Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Eva Podsedková
Vloženo 20. 10. 2019
Líbí se mi

Kdy je dobré ze vztahu odejít? Radí nám naše intuice správně?

avatar
Eva Podsedková
Vloženo 20. 10. 2019
Líbí se mi
Kdy je dobré ze vztahu odejít? Radí nám naše intuice správně?

Kdy je dobré ze vztahu odejít? Radí nám naše intuice správně?

Krásný večer milé dámy,

často přemýšlím nad tím, když spekuluji nejen nad svým životem, ale poslouchám i svoje blízké přítelkyně, kamarádky či kolegyně v práci, kdy poznáme že je vhodné ze vztahu odejít? A poznáme to vůbec? Dokážeme si nastavit hranice, které jsou pro nás STOPKOU?

Samy v sobě si mnohokrát říkáme, že ano. Hodnotíme své blízké kamarádky a říkáme si, že toto bychom teda rozhodně my svému chlapovi nedovolily, v žádném případě! Ale je to tak? Skutečně? Až nastane podobná situace u mě ve vztahu, dokážu se zachovat tak, jak radím v tuto chvíli své kamarádce?

Mnohorkát si řekneme ano, ale není to tak. Jsme velmi silné bytosti, které dokážou vydržet velikou bolest - a teď nemluvím o té fyzické.  A často necháme naši hrdost a intuici někde daleko pohřebou uprostřed nás. To však není dobře.

Každá žena si zaslouží lásku, porozumnění a muže, který by dokázal ocenit její vlastnosti, chování a nebral ji jako samozřejmost. Je těžké si občas připustit, že právě toto nám ve vztahu chybí a vlastně se nám po celou dobu jeho trvání ani nikdy nedostávalo.

Co teď? Mám s ním i přesto zůstat?

Moje odpověď Vás asi nikterak nepřekvapí - NE! Rozhodně ne.

Já vím, bolí to a není to příjmená situace. Naše srdce nás bolí při té představě, svět by se zhroutil a vše staré a pro nás tak známé by bylo pryč. Je to děsivé, že?

Ale co když se na to podíváme z jiného úhlu? Co když si řekneme, že to staré, co nás vlastně nikam neposouvalo odejde a před námi se otevřou nové dveře - plné poznání, nových věcí a možností o kterých se nám ani nesnilo. Nové cesty, které nás povedou na nová místa, kde se potkáme s novými lidmi a zažijeme krásné chvilky.

Toto však nemůže nikdy přijít, dokud neuděláme velmi těžké rozhodnutí - odejít z nefuknčního vztahu. Ona nám ta intuice vždy radí správně, ale my jsme zvyklé jí moc nenaslouchat a někde ten "náš vnitřní" pocit doslova a do písmene pohřbít. Nedělejte to. Sedněte si chvilku o samotě, zapalte si svíčku, pusťte si příjemnou hudbu, zavřete oči a představte si svou budoucnost, jak by měla vypadat? Jaký lidé v ní jsou? Co cítíte, když si toto představíte? Nenechte se nikým rušit a naslouchejte svému vnitřnímu hlasu, jen ten vám vždy radí správně.

Doufám, že až otevřete oči, budete se cítit lépe, plné energie a s pocitem štěstí. Bude Vám zcela jasné, co máte dělat.

Rozhodnutí nemusíte samozřejmě dělat hned, ale není špatné žít s pocitem, že může přijít změna a změna neznamená konec, ale začátek nové cesty a nových zážitků.

Nebojte se rozhodnutí a změn.

 

S láskou

 

Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 000
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.