Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie V.
Marie V.
Vloženo 12. 10. 2016
Líbí se mi

Jak na rande poznáte, že se mu/jí líbíte?

Marie V.
Marie V.
Vloženo 12. 10. 2016
Líbí se mi
Jak na rande poznáte, že se mu/jí líbíte?

Jak na rande poznáte, že se mu/jí líbíte?

Máte první rande a ptáte se sami sebe, co si o vás váš protějšek myslí a zdali se mu/jí líbíte? Přinášíme vám několik indicií, které vám prozradí, že jste vzbudili sympatie.

1. Pohled

Pokud se někomu líbíte, bude vám tento člověk věnovat pozornost. Bude se na vás neustále dívat, dokonce vás svým upřeným pohledem možná přivede do rozpaků. Jedná se o přirozenou reakci-když se nám něco líbí, nemůžeme od toho odtrhnout oči. Pokud se někdo dívá více po ostatních lidech, zdech, stolech a okolí, je velmi pravděpodobné, že toto rande zůstane prvním i posledním.

Malá výjimka: extrémně stydliví jedinci mívají často potíž s přímým očním kontaktem. Pokud jste na rande s někým takovým, nesuďte unáhleně. Jste sami stydliví a máte málo sebevědomí? Na tom se dá pracovat a sebejistotu si můžete zvýšit. Jak? Dozvíte se zde.

2. Úsměv

Zkuste si teď na chvíli vzpomenout na někoho, kdo se vám moc líbí. Vybavte si, jak tento člověk vypadá, jak se hýbe, co říká. Začíná se vám na rtech pomalu, ale jistě rozprostírat úsměv? To je přesně ono.

Jedná se o další přirozenou reakci: když se díváme na někoho, kdo se nám líbí, nemůžeme se přestat usmívat. Pokud se váš protějšek většinu času usmívá, líbíte se mu.

Mimochodem: věděli jste, že je nesmírně náročné předstírat smích? Smích je znakem uvolněnosti a je možný pouze pokud se cítíme příjemně. Pokud se tedy váš protějšek ve vaší přítomnosti dokáže smát, máte vyhráno.

3. Hledání důvodů k prodloužení rande

Člověk, kterému se nelíbíte, s vámi odsedí nutnou hodinku či dvě, pak se omluví, rozloučí a už nikdy nezavolá. Pokud si váš protějšek objedná pátou kávu, druhý dezert, navrhne přesun někam jinam či se jinak pokouší prodloužit rande, je to jednoznačné znamení toho, že se dobře baví a že s vámi chce zůstat jak dlouho to jen jde.

4. Zrcadlení řeči těla

I zde se jedná o přirozenou podvědomou reakci-pokud se nám někdo líbí a cítíme se s ním dobře, podvědomě kopírujeme jeho řeč těla. Řekněme, že máte rande v kavárně a sedíte opírajíc se o ruce založené na stole. Je velmi pravděpodobné, že váš protějšek dřívě či později zaujme stejnou pozici. Pokud pozici změníte a uchopíte například oběma rukama váš šálek, je možné, že váš protějšek za pár minut učiní to samé.

Malé varování: Tuto metodu nenasazujte úmyslně, čili neměňte svou pozici za účelem otestování partnerovy reakce. Oddálí vás to od konverzace, protože se budete soustředit na jiné věci a je velmi pravděpodobné, že to váš protějšek bude vnímat. V nejhorším připadě budete působit nepřirozeně a váš protějšek se ve vaší společnosti začne cítit nepříjemně.

5. Vyhledávání blízkosti

Když se s někým dobře bavíme, začneme podvědomě vyhledávat jeho blízkost, resp. bourat naše bariéry. V počáteční fázi to může znamenat, že se k dotyčnému nakloníme či zmenšíme vzdálenost, když jdeme vedle sebe. Později se to může projevit jako letmý dotek, např. srandovní štouchnutí či dotek kolen a o něco později třeba jako obejmutí kolem ramen.

Když se s někým necítíme dobře, udržujeme jistou vzdálenost. Pokud se k vám tedy na rande někdo tělesně přiblíží, máte vstupenku na druhé rande téměř v kapse.

Líbil se vám článek? Sdílejte nebo dejte like .

Pokračování článku najdete zde.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

super

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 10. 2016

to už je dávno,kdy jsem tohle řešila.....

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 10. 2016

hezky napsaný článek

Odpovědět
Glady
Glady 13. 10. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 284
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.