Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kathrin
Kathrin
Vloženo 29. 10. 2014
Líbí se mi

Hledám muže se silnýma rukama a laskavým srdcem

Kathrin
Kathrin
Vloženo 29. 10. 2014
Líbí se mi
Hledám muže se silnýma rukama a laskavým srdcem

Hledám muže se silnýma rukama a laskavým srdcem

Už vážně nechci být na všechno sama, píše v blogu Kathrin.

„Hledám muže se silnýma rukama a laskavým srdcem.“ 

Začínám mít opravdu velkou averzi na slovo "SILNÁ" ... nejčastější rada a komentář z okolí, co znám. Věty typu "musíš být silná" nebo "ty to zvládneš, jsi silná". Jsem slušně vychovaná a tudíž vím, že se na lidi nekřičí. Ale cholerik ve mě si pokaždé potichu zařve: "To teda nemusíííííím.".

S věkem mě navíc opouští emancipace. Jasné, že nechci na nikom viset jak těžký balvan, nic nedělat a nechat se táhnout. Ale už vážně nechci být na všechno sama. 
Po jednom večeru, kdy se u mě sešly kamarádky a povídaly jsme si, mi začaly hlavou zběsile běhat myšlenky. Všechny jsme si tak nějak podobné. S podobnými osudy. Chlácholily jsme se, že takto nejsme jediné a kolik že takových žen kolem nás je. A přišlo na klasické věty o tom, že žena musí být silná a co všechno musí ustát. A já při tom začala pociťovat onen zvláštní vzdor, když tyto věty poslouchám. A začala jsem se sama sebe ptát. V jaké to žijeme době? Kdy to po staletí bylo takto nastaveno jako dnes? Co se dnes od ženy vlastně očekává?

Tolik žen je se svými dětmi samo. Starají se o všechno samy. Mají si pomoci samy, mají být silné. Mají pracovat a budovat si kariéru, do toho rodit děti a být jim laskavými matkami. Jde to vlastně vůbec skloubit a nezpůsobuje to schizofrenii? Kdy se od ženy očekávalo toto? Možná během válek. Ale společnost nebyla nastavena tak, že je to normální. Pomáhaly si buď navzájem nebo se jim dostalo pomoci okolí. Žena neodešla z domu sama, měla vedle sebe muže. Měli každý svou roli.

A dnes?

Vždyť i samotní muži si říkají o pomoc ženám tam, kde si jindy vystačili sami. A na druhou stranu nepřebrali nic z jejich dosavadních povinností. Skutečně bych chtěla být ženou. Ženou ve své laskavosti, něžnosti. O kterou bude někdo pečovat, pomáhat jí nosit těžké věci, večer ji milovat. A ona tuto lásku bude předávat dál svým dětem a oplácet muži, kterého má vedle sebe. Bude mu pomáhat tam, kde jsou jeho ruce neobratné a nemotorné. A on jí tam, kde jsou přesně takové ruce potřeba.

Nemáte pocit, že jsme si zachovaly fráze a rčení našich maminek z dob kdy muži byli jiní, aplikujeme si je na dnešní dobu a tím jsme si přidaly jen víc práce a starostí? Asi si dám inzerát: „Hledám muže se silnýma rukama a laskavým srdcem.“. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
konatovka
konatovka 1. 3. 2015

Já Vám z celého srdce přeji, ať se Vám vaše přání splní, vím o čem mluvím, protože v mém dlouholetém manželství jsem poznala i to, co je to láska, laskavost, něžnost, nošení těžkých věcí....

Odpovědět
Viera1
Viera1 27. 12. 2014

muzi si rychlo zvyknu, ze my zeny si zo vsetkym poradime

Odpovědět
Kathrin
Kathrin 16. 1. 2015

s tim musim s Vami souhlasit...bohuzel...sebevice manualne zrucny a starostlivy muz si casem zvykne, kdyz si zena umi sama poradit a prejde to v takovou prazvlastni lenivost a nezajem...a to si na to davam takovy pozor abych muzi vedle sebe dala prostor a ponechala mu iniciativu...

Kathrin
Kathrin 3. 11. 2014

hlavně možná pokud přestaneme my ženy být všemocné, silní muži se vrátí

Odpovědět
Teta Eva
Teta Eva 4. 11. 2014

Jenže pokud nebudeme v rodině za ty silné my, kdo jiný to bude? Když tam nikdo jiný, kromě dětí, není? Takže si zanadáváme, pobrečíme (to je tak to jediné, co můžeme), zatneme zuby a budeme silné dál.

ruverr
ruverr 3. 11. 2014

To je nějaký sci fi článek??? Také mám pocit, že muži se silnýma rukama a laskavým srdcem vymřeli....

Odpovědět
Kathrin
Kathrin 3. 11. 2014

doufaaaam, že néééééé

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 489
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.