Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 29. 9. 2015
Líbí se mi

Je oko okno do duše? Aneb co poznám z očí

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 29. 9. 2015
Líbí se mi
Je oko okno do duše? Aneb co poznám z očí

Je oko okno do duše? Aneb co poznám z očí

Okno do duše? Řekla bych spíše výloha. Díváte se člověku do očí a víte, jak na Vás oči působí… důvěryhodně, mile, drsně, lstivě… Z tohoto při jednání s daným člověkem vycházíte a v některých případech, se pak divíte, že jste se spletli, před tím milé a krásné oči patří někomu, kdo Vám naprosto bezostyšně ublížil. Jak je to možné ptáte se?

Vysvětlení je jednoduché, většina lidí pouze vnímá aktuální stav mysli člověka. Jsou také jedinci, kteří ovládají své tělo (gesta, mimiku, pohyby těla atd.) tak dokonale a ví, co umí oči, že s nimi a jejich výrazem umí pracovat.

Pro mne jsou oči opravdovým oknem do duše, před mnoha lety jsem zjistila a na stovkách až tisíci jedincích si ověřila, že se skrze oko umím podívat do nejniternějšího jádra člověka a jeho psychiky. Mnohdy tak hluboko, že ani on sám si to zatím neuvědomuje. Z očí lze vyčíst hluboké povahové rysy, které pracují s podvědomím a ovládají chování člověka, také lze zjistit, kde ho lidově řečeno: „Tlačí bota“. To znamená, jestli má nějaké nezpracované psychické situace, které jeho rozhodování a chování ovlivňují. Např. i to, zda je onen člověk loajální a férový, také jak je na tom jeho sebevědomí.

Většina lidí má svou masku, kterou ukazuje okolí. Maska je taková, jací by si oni přáli být. Maska je natolik silná, že ji vnímáme jako bernou minci a podle ní si vytváříme obraz osobnosti člověka. Tato maska se odráží i na očích, což také vysvětluje mnoho „očních zklamání“. Tato maska lze však velmi snadno rozkrýt a je pro mne vždy zajímavé srovnání, jak se člověk prezentuje a jaký ve skutečném nitru je.

Mé kamarádky mne již několik let oslovují s prosbou : „ Jani prosím, mrkni mi na NĚJ.“ Ten onen je většinou nový partner. Několik podvodníků již takto bylo odhaleno ještě dříve, než stihli ublížit. Zároveň i několik skvělých chlapů bylo odhaleno v prvopočátcích vztahu a posléze potvrzeno, že to je opravdu ten ON, který je skvělým životním partnerem.

Na stejném principu pracuji, i když mě kamarádi, známí, klienti žádají o pomoc při výběru nových zaměstnanců.

Dokáži říct, kdo se na jakou pozici hodí, vybrat z více kandidátů toho nejvhodnějšího, kdo je týmový hráč, kdo jaké má schopnosti.

Už jsem řešila i situace, kdy se na pracovišti ztrácely peníze, a po mém výroku daného zaměstnance více pozorovali a nakonec se pravda ukázala…

Na otázku, co poznám z očí je nejuniverzálnější odpověď: „Hodně“.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 30. 9. 2015

U Žižky nevím...

Odpovědět
Jana Popelková
Jana Popelková 1. 10. 2015

I u Žižky- stačí mi i jen jedno oko

hudlenka
hudlenka 30. 9. 2015

je to určitě pravda. Oči prozradí hodně o člověku

Odpovědět
Jana Popelková
Jana Popelková 1. 10. 2015

Přesně tak, jen se většina lidí nechá ošálit

jitkakytka
jitkakytka 30. 9. 2015

tuhle pravdu říkala už moje babička a potom taky profesorka češtiny na SVVŠ

Odpovědět
Jana Popelková
Jana Popelková 1. 10. 2015

Moudré to ženy

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 534
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.