Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 16. 6. 2014
Líbí se mi

EDITORIAL: Jak mít manželství, které vydrží na věky?

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 16. 6. 2014
Líbí se mi
EDITORIAL: Jak mít manželství, které vydrží na věky?

EDITORIAL: Jak mít manželství, které vydrží na věky?

Naše šéfredaktorka Jana se vdala a dostala do manželství spoustu rad.

V sobotu jsem se vdala. Dostala jsem nové příjmení, prstýnek a mnoho rad a doporučení, jak to udělat, aby mi moje manželství vydrželo do konce života. Ačkoliv jsem jich sama za roky strávené psaním do lifestylových časopisů mnoho sepsala, některé mě zaujaly natolik, že stojí za to se o ně podělit.

Předně je samozřejmě důležité vybrat si toho pravého, což se prý podle Cindy Chupak, scenáristky seriálu Sex ve městě (a ta by o tom měla něco vědět!) pozná tak, že ve vztahu s ním ze sebe v nejrůznějších oblastech života vytěžíte to zatím nejlepší, co jste kdy dokázala. V jiné knize, napsané mužem, jsem zase našla, že jediný způsob, jak zařídit, aby láska byla pevná, je sňatek z rozumu. Ať to zní jakkoliv zastarale a neromanticky, tento autor tvrdí, že to funguje. A přidává doporučení, že v lásce je hned na začátku třeba udělat důležitá rozhodnutí, která budeme brát úplně automaticky, jako když nastoupíme do auta a připoutáme se, než vyrazíme. Takové předsevzetí může být například: „Když je můj vztah v důležitých aspektech v pořádku, nebudu se při prvních problémech rozcházet.“

Co se týká rad pro samotné soužití, mezi slovy o toleranci, kompromisech a vzorcem pro šťastné manželství (počet sexuálních aktů během týdne mínus počet hádek během týdne, přičemž číslo by mělo zůstat pozitivní - pak je vztah v pořádku) jsem našla doporučení čnící nade všechny, totiž chovat se ke svému partnerovi za každých okolností lépe než k lidem cizím. Na první pohled to zní jako samozřejmost, ale ruku na srdce, kolikrát třeba jenom během jednoho dne je to přesně naopak?

Nicméně, jestli jsem našla chlapa na celý život (a on ženu) poznáme prý zhruba po třiceti a více letech soužití. (Pozitivní, že?) Každý vztah má své mezní body a i vzorný partner pamatující na všechna doporučení prý udělá občas botu, která může vést ke krachu. Až se nám jich povede několik zažít a hlavně - společně přežít, pak můžeme věřit, že jsme jeden v druhém našli toho pravého.

Krásný týden plný lásky,

Jana LeBlanc

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 16. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 4. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

super

Odpovědět
Dee
Dee 10. 1. 2015

Myslím, že an to neexistuje nějaké ponaučení, nebo přírčka.

Odpovědět
Věra3
Věra3 3. 10. 2014

to bych ráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 416
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.