Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ludmila Bártíková
Ludmila Bártíková
Vloženo 3. 7. 2018
Líbí se mi

Dovolená bez následků aneb 6 tipů, jak předejít zlomenině srdce

Ludmila Bártíková
Ludmila Bártíková
Vloženo 3. 7. 2018
Líbí se mi
Dovolená bez následků aneb 6 tipů, jak předejít zlomenině srdce

Dovolená bez následků aneb 6 tipů, jak předejít zlomenině srdce

Léto a čas dovolených je tu! Horko, odhalená těla, cestování, dobré jídlo a koktejly... Díky tomu všemu se naše mysl zaplavuje endorfiny častěji, než kdy jindy a my pak máme pocit, že si máme užívat života plnými doušky. Jenže si pak často začneme myslet, že se nám nemůže nic stát a snadno pak podlehneme krásné letní iluzi, chtíči a na to, jak by to mohlo dopadnout, tak trochu zapomínáme. 

   

Jak to tedy udělat, aby nám místo krásných vzpomínek nezůstalo jen zlomené srdce a oči pro pláč? Na základě vlastních zkušeností jsem sepsala pár zásad, které nám mohou pomoct se na bezbolestné, nebo alespoň méně bolestné, letní lásky připravit.

 

 1. Zrekapitulovat si, co od vztahu očekáváte a co sami pro sebe opravdu potřebujete

Pokud toužíme po vztahu, seznamování s novými lidmi je nevyhnutelné. Ale kdo říká, že s každým, koho poznáme, musíme jít do vážného vztahu dřív, než si budeme jistí, že nám dá to, co bychom potřebovali. 

 

Rozhodně proto může pomoct, když se předem zamyslíte nad tím, co od svého budoucího partnera potřebujete a co od vztahu očekáváte. Pak se vám bude lépe rozhodovat, zda nový partner splňuje vaše představy.

 

Tip: Své potřeby a očekávání si klidně můžete sepsat. Kdykoliv si nebudete něčím jistí, můžete si to znovu připomenout. 

 

2. Uvědomit si, kde máte slabiny

Pokud jste sami už delší dobu a toužíte po láskyplném vztahu, je dost možné, že to na vás bude vidět. A to by pak mohlo přitáhnout pozornost manipulátorů a lidí, kteří to s vámi nebudou myslet zrovna dobře. 

 

Proto si řekněte, kde jsou vaš slabiny. Potřebujete, aby někdo zaplnil váš volný čas? Jste zoufalí a toužíte po jakémkoliv vztahu, jen abyste nebyli sami? Nebo nutně potřebujete slyšet “miluji tě”, protože jste to dosud slýchali jen zřídka? Nebo máte jiné nenaplněné potřeby? Zkuste se do sebe podívat a možná rizika si předem uvědomit.

 

V nejhorším případě totiž hrozí, že se na vás nalepí někdo, kdo vám za šumění mořských vln zašeptá klidně už druhý den na dovolené do ucha nějaké to něžné slovíčko a vy pak uděláte, cokoliv bude chtít, jen abyste dostali svou dávku "lásky" znovu a znovu. Bude vám stačit, že vám vytvoří iluzi, že jste milovaní, přijatí, nejste sami. A pokud té iluzi podlehnete, máte na problém zaděláno.

 

Stanete se totiž na dotyčné osobě závislými a letní románek se tak může proměnit i v noční můru (muvím z vlastní zkušenosti). Důležité je tedy být k sobě upřímný,  neztratit zdravý úsudek a nezapomenout důvěřovat vlastní intuici a pocitům. 

    

3. Nejít do vztahu po hlavě

Kdo říká, že se k nově poznanému člověku musíte hned nastěhobat, neb o s ním budete žít až do smrti. Je dobré si dát čas a druhého pomaličku, podle svých potřeb, poznávat. S partnerem komunikujte a především se nenechte nikdy nutit do ničeho, co nechcete. Každý z nás má právo říct, co potřebuje. A pokud vás nový partner bude do něčeho tlačit, zřejmě to nebude to pravé ořechové.

 

Tip: Máte nějaké pochybnosti? Zeptejte se sami sebe, co vám na druhém vadí. A nebojte se zeptat svých přátel, nebo rodiny. Určitě ne tak, že nový objev pomluvíte a pak teprve se zeptáte na názor. Ale někdy je fajn se o své pochybnosti podělit a poradit se s nejbližšími, kteří nemají důvod vám lhát, protože jim na vás záleží.

 

 

 

4. Zjistit, co je potencionální partner zač

Pokud se třeba na dovolené seznámíte s někým, kdo vám bude vehementně tvrdit, že je svobodný, případně že je sice ženatý, nebo žije ve vztahu, ale patnerka mu neozumí a je s ní nešťastný, dejte si velký pozor. Může to být lež, jako věž a než ji odhalíte, budete do onoho lháře až po uší zamilovaná a bude pozdě. A kromě toho, že se možná i nevědomě stanete tou, která rozbije vztah, může se klidně stát, že se v pozici partnerky, která svému miému "vůbec nerozumí", za čas ocitnete i vy.

 

5. Předem počítat s tím, že i nevinný románek se může proměnit ve vztah

A je dobré na to nezapomínat. Pokud si říkáte, že letní románek je vždycky nezávazný a tudíž ho můžete bezpečně prožít de facto s kýmkoliv, mějte se na pozoru. I ten nejnevinnější románek se snadno  může proměnit v lásku jako trám. Stačí, abyste se po úžasném sexu nebo romantické večeři bezhlavě zamilovali a pak už může být pozdě. A že se to stává je víc než jasné. Takže i tady rozhodně platí, že je dobré předvídat a pečlivě si vybírat, s kým, byť do jednorázové akce, půjdeme. 

 

6. Základem je žít vědomě, mít oči a uši otevřené a poslouchat svou intuici 

Tedy, pokud nechceme, aby nám po letním románku zbylo jen zlomené srdce a oči pro pláč. Jedině tak nepodlehneme svodům a iluzím, které se později mohou proměnit ve zklamání.

 

Určitě je fajn se letní romantice nebránit. Vždyť co je krásnějšího, než když jsme šťatní a zamilovaní. Za co by pak stál život, kdybychom byli pořád jen opatrní a bránili se veškerým radovánkám. Jen si myslím, že se vyplatí o věcech přemýšlet. A tím, že si předem vydefinujeme, co chceme a co naopak nechceme a následně se tím budeme řídit, nemůžeme rozhodně nic zkazit. 

 

Krásné léto plné lásky!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 1. 7. 2018

partnera mám, již nehledám, ale letní lásky nebo lásky na jednu noc a podobné nikdy nebyly můj styl

Odpovědět
Ludmila Bártíková

Clairest
Clairest 30. 6. 2018

Super

Odpovědět
Ludmila Bártíková

Díky moc!

sipeji
sipeji 30. 6. 2018

Ano, dovolená pro mnohé znamená možnost navázat vztah, užít si, odvázat se....každý pak musí umět nést následky svým činů....

Odpovědět
Ludmila Bártíková
Ludmila Bártíková 30. 6. 2018

Souhlasím

Ovace
Ovace 29. 6. 2018

Je to tak

Odpovědět
Ludmila Bártíková
Ludmila Bártíková 29. 6. 2018

Siraellen
Siraellen 29. 6. 2018

Odpovědět
Ludmila Bártíková
Ludmila Bártíková 29. 6. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 504
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.