Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 28. 8. 2013
Líbí se mi

Jak vychovat burana?

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 28. 8. 2013
Líbí se mi
Jak vychovat burana?

Jak vychovat burana?

Už je to pár let, co mi kamarádka vyprávěla o muži, který jí v restauraci vylil JEJÍ víno přímo do talíře s JEJÍM jídlem a přestože viděl, co provedl, zvedl se a beze slova odešel. Myslela jsem, že české buranství za těch pár let vymřelo. Nevymřelo. Zřejmě také proto, že se neumíme patřičně ozvat.

Necelou hodinu před poradou Ženysro sedím v úterý ráno v jednom pražském McDonald´s a u cappuccina dopisuju poslední poznámky, když si proti mně (bez optání) sedne asi pětačtyřicetiletý muž v džínách a třičku, aby posnídal. To největší latté (ve skle) a ten nejčokoládovější z čokoládových dortů, což už samo o sobě je provokace jako hrom. Držím dietu (ode dneška opět) - a tedy i usměvavou tvář. Muž drží vidličku, a bohužel tak nešikovně, že jí při druhém soustu srazí to obrovské latté na mou stranu stolu. Na mé černé kalhoty. Na můj černý, zbrusu nový a poprvé nošený svetr, na můj iPad, na můj sešit s poznámkami, na můj výpis z rejstříku trestů založený v tom sešitu, za který jsem před pěti minutami zaplatila na poště v Jindřišské stovku, na můj recept na léky schovaný tamtéž, na mou milovanou obrovskou tašku ze Zary a taky do ní, na mé všechno ... Zatímco mléko (mi) skapává odevšad, pronese ten muž následující větu: "To se stává, no ... tak snad abych se přesunul jinam." A protože latté už se vpilo do mně, nechá slenici slenicí, zvedne talíř s dortem a sedne si s ním k vedlejšímu stolu.

Přichází asi šestnáctiletá brigádnice, aby tu spoušť uklidila, přináší ubrousky a omlouvá se mi. Ona? Za co, proboha? Chce se mi křičet a řvát a nadávat tomu hlupákovi. Ne proto, že vylil kafe, ale proto, že se neumí chovat. Místo toho jen skládám ubrousky s logem rychlého občerstvení do sešitu, abych zachránila aspoň něco ze svých poznámek. Pak suším iPad, který to, zdá se, přežil. Pak obal, který už možná nepůjde ohnout tak chytře, jak v Applu zamýšleli. Sebe. A u toho polykám moldánky jako by mi bylo pět, zatímco muž sleduje moje - naše snažení a pochutnává si na posledním soustu toho čokoládového dortu. Nevím, co říct člověku bez sociální inteligence, a tak radši neřeknu nic. Když si teď, pár hodin poté, uvědomuju svou nereakci, je mi zase do pláče. Mám-li pomoct této společnosti být lepší, možná bych mohla místo psaní začít - aspoň někdy - mluvit. ALE CO MÁM ŘÍCT BURANOVI, aby už nikdy nebyl buranem a já nebyla za ječící hysterku?

... A proto vlastně píšu tento blog. Jednak chci politovat a druhak, to hlavně, potřebuju radu, jak byste se v takové situaci zachovali vy. ... Mimochodem, drahý BURANE, pokud toto čteš, pár slov plus třeba kousek toho dortu by ty kalhoty udělal méně flekatější, písmo v sešitě méně rozpité, obal na iPad ohebnější ... Dieta nedieta.

P.S. Je 0.30 ráno a posílám tento blog kamarádce s žádostí, aby si ho přečetla, jestli to není úplná pitomost. Přichází následující odpověď: Pochopilas to správně? Nebylo to náhodou pozvání na rande? ... Zbláznila jsem se já, ona, čeští muži ... ???

.

.

Nebo už spím a tohle všechno se mi jenom zdá?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
konatovka
konatovka 20. 6. 2015

Asi bych tomu buranovi vynadala, zda ví, co je to slušné chování a omluva, ale domnívám se, že buran zůstane buranem a nic ho asi nezmění.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 2. 2015

BURAN byl můj první manžel...

Odpovědět
gustawka
gustawka 27. 8. 2014

to asi ne

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 21. 8. 2014

odvážné téma

Odpovědět
čimo
čimo 17. 6. 2014

To asi ano nejde

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 967
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.