Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Radek
Radek
Vloženo 21. 12. 2016
Líbí se mi

Strach o miminko je strašný. Jsme doma!

Radek
Radek
Vloženo 21. 12. 2016
Líbí se mi
Strach o miminko je strašný. Jsme doma!

Strach o miminko je strašný. Jsme doma!

Je to tady, jedeme domů a ve mně se to nějak mísí. Pocity nadšení s pocity strachu. Ty začínají už před porodnicí. Nejraději bych jí zabalil do bublinkové folie a přelepil nápisem POZOR KŘEHKÉ.  

Pro připoutání do sedačky si radši pouštím  návod na YouTube. Přesněji řečeno asi pět návodů na YouTube. Své děťátko do pásů motám přibližně 15 minut. Ano, jsou to přesně ty dva tahy pásem, které mi dnes trvají asi 15 vteřin. Nervózně pozoruji každé auto, které projíždí kolem nás nebo se k nám jenom vzdáleně přibližuje a Míša mě upozorňuje, že jet čtyřicítkou na osmdesátce je skoro na pokutu za pomalou jízdu. Poprvé v životě si nepotřebuji připadat jako TEN, co je přece pořád nad věcí. Strach o miminko je strašná věc.

Efekty mi ale vždycky šly. Doma na maminku s Emmičkou čeká překvapení. Dárečky, balónky, plyšáci... Budu prostě milující táta! Ten strach se ale zvětšuje. Jak ji mám chytit, otočit, přebalit? V jejím těle je prý víc chrupavek než kostí. S panenkou na předporodním kurzu jsem byl hrdina. Pamatujete si na to také?! Ježíš Marija, pozor na hlavičku! Opatrně ji drž ty nožičky!!!

Zapínáme monitor dechu v postýlce a modlíme se, aby nezačal pípat a to i když na ní neustále zíráme. Pípat začal a já podrobuji naši dceru zátěžovému testu. Třesu s ní tak, že by se za to nemusel stydět ani barman při shakerování pinacolady. Emma  samozřejmě v klidu dýchala, to jen my neumíme správně nainstalovat monitor.

Výsledek? Dítě brečí, máma bračí a já začnu brečet asi taky. Takhle už to bude pořád? Myslel jsem, že hormony se zblázní jenom maminkám. Myslel jsem špatně, teď teprve začíná ta pravá jízda. Rovnou z nuly na sto.  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
kikusQa
kikusQa 29. 1. 2017

Odpovědět
Radek
Radek 31. 1. 2017

Janeta99
Janeta99 20. 1. 2017

Odpovědět
Radek
Radek 21. 1. 2017

Glady
Glady 28. 12. 2016

Odpovědět
Radek
Radek 2. 1. 2017

Petra H.
Petra H. 22. 12. 2016

Radku, Vy máte našlápnuto být skvělým tátou Teda podle toho, co čtu! Je báječné, jak vše se svýma holkama prožíváte a ještě se o to s námi dělíte. Přeji Vám krásné a pohodové Vánoce. Ten nejkrásnější dárek jste si právě dovezl domů.

Odpovědět
Radek
Radek 22. 12. 2016

Péťo, děkuji! Ono je to můj pohled, takže rozhodně neprezentuji mužské pokolení, ale přišel mi fajn nápad podělit se o to, jak to vidí "druhá strana" Vám také přeji fajn pohodové Vánoce a do nového roku jen to nejlepší! A s tím dárkem máte pravdu!

Petra H.
Petra H. 22. 12. 2016

Přesně tak to beru, Radku. Jako Váš pohled na věc a moc se mi to líbí. Mám doma podobně vnímavého muže a je to dar.

Barbora3
Barbora3 22. 12. 2016

Hi-hi- mě si takle taťka ani v porodnici nepochoval- sice byl před těma skoro 23lety hrdina a byl u porodu,ale prej měl strach, že bych mu upadla- takže až doma .... Jo a nebojte se- oni jsou ty mimiňáci fakt gumový.

Odpovědět
Radek
Radek 22. 12. 2016

To má asi každý prvorodič, takže i já si tím musím projít

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 925
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.