energy mám osobně vyzkoušený a pomohl nejen mně. Je to vhodný přípravek na očistu ledvin. Ideální období pro jeho užívání je zima, ale může se užívat i jindy během roku. Renol účinkuje jak na fyzické, tak na psychické úrovni. Jeho užíváním se zlepšuje zdraví kůže a vlasů. Pomáhá na akné, ekzémy, vypadávání vlasů, roztřepené nehty, bolavé klouby, záněty močového měchýře. U několika uživatelů Renolu jsem pozorovala redukci tmavých kruhů pod očima. Po stránce psychické dodává energii, odvahu a uvolňuje strachy týkající se vztahů. Pomáhá při úzkostných stavech a nervozitě. Za sebe můžu říct, že je to jeden z bylinných přípravků, který rozhodně stojí za to vyzkoušet v případě dlouhodobých kožních nemocí a potíží souvisejících s oslabenými ledvinami. Pokud vás zajímá správné dávkování a další účinky Renolu, můžete mi poslat zprávu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 13. 2. 2019

Zajímavý článek.

Odpovědět
Jana7
Jana7 12. 2. 2019

bohužel vím

Odpovědět
Theoterapeut
Theoterapeut 12. 2. 2019

Skvěle shrnuté!

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 2. 2019

díky za prima informace

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 8. 2. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 991
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.