Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 19. 5. 2016
Líbí se mi

Knížka, u které budete brečet smíchy a potvrdíte si, že jste úplně normální máma

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 19. 5. 2016
Líbí se mi
Knížka, u které budete brečet smíchy a potvrdíte si, že jste úplně normální máma

Knížka, u které budete brečet smíchy a potvrdíte si, že jste úplně normální máma

Spojení přerušeno. Je čas odtrhnout oči od obrazovky a ruce od klávesnice. Nebojte se, na vašem oblíbeném Facebooku zůstanete i bez wifi. Knížka Deník fejsbukové matky je napsána jako jednotlivé statusy. Zvláštní nápad? Dokonalý. Autorka Lucie Nachtigallová skloubila dvě věci. Co uměla a co se naučila. Jako novinářka umí psát a zachytit situaci. Co se naučila? Na mateřské objevila Facebook a naučila se s ním žít.

Minipříběhy, které přináší sám život

Lucie, maminka tří dětí (dvojčata + jedno velmi záhy po nich), manželka, novinářka, kamarádka…, která v roce 2009 poprvé otevřela Facebook a začala psát. O čem? Prostě o životě s dětmi, šíleném, krásném, často na zabití. Jeden status, druhý a Lucka si získávala desítky čtenářů a dnes je jich více než sto tisíc, takže asi na tom jejím psaní něco bude.

 

Kniha do kabelky, do vlaku... zábava zaručena 

Jsem ráda, že taková kniha je. Autogramiáda již proběhla a bylo to moc fajn. Křtilo se kakaem, povídalo a podepisovalo. Ještě večer jsem musela knihu otevřít a začíst se. Za chvíli už jsme četli dva. Neubránila jsem se a manželovi předčítala nám tolik známé situace. No a cestou do Ostravy jsem ji přelouskla celou. Doteď  si myslím, že si cestující říkali, že jsem šílená a trpím nenadálými záchvaty smíchu.

Máte kamarádku, kterou mateřská válcuje? Nebo jste sama maminkou a chcete se odreagovat? Myslím si, že po knize může sahnout jakákoliv žena, která mámou je, ale i bude. Tahle kniha vám ukáže, že být mámou je šíleně, smrtelně, únavně, kreativně, sexy, ospale, hrdě, vyčerpaně, citlivě, ubrečeně, 24hodinově, vesele... normální. Že muži tu výchovu mají více na háku a že my ženy opravdu ty klíče od auta do ledničky dávat nemáme.

Léto se blíží, filozofická moudra a těžká témata necháme na zimní večery a teď se jdeme smát, brečet, relaxovat... Já rozhodně.

Alespoň malá ukázka z knihy Deník fejsbukové matky a pak ukázka z našeho obýváku. Jak je ta kniha realistická.

 

Já se Lucce nedivím. U nás doma to vypadá podobně. Připravuji večeři a v dáli slyším rozhovor mé dcery s jejím tatínkem.

  „A co je to ten plejtvák.“

 „To je velryba.“

 „A má velryba děti?“

 „Jasně! Hezky se o ně stará…“

„A jak jim čte pohádky?“

 „Normálně velrybí řečí,“ říká s klidem manžel a netuší, jak si naběhl. Najednou zaslechnu zvuk, který vám bohužel asi do písmen nepřepíšu…

„Tatí, dneska budeš jako táta velrybák a já budu velrybí miminko.“ Následující půlhodinku se domem linou skřeky a divoké zvuky. Sleduji je, jak si vypráví. Spojení dětské fantazie a manželova hereckého talentu.

 Manžel se stává velrybou… psi vejou… ještě, že nemáme sousedy. Úplná rodinná idylka. Viď, Lucko?

 

Chcete vědět o Lucce a jejím Deníku víc. Mrkněte, kam jinam než na Facebook, profil Deník fejsukové matky.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
avatar
Marie Křížková 7. 7. 2016

Musím tu knihu sehnat, čím dál tím víc mě zajímá

Odpovědět
gustawka
gustawka 31. 5. 2016

Skvěle

Odpovědět
Tamara
Tamara 27. 5. 2016

Tak teď mám období, kdy jsem trochu "na měkko", v sobotu se oženil syn, oznámili, že čekají přírustek. Snacha je skvělá holka. Hned jsem si knížku vyhledala a vše o ní. Dostalo mne, že je k mání (asi mimo jiné) v Ostravě, mém rodném a milovaném městě (což nemůže být jen náhoda), ze kterého jsem se odstěhovala před skoro 30.lety za láskou života. Ještě večer vše ukážu manželovi a knížku objednáme. Jo, víte, kdo chytil nevěstinu kytici: přítelkyně mladšího syna. možná budu potřebovat brzo knížky dvě. Hezký den všem.

Odpovědět
Peťa| Fashion lover

Jé, tak to velké gratulace, knížka se bude určitě líbit.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 489
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.