Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi

Jak se vyrovnat s rozvodem, když je v tom dítě?

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 18. 2. 2020
Líbí se mi
Jak se vyrovnat s rozvodem, když je v tom dítě?

Jak se vyrovnat s rozvodem, když je v tom dítě?

Rozpadla se ti rodina a snažíš se s novou situací vyrovnat? Lámeš si hlavu s tím, co dál a co děti? Protože ty jsou, u mámy, vždycky na prvním místě…

Dobrý den, Lucko,

moc děkuji za váš poslední článek. Snažím se vyrovnat s nadcházejícím rozvodem. Bylo to moje první velké rozhodnutí v životě po 17 letech vztah ukončit. Chci se ale zeptat, jak s tím nakládat, když je v tom dítě? Tatínka má moc ráda, já se to snažím respektovat, ale je to pro mě moc těžké.

Iva

Dítě na prvním místě

Pro ženu to bývá jedno z nejtěžších období v životě, protože snad každá žena sní o kompletní rodině. Mít děti a fungující rodinu je naše přirozenost od pradávna. V rozvodovém období je důležitý si uvědomit, že dítě není majetek a nepatří jenom mámě. Děti potřebují oba rodiče, kteří mu zajišťují primární pocit bezpečí, a tím se zajistí další, dobrý psycho-sociální vývoj dítěte.

Úplně chápu, jak je to pro tebe těžké. Kór v případě, že tatínek nedodržuje dohody, neplatí na dítě nebo tě psychicky vydírá tím, že jestli neuděláš, co chce, děti už neuvidíš a nebudeš mít ani vindru… Přesto, zkus z vypjaté situace poodstoupit a sledovat, co je nejlepší pro dítě a vést k tomu taky protistranu. Je potom mnohem jednodušší najít společnou cestu.

Dávaj sama sobě, co potřebuješ

Úplně si vybuvuju, jak mě jedna paní po rozchodu „sjela“, že se mám zaměřovat jen na syna, ne na sebe. Ale ono to nejde, když jsi úplně na dně a rozpadl se ti život na kousky. Máš pocit, že se topíš a nemůžeš se dostat nad hladinu, aby ses nadechla. Proto pamatuj na jednoduchý pravidlo, který platí, i když jsi šťastně vdaná.

Nejdřív já, potom dítě. Jako v letadle.

Nejdřív musíš nasadit respirátor sobě, aby ses mohla postarat o děti.

samasebou.cz

Čti si, zajdi na jógu nebo na kosmetiku. Dělej cokoliv, co ti udělá dobře.

S ex manželem navždy v dobrém

Třetí věc, která ti pomůže vyrovnat se rozchodem je nahlížet na manžela jako na dobrého člověka. Nehledej chyby u něj ani u sebe. Vztah i jeho konec je vždy o dvou lidech. Místo „nimrání“ se problémech je nejlepší si uvědomit, že jste se milovali a máte spolu dítě, které vzniklo z lásky. To ti pomůže mít dobré vztahy a fungovat spolu na pohodu i po rozvodu. Všechno ostatní zahojí čas.

I když se vaše cesty rozejdou, kvůli dítěti můžou jít vaše cesty souběžně vedle sebe.

Zajímá tě dané téma víc do hloubky? Chceš se zeptat na něco jiného? Další dotazy do poradny můžeš poslat přes kontaktní formulář nebo se objednej na osobní konzultaci, ať v tom nejsi sama.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 19. 2. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 2. 2020

děti trpí rozvodem nejvíce a je jedno, zda jim je 6 nebo 16 let...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 2. 2020

dobře napsané, leč většinou to chvíli trvá a někdy se to nepodaří vůbec

Odpovědět
SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU. 18. 2. 2020

Určitě, souhlasím, že to chvíli trvá. Důležité je, jestli žena chce, aby se to podařilo. Všechno vychází od nás... Pěkný den.)

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 092
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.