Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

moncasei
moncasei
Vloženo 21. 4. 2021
Líbí se mi

JÁ A BRÝLE

moncasei
moncasei
Vloženo 21. 4. 2021
Líbí se mi
JÁ A BRÝLE

JÁ A BRÝLE

 
Před pár lety jsem si koupila v drogerii čtecí brýle. Asi s jednou dioptrií, už nevím, ale hlavně se mi líbily ty kytičkovaný obroučky. Koupila jsem si je proto, abych na pytlíku s kolínkama přečetla, jak dlouho se mají vařit. Nebo abych viděla, kolik svinských kalorií má která čokoláda. A abych věděla, v jakým poměru namíchat aperol. (Což na tý láhvi stejně není, tak abych viděla, kolik má který víno procent.) Na čtení jsem brýle nepoužívala, trochu se mi z nich motala hlava. Až donedávna, kdy jsem zjistila, že bych je konečně mohla využít k pravému účelu, protože moje oči za tu dobu lehce zchátraly. Zhruba po měsíci používání jsem s knížkou v ruce po brýlích sáhla a zjistila, že se válejí na zemi rozlomený s vypadlým sklíčkem. Asi je smetla nějaká kočičí pracka.
Tak jsem pár dnů trpělivě sklíčko nasazovala a trochu u toho nadávala. Až mě nouze vyhnala k očaři. Paní doktorka mi nasazovala sklíčka, používala slova jako cylindr a podobně a já s úžasem zjistila, jak ostře bych viděla i na počítač, kdybych na něj měla taky brýle. A že bych už klidně mohla mít i na dálku, ale není to zatím zásadní. Vedle v optice začalo dilema: Brýle na blízko jsou jasný, chci dočíst tu knihu. A na počítač jsou nutnost, vzhledem k tomu, že u něj denně prosedím spoustu hodin a slzí mi oči. Na dálku by mohly ještě počkat, ale jak to teda zkombinovat? Nechat si udělat jedny se vším dohromady? A budu přes ně vidět tak, jak potřebuju? Nebo mít na počítač a na blízko? A časem si nechat udělat i na dálku? Když já ale vlastně vůbec nechci nosit žádný brýle. K obroučkám jsem se vůbec nedostala a odkráčela jsem naprosto rozhozená a nerozhodnutá... do papírnictví koupit si vteřinový lepidlo.
Večer jsem si ty svoje rozbitý kytičkovaný chudinky sesbírala a slepila, abych si mohla aspoň večer číst, než se nějak rozhodnu. Pak jsem vzala ubrousek, stříkla čistič na okna a skla opatrně leštím. Abych zjistila, že jsem po skle rozmatlala i jednu nezaschlou kapku toho lepidla. Přes takhle „opravený“ brýle nevidím už ani (na) ten pytlík s kolínkama.
????

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

I u mne doma se nedávno začal psát přesně tento příběh "Já a brýle". V první řadě jsem z toho byla docela dost vystresovaná, ale ono je to v podstatě jako s hodinkami. Člověk prvních pár dní cítí, že na té ruce jsou, ale pak už do týdne ani neví a naopak, když je na ruce nemá, tak je nervozní Já jsem si třeba ty své brýle kupovala odsud - https://www.hotovebryle.cz ...

Odpovědět
moncasei
moncasei 1. 6. 2021

Brýle pořád nemám, musím konečně zajít do nějaké optiky. Děkuju za tip, podívám se.

Kahomar
Kahomar 21. 4. 2021

chichi

Odpovědět
moncasei
moncasei 21. 4. 2021

janinkad
janinkad 21. 4. 2021

Pěkný příběh...já spíše stále brýle hledám..mám na dálku, takže doma nepotřebuju ..ale když pak rychle potřebuji ven..ojoj a nastane hledání

Odpovědět
moncasei
moncasei 21. 4. 2021

Děkuju. Já to s brýlemi musím důkladně promyslet.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 604
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.